Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
Nie mogę wyświetlić obrazka

Serdecznie zapraszamy do udziału w największym w Polsce przeglądzie kolędowym – XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje do jubileuszowej edycji tego niezwykłego przedsięwzięcia na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbędą się 8 grudnia w Dębnie oraz od 13 do 14 grudnia w Goleniowie. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada.

Łącznie eliminacje, w których co roku startuje blisko 20 tys. uczestników, odbędą się w 38 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce, trzech na Ukrainie oraz w jednym na Białorusi. W Festiwalu mogą brać udział amatorzy (w tym uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I stopnia) – soliści i duety, a także chóry, schole parafialne, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne oraz grupy ludowe w różnych kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy z poszczególnych ośrodków eliminacyjnych zostaną zaproszeni w dniach 16 do 18 stycznia 2014 r. na przesłuchania finałowe do Będzina, nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy. Zwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy połączony z ogłoszeniem listy laureatów, który odbędzie się 19 stycznia.

Szczegóły i możliwość rejestracji na stronie Festiwalu - www.mfkip.pl. Patronat nad Festiwalem objął m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.


liczba odsłon: 1041 | dodano: 2013-11-12 15:04:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook