Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Dotknięcie Jezusa

Jezus chce naszego szczęścia, chce dotykać nas, uzdrawiać, uwalniać. Potrzebujemy Jego bliskości. Dlatego, też Siostry Augustianki zapraszają chętne dziewczęta do swojego Zgromadzenia na dni skupienia . "Wspólnie będziemy dotykać Jezusa na Uczcie Eucharystycznej, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, wysłuchamy konferencji głoszonych przez Ks. Kazimierza Duraja. W programie również modlitwa liturgiczna ze Wspólnotą Sióstr, wspólny śpiew, rozmowy i spacer."

Więcej…

 
Wystartowała Telewizja Boska TV

2 grudnia 2012 w sieci wystartowała Telewizja Boska TV. Jest projektem powstałym w gronie kilku osób, które do listopada 2012 wchodziły w skład zespołu redakcyjnego Religia.tv i przez pięć lat istnienia stacji tworzyły jego programy m.in.: Między sklepami, Bóg w wielkim mieście, Ludzie na walizkach, Gotowych na śmierć?, Rozmównica.

Więcej…

 
Papież wysłał pierwszego tweeta

Na zakończenie audiencji generalnej, 12 grudnia 2012 r., Ojciec Święty wysłał osobiście z tableta pierwszą wiadomość na swój profil na Twitterze. Obserwowali to wierni zgromadzeni w Auli Pawła VI.

Więcej…

 
O seksie, sukcesie i smutku – filmy na Adwent

Władza, seks, sukces, obłuda, chciwość, smutek – to niektóre tematy jakie poruszane będą w "Drugim Bedekerze Adwentowym". Cykl kilkudziesięciu filmów przygotowany dla portalu archidiecezji łódzkiej przez Radio Plus Łódź powstał z myślą zarówno o wierzących jak i niewierzących. Kilkuminutowe wystąpienia przygotowali wyłącznie ludzie świeccy.

Więcej…

 
Papież na Twitterze: pół miliona zainteresowanych

Choć na Twitterze Benedykt XVI nie napisał jeszcze ani słowa, jego otwarty wczoraj kanał jest już śledzony przez ponad pół miliona osób. Od 12 grudnia przynajmniej raz w tygodniu Benedykt XVI będzie udostępniał na tym serwisie internetowym krótkie przesłania w siedmiu językach, m. in. po polsku.

Więcej…

 
Spotkania z Bogiem na nartach

Duszpasterstwo Powołań Księży Chrystusowców zaprasza młodzież męską na rekolekcyjne, zimowe szaleństwo po bożemu do pięknej Bukowiny Tatrzańskiej. Bóg, modlitwa, wspólnota, przyroda, narty, rekreacja i czas na dłuuugie rozmowy o sobie, życiu, wierze -  to Ciebie czeka! Przyjedź! Nie może Ciebie nie być! 

Więcej…

 
Adwent - oczekiwanie na przyjście Zbawiciela

W najbliższą niedzielę 2 grudnia w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.

Więcej…

 
Przeżywajmy Adwent z nadzieją

Do przeżywania Adwentu w duchu czujnej i czynnej nadziei zachęcił papież wiernych w swym rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Ojciec Święty wskazał, że chodzi o głębokie pragnienie pełnienia Bożej woli oraz radosną służbę innym. Z okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Benedykt XVI podkreślił wartość tych osób i zaapelował o ich pełne włączenie w życie wspólnot kościelnych oraz w życie społeczne.

Więcej…

 
Rusza multimedialny magazyn stacja7.pl

1 grudnia wyruszył nowy portal z Szymonem Hołownią. Złap pociąg do wiary" - tak reklamuje się nowa inicjatywa, która ma być pierwszym multimedialnym magazynem dla ludzi pragnących rozmawiać o religii i kulturze. Portal uruchamia krakowskie wydawnictwo Znak. To miejsce, w którym będzie można przeczytać felietony Szymona Hołowni i jego przegląd prasy światowej, a także oglądać projekty wideo z jego udziałem. W autorskim „słowniku brzydkich słów” będzie można odnaleźć takie hasła jak epikleza czy Nergal.

Więcej…

 
Siostry Dominikanki zapraszają

Siotry Dominikanki serdecznie zapraszają do spędzenia czasu w duchu dominikańskiej wspólnoty. Z tej okazji przygotowały specjalnie dla Was bogaty terminaż zimowych rekolekcji adresowanych do dziewcząt, a także całoroczny terminaż nocnych czuwań dla młodzieży.

Więcej…

 
Nocny złodziej. Internetowe Rekolekcje dla czekających na świt.

Pozwól Bogu teraz działać w Twoim życiu. Idea rekolekcji adwentowych opiera się na tym, że Bóg chce natychmiast, wtedy kiedy słuchamy Jego Słowa przychodzić do nas i działać. Każda część rekolekcji wskaże jakiś rejon naszej słabości, grzechów albo pragnień i marzeń o szczęściu i pokaże Boga, który teraz chce działać, uwalniać, obdarzać łaską. Czyli nie mówienie o teorii, ale próba wprowadzenia w doświadczenie tu i teraz podczas słuchania -piszą organizatorzy rekolekcji internetowych.

Więcej…

 
Narty z Jezusem!

Księża sercania zapraszają wszystkich chętnych: dziewczęta i chłopców od 14 roku życia na zimowe szaleństwo z Jezusam na nartach. Ponad to młodzież nieco starszą tj. pełnoletną oraz studentów zapraszają na oddzielne spotkanie noworoczne.

Więcej…

 
Billboardy na Rok Wiary

Z inicjatywy Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży oraz sekcji polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przez najbliższe 12 miesięcy na ulicach polskich miast, przy parafiach lub instytucjach kościelnych, będą pojawiały się billboardy ewangelizacyjne nawiązujące do Roku Wiary. Dochód ze sprzedaży wielkoformatowych plakatów zostanie przeznaczony na pomoc polskim misjonarzom.

Więcej…

 
Forum Młodych - Skauci Europy 2013

Zapraszamy na Forum Młodych - wszystkich młodych i starszych przyjaciół Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza – Skauci Europy, na spotkanie naukowo- integracyjno - modlitewne, które odbędzie się 1 i 2 grudnia 2012 r. w Warszawie .

Więcej…

 
Zbliża się Tydzień Aktywności

Już po raz czwarty w Szczecinie obędzie się Tydzień Aktywności. W tym roku potrwa on aż osiem dni – od 2 do 9 grudnia 2012 r. W programie wydarzenia znajdują się między innymi: cykl gier miejskich wraz z koncertami „Chorzy na Odrę” i „Skambomambo”, Żywa Biblioteka Wolontariatu, Gala Obywatelska, konferencja ,,Wielka aktywność w małym mieście", akcja ,,Uwolnij książkę" oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 105220 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook