Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warsztaty animatora misyjnego w Szczecinie
Nie mogę wyświetlić obrazka

16 listopada 2013 r. w Szczecinie odbyły się II Warsztaty Animatora Misyjnego. Na zaproszenie księdza Krzysztofa Wąchały SChr – dyrektora PDM Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej do ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego przy sanktuarium NSPJ, którym opiekują się księża chrystusowcy, przybyło 24 animatorów z terenu całej archidiecezji.

Tegoroczne zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej ks. Krzysztof zachęcał do podjęcia wyzwania, jakim jest udział w akcji Kolędników Misyjnych. – Zdaję sobie sprawę, że dla wielu to jest wyzwanie – mówił prowadzący – ale naprawdę warto je podjąć. Musimy zagospodarować każde miejsce, które powstaje w świecie popkultury. Bo jeżeli nie my, to nie możemy się dziwić, że zajmie je kto inny…  Uczestnicy poznali krok po kroku, jak zrealizować założenia akcji. Odkryte zostały nawet tajniki strojów kolędniczych. Okazało się, że stworzenie ich nie powinno stanowić żadnego problemu.

Kolejna część prowadzona przez polonistkę p. Joannę Stefańską poświęcona została pracy ze „Światem Misyjnym”, czyli gazetą PDMD. Jest to nowa propozycja, która po raz pierwszy zagościła na warsztatach PDM. Animatorzy przypomnieli sobie metody aktywizujące, a także zapoznali się z formami pracy z tekstem. Najważniejsze było przekonanie, że podróż dookoła świata za 3 zł, czyli cenę gazetki, jest naprawdę możliwa, choć wymaga od prowadzącego zajęcia przygotowania i bycia geograficznym omnibusem. Uczestnicy próbowali stworzyć własne scenariusze pracy ze „Światem Misyjnym”, by w przyszłości móc pracować efektownie i efektywnie.

Po obiedzie – podzieleni na kontynenty – uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych. Efektem ich pracy były piękne bombki, decoupage’owe deseczki oraz lampiony. Wszystko to z najprostszych materiałów, ogólnie dostępnych i tanich, ale efekt – wysoce artystyczny. Okazało się, że każdy ma talent, choć nie każdy o tym wie! To wszystko dzięki prowadzącym: Joannie Hamerze – Szczerbie, Beacie Kaniowskiej i s. Bogusławie Błądek MChr. - Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie – podsumował spotkanie ks. Krzysztof Wąchała SChr – i tym, którzy są zawsze, i tym, którzy przybyli po raz pierwszy. Dzięki wam widzę sens i potrzebę takich spotkań. Cieszę się, że się poznajemy, że możemy działać razem. To jest niezwykle ważne: poczucie wspólnoty. Kolejne warsztaty za rok. Tematyka,  jeszcze nieznana, bo tak naprawdę dyktuje ją życie i potrzeby tych, do kogo jest ona skierowana – animatorów życia misyjnego w archidiecezji.

Tekst: Joanna Stefańska
Fot: Joanna Hamera - Szczerba

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 1093 | dodano: 2013-11-17 20:53:55

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook