Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Wierzyć to budować życie na Bogu

O tym, co znaczy wierzyć w Boga mówił dziś Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Ojciec Święty podkreślił, że wiara jest zarówno darem jak i zobowiązaniem, jest łaską Bożą i ludzką odpowiedzialnością w doświadczeniu dialogu z Bogiem, który z miłości, «przemawia do ludzi, jak do przyjaciół» (Dei Verbum, 2), mówi do nas, abyśmy w wierze i z wiarą mogli wejść w komunię z Nim”. W auli Pawła VI papieskiej katechezy wysłuchało według danych Prefektury Domu Papieskiego około 6 tys. wiernych.

Więcej…

 
Karol Wojtyła Fellowship

Religie i władza, prawo naturalne, Bóg Adama, rozwój narodów – to ledwie niektóre seminaria, jakie poprowadzą w Centrum Myśli Jana Pawła II m.in. Jadwiga Staniszkis, Krzysztof Rutkowski, Jan Filip Staniłko, Piotr Kaznowski. Seminaria otwarte są dla studentów, doktorantów i wszystkich chętnych, a rekrutacja potrwa do 7 lutego.

Więcej…

 
ABC Skautingu czyli wszystko o Skautach Europy

Skauci Europy zapraszają na seminarium „ABC Skautingu czyli wszystko o Skautach Europy”. Odbędzie się ono w sobotę 2 lutego 2013 r. w Domu Rekolekcyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Więcej…

 
Konkurs fotograficzny dla młodzieży pracującej

Work4Youth to nazwa konkursu fotograficznego, organizowanego przez program na rzecz zatrudnienia młodzieży Międzynarodowej Organizacji Pracy. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na wyzwania, przed jakimi stają młodzi w ludzie w swoich miejscach pracy.

Więcej…

 
Warsztaty feryjne po raz kolejny bezpłatnie!

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Centrum Informacji Młodzieżowej zaprasza młodzież na feryjne warsztaty rozwojowe pt. „Aktywuj ferie”. Każdy znajdzie coś dla siebie! Można zgłosić się na dowolną liczbę warsztatów, ale liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy wybiorą uczestników poszczególnych warsztatów spośród nadesłanych zgłoszeń.

Więcej…

 
Zima z dominikankami

Zgodnie ze swoim charyzmatem, dominikanki organizują rekolekcje dla dziewcząt, dni skupienia i noce modlitwy. Wspólnie poszukują wtedy dróg pogłębienia wiary i więzi z Chrystusem, uczą się modlitwy, umacniają się wzajemnie świadectwem wiary.

Więcej…

 
Oficjalne nadanie nazwy Polom Lednickim

W Ośrodku Jana Pawła II nad Lednicą odbyło się 5 stycznia uroczyste nadanie urzędowej nazwy „Pola Lednickie” nowej miejscowości powstałej wokół Bramy Ryby. „Jej pierwszym i najważniejszym mieszkańcem jest Jezus Chrystus” – powiedział dziennikarzom o. Jan Góra, organizator dorocznych apeli młodych odbywających się w tym miejscu.

Więcej…

 
Kilkaset tysięcy uczestników Orszaków Trzech Króli

Nawet 400 tys. osób mogło dziś wziąć udział w Orszakach Trzech Króli zorganizowanych w ponad 90 miastach Polski. Tyle bowiem – zdaniem organizatorów Fundacji Trzech Króli – rozdano papierowych koron i śpiewników. Tylko w samej Warszawie w kolorowym pochodzie ulicami przeszedł 50-tysięczny tłum.

Więcej…

 
Wystartował Festiwal Biblii w kościele akademickim św. Anny

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w pierwszym spotkaniu festiwalu Biblii „Na początku było Słowo”, który w niedzielę 6 stycznia wystartował w kościele akademickim św. Anny w Warszawie. Fragmenty Ewangelii dotyczące narodzenia Jezusa, połączone z fragmentami Księgi Izajasza i osadzone w wybranych kazaniach teologów wczesnego chrześcijaństwa prezentowali: Małgorzata Kożuchowska, Halina Łabonarska, Tadeusz Chudecki, Cezary Żak oraz Krzysztof Ziemc. Recytacji towarzyszył śpiew Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

Więcej…

 
KSM inicjuje internetowy żywy różaniec bł. Karoliny

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodych do włączenia się do interntowego Żywego Różańca bł. Karoliny Kózkówny.

Więcej…

 
Internetowy projekt KSM „Wiara na Cz@cie”

Komu wierzyć? – na ten temat dyskutowali uczestnicy pierwszego czatu internetowego, stworzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Projekt „Wiara na CZ@CIE” wystartował w środę 2 stycznia. Internauci na tematy związane z religią będą mogli rozmawiać co tydzień o godz. 21. - Nasz projekt kierujemy też do tych, którzy chcieliby porozmawiać, zapytać o coś, a jednocześnie pozostać anonimowi – mówi KAI Mateusz Kuźniar, wiceprezes KSM AP.

Więcej…

 
Jak powstają tweety Benedykta XVI?

Księża z Sekretariatu Stanu przygotowują tekst, który następnie Benedykt XVI musi jeszcze zatwierdzić, po czym pojawia się on na Twitterze. „Wierzymy i bardzo mocno tego pragniemy, aby zamieszczane tam tweety pochodziły rzeczywiście od papieża” – powiedział w rozmowie z włoskim programem telewizyjnym Tgcom24 abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Poinformował o tym watykański dziennik „L’Osservatore Romano”. Ujawniając kulisy powstawania krótkich myśli, zwykle zaczerpniętych z Biblii, pojawiających się na uruchomionym 12 grudnia ub.r. Twitterze papieskim, hierarcha watykański podkreślił, że Ojciec Święty „interweniuje w te teksty”.

Więcej…

 
Festiwal Biblii

Duszpasterstwo Akademickie kościoła św. Anny w Warszawie oraz środowisko artystyczne stolicy zapraszają na festiwal Biblii pt. "Na początku było Słowo". Na festiwal złoży się cykl 12 spotkań w czasie których znani polscy aktorzy i dziennikarze będą czytali wybrane teksty Biblii, Ojców Kościoła i pisarzy wczesnochrześcijańskich.

Więcej…

 
Rekolekcje u sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjanek w Sopocie

Siostry Terezjanki zapraszają mlodzież o raz dziewczęta na rekolekcje w swojej wspólnocie. Rekolekcje przeżywane są w atmosferze wyciszenia i modlitwy. W programie dnia znajduje się: Eucharystia, konferencje, różaniec, Adoracja, lectio divina. Początek pierwszego dnia o godz. 18.00. Zakończenie ostatniego dnia o godz. 10.00. 

Więcej…

 
Święto Świętej Rodziny

Obrazy przedstawiające Najświętszą Rodzinę spotykamy już w katakumbach, a święto Świętej Rodziny zaczęto obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papieża Leon XIII, który w 1890 r. wydał dekret aprobujący "kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej".

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 105215 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook