Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
Jezus na Stadionie Narodowym!

1 stycznia 2013 r. rozpoczęły się zapisy na rekolekcje na... Stadionie Narodowym w Warszawie. Miejsc cały czas ubywa. Przez te kilka dni zapisało się aż 4212 osób.

Więcej…

 
Projekt Kirgistan 2013

Ciekawość świata, otwartość oraz wrażliwość na drugiego człowieka, a także chęć oddania swojej energii i czasu połączyły nas - studentów szczecińskich uczelni: Krysię, Natalię, Agatę, Wojtka oraz Maćka - w realizacji wspólnego marzenia tj. wyjazdu na wolontariat do Kirgistanu w lipcu 2013 roku.

Więcej…

 
Studenci będą uczyć angielskiego w Kirgizji

Będą uczyć angielskiego, a także opiekować się dziećmi i młodzieżą. Pięcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego u szczecińskich jezuitów wyjedzie w lipcu do Kirgistanu na miesięczny wolontariat. Cel studentów to ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży położony na wysokości 1600 m n.p.m. nad jeziorem Issyk-kul, 126 km od stolicy kraju – Biszkeku.

Więcej…

 
Jarmark Jakubowy już trwa!

Po raz piąty, w dniach 25-28 lipca, uroczystościom odpustowym ku czci świętego Jakuba Apostołą w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, towarzyszy Jarmark Jakubowy. Uroczystej Mszy Świętej odpustowej dnia 25 lipca wraz z całą Kapitułą Katedralną przewodniczył  Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Więcej…

 
„Oto Matka Twoja” - Paulińskie Dni Młodych

Paulińskie Dni Młodych dobiegły końca. W kilku słowach spróbuję, chociaż to nie łatwe, podsumować i opisać tegoroczny zjazd. Co roku PDM odbywają się w innym miejscu, zawsze związanym z Paulinami. W ty roku miejscem spotkania była Częstochowa. Mało kto wie, że biali bracia mają dwa klasztory w Częstochowie. Oprócz Jasnej Góry, posługują także w parafii św. Barbary, niecały kilometr od jasnogórskiego klasztoru.

Więcej…

 
Paulińskie Dni Młodych 2013

Od czterech lat, raz w roku w lipcu organizowane są przez Zakon Paulinów przy jednym z paulińskich klasztorów, Paulińskie Dni Młodych. Był już Leśniów, koło Częstochowy, Kraków, Włodawa, w planach jest Łukęcin nad morzem, Biechowo, Brdów. W tym roku miejscem spotkania jest Częstochowa, w granicach której znajdują się dwa paulińskie klasztory: Jasna Góra i klasztor przy ul. Św. Barbary, zresztą ze sobą historycznie powiązane.

Więcej…

 
Festiwal Muzyczny „Słowo Lub Czyny”

Podczas tegorocznych wakacji startujemy z czymś zupełnie nowym i wyjątkowym w naszej archidiecezji – pierwszym Festiwalem Muzycznym „Słowo Lub Czyny”, który odbędzie się w dniach 12-14 lipca br. w miejscowości Lubczyna, nad malowniczym Jeziorem Dąbie.

Więcej…

 
Przystań na chwilę - Warsztaty dla duszy

Rio w Pelplinie? Czemu nie! Już w lipcu 2013 roku Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janerio. Diecezja Pelplińska organizuje stację lokalną Rio w Pelplinie skierowaną do młodzieży na rozpoczęcie letnich wakacji. Wydarzeniu patronują Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna oraz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel.

Więcej…

 
Góra Tabor 2013

Na dobry początek wakacji zapraszamy Was w dniach 3-7 lipca 2013 r. na Górę Tabor do Mórkowa koło Leszna. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy młodzi, a szczególnie studenci i młodzież ponadgimnazjalna.

Więcej…

 
II Festiwal Talentów im. Jana Pawła II

Gminne Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki oraz parafia pw. Chrystusa Króla w Dolicach ogłaszają konkurs obejmujący twórczość Karola Wojtyły oraz twórczość dedykowaną Janowi Pawłowi II. II Festiwal Talentów im. Jana Pawła II "Wypłyń na głębię" Dolice 2013 odbędzie się w dniu 15 czerwca br.

Więcej…

 
Dzień Otwartej Bramy w AWSD

Zastanawiasz się i ciekawi Cię jak mieszkają klerycy? Jak wygląda seminarium i życie za jego murami? Czy różnią się czymś od pozostałych chłopaków? Jacy są? W imieniu braci alumnów szczecińskiego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego zapraszamy Was na kolejny Dzień Otwartej Bramy, który odbędzie się dnia 15 czerwca 2013 r., pod hasłem „Głębiny Radości”.

Więcej…

 
IV Festyn Rodzinny przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach

16 czerwca br., w godzinach od 14.00 do 21.00, parafia pw. św. Kazimierza w Policach organizuje IV Festyn Rodzinny. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy są słowa "Mocni w wierze, radośni w sercu!". Miejscem tego rodzinnego spotkania będzie plac za plebanią przy kościele św. Kazimierza w Policach.

Więcej…

 
Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Dziekana Gryfic

Dnia 13 czerwca 2013 roku na boisku Orlik przy Gimnazjum nr 2 w Gryficach odbył się finał rozgrywek drużyn podwórkowych w piłce nożnej o Puchar Dziekana Gryfic. W turnieju wzięło udział 14 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowej i gimnazjum. Rozgrywki trwały ponad miesiąc, w których uczestniczyło około 130 zawodników. Każda drużyna miała po 6 zawodników oraz kilku rezerwowych. Mecze sędziował pan Wiesław Pietrzak. Pomysłodawcą turnieju był ks. dziekan Kazimierz Półtorak, a głównym organizatorem ks. Ryszard Raczkiewicz.

Więcej…

 
1 czerwca XVII Spotkanie Młodych na Lednicy o ojcostwie

Odnowa ojcostwa w dobie kryzysu męskości oraz wierność autorytetowi Boga jako Ojca wszystkich ludzi będą tematem XVII Spotkania Młodych, które pod hasłem „W imię Ojca” odbędzie się 1 czerwca na Polach Lednickich k. Gniezna. Zgromadzona tam młodzież zatańczy też „Tango Francesco” dla papieża z Argentyny.

Więcej…

 
Festyn "U Pana Boga za piecem"

Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie zaprasza na festyn "U Pana Boga za piecem". To już druga edycja festynu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego Razem i studentów Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „w Sercu”.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 171870 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook