Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Dni skupienia dla dziewcząt w Świnoujściu

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na dni skupienia dla dziewcząt pt. "Rozeznać swoje Powołanie", które odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2012 r. w Świnoujściu-Przytorze.

Więcej…

 
Konkurs Biblijny dla młodzieży

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla lektorów i ministrantów. Etap diecezjalny konkursu odbędzie się na przełomie lutego i marca, natomiast finał na przełomie miesiąca maja i czerwca.  

Więcej…

 
V Forum Ewangelizacyjne "Przystanek Jezus w Lublinie"

Zapraszamy na V Forum Ewangelizacyjne "Przystanek Jezus w Lublinie" pt. "„Różne dary - ten sam Duch", które odbędzie się 24 listopada 2012 r. w kościele akademickim KUL w Lublinie, przy al. Racławickie 14.

Więcej…

 
Skauci Europy opublikowali kalendarz patriotyczny

Skauci Europy opublikowali kalendarz ścienny na 2013 rok, którego tematem przewodnim jest historia Polski, osnuta wokół hasła „Jesteśmy Polakami dumnymi ze swej historii”.

Więcej…

 
Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu

We wspomnienie liturgiczne Pierwszych Męczenników Polski dekretem bp. Stefana Regmunta podniesiono międzyrzecki kościół parafialny pod wezwaniem tych świętych do rangi sanktuarium. Uroczystości 13 listopada przewodniczył biskup pomocniczy Tadeusz Lityński.

Więcej…

 
Spotkanie kapelanów harcerstwa polskiego z biskupem polowym

Ponad 60 kapelanów polskiego harcerstwa uczestniczyło dziś w spotkaniu z biskupem polowym Józefem Guzdkiem. Ordynariusz wojskowy przewodniczył Mszy św. w intencji kapelanów oraz „tych którym posługują”, harcerzy i skautów.

Więcej…

 
Świat gubi się bez Boga

Metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga, przewodniczył uroczystej Mszy św. w intencji ojczyzny w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej. Zgromadziły się na niej setki szczecinian, a także prezydent miasta, marszałek, wojewoda, poczty sztandarowe i wojsko.

Więcej…

 
Czy wierzysz?

W imieniu Duszpasterstwa Powołań Księży Chrystusowców zapraszamy młodzież męską na Adwentowe Dni skupienia, które odbędą się w seminarium Księży Chrystusowców w Poznaniu.

Więcej…

 
Święci zamiast strachów i wampirów

Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, adoracja relikwii, czuwanie modlitewne - tak duszpasterstwa akademickie Szczecina spędzały wigilię Wszystkich Świętych, 31 października. W środę odbyły się też Bale Wszystkich Świętych.

Więcej…

 
Niebo to pełnia życia w Bogu

Tylko wiara w życie wieczne sprawia, że naprawdę miłujemy historię i chwilę obecną, ale bez przywiązań, w wolności pielgrzyma, który kocha ziemię, ponieważ jego serce jest w niebie - powiedział Benedykt XVI w rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie. Wyjaśnił, że niebo to „wieczność, pełnia życia w Bogu”.

Więcej…

 
25-lecie Hospicjum św. Jana Ewangelisty

25 lat temu, dokładnie 4 listopada, Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie podjęło opiekę nad pierwszą podopieczną. Na początku placówka działała jako hospicjum domowe, kilka lat później również jako hospicjum stacjonarne.

Więcej…

 
Kolejna edycja programu Starszy Brat Starsza Siostra

W Szczecinie rozpoczęła się X edycja Programu Starszy Brat, Starsza Siostra. Program skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności z rodzin niepełnych. Pomoc może im okazać dorosły wolontariusz (czyli "starszy brat" lub "starsza siostra"), który co najmniej przez rok będzie się opiekował młodszym od siebie dzieckiem, wspierał je w nauce, spędzał z nim wolny czas, podnosił jego samoocenę.

Więcej…

 
Kościół ma siedmioro nowych świętych

Wiara i kultura wzajemnie się wzbogacają! - przekonywał Benedykt XVI w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił dziś na placu św. Piotra po kanonizacji siedmiorga błogosławionych. Nowymi świętymi zostali ogłoszeni: Jakub Berthieu, Piotr Calungsod, Jan Chrzciciel Piamarta, Maria Carmen Sallés y Barangueras, Marianna Cope, Katarzyna (Kateri) Tekakwitha i Anna Schäffer.

Więcej…

 
Seminarium „Europa w moim regionie – wyzwania dla pokoleń"

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego organizuje 8 listopada seminarium „Europa w moim regionie – wyzwania dla pokoleń”, które odbędzie się w godzinach od 10:00 do 15:00 w Szczecinie w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury (al. Wojska Polskiego 90).

Więcej…

 
Teologia musi stać się rozmową z Bogiem i o Bogu

- Teologia na nowo musi stać się rozmową z Bogiem i o Bogu – podkreślił w homilii abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył w kaplicy wydziałowej uroczystej Mszy św. inaugurującej rok akademicki 2012/2013 dla studentów i pracowników Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 92342 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook