Dziś: czwartek, 21 września 2023
Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
Nocne czuwanie dla młodzieży

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na nocne czuwanie modlitewne dla młodzieży, które odbędzie się 7 czerwca br., w noc Zesłania Ducha Świętego, w szczecińskiej parafii pw. Świętej Rodziny. Podczas najbliższego czuwania będziemy rozważać hasło: "Pocieszyciel". Czuwania są etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
I Szczecińskie Forum Charyzmatyczne

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na I Szczecińskie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Jezus zwyciężył, szatan pokonany!”, które odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2014 r. w Arcybiskupom Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2.

Więcej…

 
Ks. Abp Andrzej Dzięga wyświęcił nowych kapłanów

Pięciu nowych księży ma Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. Metropolita abp Andrzej Dzięga wyświęcił neoprezbiterów w sobotni poranek w Bazylice Archikatedralnej.

Więcej…

 
XII Szczeciński Marsz dla Życia 2014

Zbliża się wielkimi krokami! Największy w Polsce Marsz dla Życia - manifestacja obrońców życia człowieka oraz jego największych miłośników. Jeśli należysz do którejś z tych grup, nie może Cię tam zabraknąć. W najbliższą niedzielę, 18 maja br., zapraszamy na Jasne Błonia w Szczecinie! O godz. 15.30 rozpocznie się Marsz dla Życia, który będzie zmierzał „trasą papieską” do Bazyliki Archikatedralnej. Tegoroczny Marsz odbędzie się pod hasłem „Święte życie. Święty człowiek”.

Więcej…

 
Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II

Zapraszamy na Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II, połączone z XII Marszem dla Życia, które odbędzie się w niedzielę 18 maja br. na Jasnych Błoniach.

Więcej…

 
Kurs Lektorski 2014

Kurs Lektorski dla ministrantów parafii szczecińskich odbędzie się w następujących terminach: 8, 15, 22 i 29 marca oraz 5 i 12 kwietnia br. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Więcej…

 
Szczecińskie obchody kanonizacji Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 r. - dzień kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII to wielki historyczny moment dla wszystkich Polaków. Powszechne przekonanie, że Papież Jan Paweł II jest świętym, wierni wyrażali już podczas Jego pogrzebu w słowach: „Santo subito!”.

Więcej…

 
Wielka Sobota (19 kwietnia)

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym.

Więcej…

 
Misterium Męki Pańskiej w AWSD

Alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecnie wraz ze studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na coroczne przedstawienie Misterium Męki Pańskiej.

Więcej…

 
Akademicka Droga Krzyżowa ulicami miasta

"Nie bójcie się, gdy miłość stawia wymagania. Nie obawiajcie się, gdy żąda poświęcenia. Nie lękajcie się Krzyża Chrystusa. Krzyż jest drzewem życia. Jest źródłem wszelkiej radości i pokoju. Jest jedyną drogą, poprzez którą Chrystus osiągnął zmartwychwstanie i triumf." (Jan Paweł II Nowa Zelandia w 1986).

Więcej…

 
Rusza II edycja Szkoły Liturgicznego Animatora Muzycznego

Centrum Formacji Świeckich przy Wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża w roku 2013/2014 już po raz drugi planuje przeprowadzić roczny kurs w ramach projektu o nazwie: Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego.

Więcej…

 
Konkurs na hasło Marszu dla Życia

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na hasło XII Szczecińskiego Marszu dla Życia, który odbędzie się w 2014 r. Do wygrania nagroda dla ucznia i jego katechety - wyjazd na Marsz dla Życia w Rzymie! Hasło tegorocznego Marszu dla Życia ma dotyczyć tematyki godności, powołania i piękna kobiety. Proponowane przez uczniów hasła, muszą nawiązywać do tego tematu.

Więcej…

 
Szczecin wspominał rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II

Kilkaset osób wzięło udział w modlitewnym czuwaniu na szczecińskich Jasnych Błoniach, by w ten sposób uczcić pamięć bł. Jana Pawła II w 9. rocznicę jego śmierci.

Więcej…

 
Wolontariat- lubię to!

Stowarzyszenie „Razem”, działające w ramach Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „W sercu”, zaprasza w dniach 23 marca – 4 kwietnia br. do udziału w akcji "Wolontariat- lubię to!". Akcja składać się będzie z cyklu spotkań oraz szkoleń i związana jest z promowaniem wolontariatu. Adresatami są przede wszystkim studenci i licealiści, ale spotkania są otwarte, dostępne dla wszystkich i bezpłatne.

Więcej…

 
Spotkanie z Szymonem Hołownią

Budzi kontrowersje? Jaka jest na prawdę jego wizja Kościoła? Co dla niego znaczy być człowiekiem wierzącym? Jak odnaleźć się w obecnej rzeczywistości? Jak rozmawiać z osobą, która postrzega świat inaczej niż ja? Jest jeszcze wiele pytań, które możemy zadać Szymonowi Hołowni.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 169813 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook