Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Międzynarodowe Triduum Paschalne i Wielkanoc w Altötting

Wspólnota Emmanuel w dniach 28 marca – 1 kwietnia 2013 r. organizuje wyjazd na Międzynarodowe Triduum Paschalne i Wielkanoc w Altoetting (Niemcy) dla młodych ludzi w wieku 16-30 lat. W programie m.in. wspólna modlitwa, konferencje, liturgia z wyjątkową muzyką, spotkania w grupach, musical o św. Augustynie, zabawa w Wielką Noc. Możesz tam być!

Więcej…

 
Rekolekcje w telefonie – sms-y od bp. Dajczaka

Diecezja koszalińsko–kołobrzeska w ramach projektu „SMS z nieba” proponuje codzienne słowo rozważań rekolekcyjnych od bp. Edwarda Dajczaka. Są to rekolekcje w 160 znakach prowadzone przez biskupa pod hasłem: „Impuls wielkopostny”.

Więcej…

 
Studiuj za darmo w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie!

Z okazji jubileuszu 10- lecia uczelni, Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie (WSE) przygotowała dla kandydatów na studia aż 10 stypendiów w ramach corocznie organizowanego „Konkursu o indeks”.

Więcej…

 
Festiwal Biblii - spotkanie drugie

Duszpasterstwo Akademickie kościoła św. Anny w Warszawie oraz środowisko artystyczne stolicy zapraszają na drugie spotkanie w cyklu festiwal Biblii "Na początku było Słowo".

Więcej…

 
Konklawe – wybór papieża

Zapowiedź ustąpienia z urzędu głowy Kościoła, jaką niespodziewanie ogłosił 11 lutego Benedykt XVI, jest okazją do przypomnienia instytucji konklawe, czyli wyboru nowego papieża. Dotychczas wydarzenie to wiązało się za śmiercią dotychczasowego biskupa Rzymu, obecnie zaś – po raz pierwszy od ponad 7 wieków – zostanie ono zwołane za jego życia. Oznaczać to będzie prawdopodobnie pewne zmiany w sposobie jego przeprowadzenia, choć podstawowe zasady wyboru pozostaną takie same.

Więcej…

 
Ks. Pawlukiewicz: młodzi nie widzą, jak pogrążają się w śmierci

Wielu młodych ludzi nie zauważa pogrążenia w śmierci - w śmierci grzechu, udawania, porównywania, zawiści, uzależnienia od narkotyków czy erotyki. Wydaje im się, że są tacy żywi, dynamiczni, a tymczasem to nie jest dynamika Boża, prawdziwa, życiodajna, tylko jest to wegetacja symulująca życie. Mówi o tym podczas rekolekcji dla studentów w Lublinie ks. Piotr Pawlukiewicz. Konferencji rekolekcyjnych u sióstr franciszkanek misjonarek Maryi słucha 90 osób. „Ufać, wierzyć, by śmierć przeżyć” – to hasło rekolekcji.

Więcej…

 
Lider Zachodniopomorski

Rozpiera Cię pozytywna obywatelska energia? Masz chęć do działania? Działasz w szkole, dzielnicy, swojej miejscowości? Szukasz możliwości aktywności społecznej, ale brakuje Ci wiedzy i doświadczenia? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do II edycji programu ,,Lider Zachodniopomorski”, który niebawem rusza w woj. zachodniopomorskim.

Więcej…

 
Wielkopostne rekolekcje on-line

Czy Bóg jest jeden, czy jest Ich trzech? Jeśli jest On sędzią, to może bezpieczniej jest się Go bać? Syn Boży umarł za nas – ale co z tego? Czym właściwie jest Łaska Boża? Czy człowieka można zabić, skoro ma nieśmiertelną duszę?

Więcej…

 
Płatne staże w Sekretariacie Rady Państw Morza Bałtyckiego

Trwa nabór na trzy płatne staże w Sekretariacie Rady Państw Morza Bałtyckiego(Council CBSS). Staże rozpoczynają się 1 marca i potrwają cztery miesiące.

Więcej…

 
O wierze i miłości - papieskie orędzie na Wielki Post

Obchody Wielkiego Postu w kontekście Roku Wiary stanowią dla nas cenną sposobność do medytowania nad relacją między wiarą a miłością - napisał Benedykt XVI w tegorocznym Orędziu na Wielki Post. Papież przypomina, że wiara nie może lekceważyć "konkretnych uczynków miłości, sprowadzając ją do ogólnikowego humanitaryzmu" i z drugiej strony "nie można utrzymywać przesadnej wyższości miłości i jej działania, i myślenie, że uczynki zastępują wiarę". Ojciec Święty przestrzega przed fideizmem, jak i moralizującym aktywizmem.

Więcej…

 
Węgry: adoracje na jednej stronie internetowej

Od kilku dni na Węgrzech czynna jest strona internetowa Centralnego Stowarzyszenia Ołtarzy, z której można się dowiedzieć na bieżąco, gdzie i w jakich godzinach na terenie całego kraju trwa stała adoracja eucharystyczna. Celem organizacji jest szerzenie i wspieranie tej formy pobożności, wykorzystując do tego najnowsze środki techniczne.

Więcej…

 
Pierwsze watykańskie manuskrypty już w internecie

Biblioteka watykańska udostępniła na swej stronie internetowej www.vaticanlibrary.va pierwszych 256 manuskryptów, które otwierają wielki projekt pełnej digitalizacji ponad 80 tys. rękopisów przechowywanych za Spiżową Bramą.

Więcej…

 
Konkurs Papieski 2013

Konkurs Papieski - projekt Instytutu Tertio Millennio jest jednym z największych konkursów wiedzy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II w Polsce. Realizowany od ośmiu lat, z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością wśród młodzieży. Jego innowacyjna formuła – dwa pierwsze etapy Konkursu odbywają się za pośrednictwem Internetu – podczas VI edycji zachęciła do uczestnictwa rekordową liczbę 8,5 tysiąca młodych ludzi.

Więcej…

 
Wampiryzm wchodzi do popkultury – przestrzega ekspert ds. sekt

„Demonologia, magia, wampiryzm w ładnym opakowaniu coraz częściej stają się elementem kultury pop” – zauważa ks. dr Andrzej Wołpiuk, konsultant ds. sekt i nowych ruchów religijnych w diecezji bielsko-żywieckiej. Kapłan podkreśla, że często ludzie zapominają, jakie niebezpieczne treści te ideologie niosą i jakie są ich korzenie. Kapłan skrytykował też festiwal „Castle Party”, który odbywa się w Bolkowie na Dolnym Śląsku zauważając, że impreza pełna jest satanistycznych symboli.

Więcej…

 
Portal o smaku cappuccino

Portal www.kapucyni.pl – portal o smaku cappuccino – jest oficjalną stroną Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Polsce. Codziennie publikowane są nowe wiadomości z kapucyńskich wspólnot oraz aktualności z życia Kościoła. Ponadto portal zawiera bogatą czytelnię – zbiór ok. 800 artykułów z duchowości franciszkańskiej i ogólnochrześcijańskiej, wywiadów, fragmentów książek, a w szczególności życiorysów świętych i błogosławionych kapucynów.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 105221 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook