Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
Ekumenicznie dla zdrowia i w hołdzie papieżowi

Ponad 100 osób wzięło udział w sobotę w ekumenicznym spacerze papieskim "Nordic Walking z olimpijczykami i paraolimpijczykami” w Szczecinie. To kolejny punkt obchodów 35. rocznicy wyboru papieża-Polaka. Organizator, którym jest Szczeciński Klub Olimpijczyka, planuje akcję zawsze w trzecią sobotę października, a więc tuż po rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, a jeszcze przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jana Pawła II.

Więcej…

 
Spotkanie z wolontariuszami Projektu Kirgistan

W najbliższą środę, 16 października br., o godzinie 20.00 odbędzie się prezentacja zdjęć wraz z pasjonującymi opowieściami o młodych wolontariuszach, którzy przebywali podczas tegorocznych wakacji w Kirgistanie.

Więcej…

 
XIII Dzień Papieski - 13 października 2013

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, będziemy obchodzili 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Obchody Dnia Papieskiego zbiegną się w czasie z 35-rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jak co roku obchodom Dnia Papieskiego towarzyszyć będą Msze Święte, nabożeństwa, konferencje naukowe, panele dyskusyjne, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe.

Więcej…

 
Wystawa fotografii w Zdrojach

W ostatni wrześniowy weekend br. miała miejsce wystawa fotografii naszej redakcyjnej koleżanki Ewy Sitarek. Ponad 70 zdjęć pokazano w „Kawiarence w Duchu” przy parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach, tworząc w ten sposób niepowtarzalną i wyjątkową wystawę zdjęć. Fotografie prezentowały faunę, florę i świat, który otacza człowieka każdego dnia. Ukazywały piękno, którego, na co dzień, często się nie dostrzega.

Więcej…

 
Patronalne święto młodzieży - św. Stanisława Kostki

Duszpasterstwo młodzieży działające na terenie parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie zaprasza na coroczne Patronalne Święto Młodzieży związane z osobą św. Stanisława Kostki, które odbędzie się 21 września 2013 r. w Szczecinie-Zdrojach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym.

Więcej…

 
Turniej piłkarski o puchar Dziekana Trzebiatowa

W sobotę, 28 września 2013 r. z okazji przypadającego kilka dni wcześniej święta patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar dziekana dekanatu Trzebiatów.

Więcej…

 
II Rejonowy Dzień Skupienia Służby Liturgicznej

Zapraszamy ministrantów, lektorów, schole liturgiczne i zespoły muzyczne wraz z duszpasterzami oraz katechetami z wszystkich parafii Archidiecezji do udziału w II Rejonowym Dniu Skupienia Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę, 21 września br.

Więcej…

 
II Rejonowy Dzień Służby Liturgicznej w Kamieniu Pomorskim

Dnia 21 września 2013 roku w konkatedrze św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim odbył się II Rejonowy Dzień Służby Liturgicznej. Skupienie odbywało się równocześnie w czterech miastach naszej archidiecezji: Szczecinie, Stargardzie, Myśliborzu i Kamieniu Pomorskim. Ten ostatni skupił wszystkie nadmorskie dekanaty.

Więcej…

 
Czuwanie w intencji pokoju w Syrii

Papież Franciszek będzie osobiście przewodniczył 7 września czuwaniu modlitewnemu w intencji pokoju w Syrii. W komunikacie Stolicy Apostolskiej zaznaczono, że nabożeństwo przed bazyliką watykańską rozpocznie się o godz. 19 i trwać będzie do godz. 23.00, zaś Ojciec Święty wezwał do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju cały Kościół.

 
Charyzmatyczne Rekolekcje Uzdrowienia

W dniach od 3 do 8 września br. w Szczecinie będzie obecny jeden z założycieli charyzmatycznej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, pochodzący z Włoch, a obecnie posługujący w Brazylii, ks. Antonello Cadeddu.

Więcej…

 
Myśliborska Piesza Pielgrzymka ze Szczecina

W przedostatni weekend sierpnia zapraszamy do udziału w Myśliborskiej Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina, która odbędzie się tym razem pod hasłem „Ufaj jak dziecko”.

Więcej…

 
Boski Festiwal 2013

Koncerty, dobra zabawa, ewangelizacja i modlitwa – pod tymi hasłami kryje się Boski Festiwal. Od 22 sierpnia br. w Trzcińcu koło Czplinka odbędzie się niecodzienna impreza organizowana przez Ruch Światło-Życie na czele z Księżmi Salezjanami.

Więcej…

 
VII SOFFT 2013

Kilkanaście teatrów z całej Polski, pokazy taneczne, wielkie show teatru ognia, cyrkowo-muzyczna gala finałowa i wiele, wiele innych atrakcji. Od 2 do 5 sierpnia szczecińskimi scenami zawładną alternatywni artyści z całego kraju.

Więcej…

 
Modlitewna bitwa o Świnoujście i Międzyzdroje

Wyspa Młodych zaprasza w dniach 28 czerwca – 6 sierpnia do akcji „Modlitewna bitwa o Świnoujście i Międzyzdroje”. Uczestnicy akcji będą przez 40 dni modlić się za oba miasta.

Więcej…

 
Dlaczego "Modlitewna bitwa"?

Pewna rozmowa: - Czy po przeprowadzce z południa Polski do Świnoujścia zauważyłaś pewną różnicę w mentalności ludzi? -Tak, są bardzo zamknięci. - Ja zamieszkałam tutaj kilkanaście lat temu i również spotkałam się z dużym zamknięciem i nieufnością mieszkańców, poza tym zauważyłam, że mają oni duże problemy ze wspólnym organizowaniem przedsięwzięć...

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 176881 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook