Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Europejskie Forum Młodych 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Europejskie Forum Młodych 2014 - Compassion live odbędzie się w dniach 15-20 lipca. Miejscem spotkania młodych z Polski i Europy będą ogrody Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, a organizatorami wydarzenia są Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską. Wspólnota Emmanuel organizuje letnie spotkania młodych w Polsce od 2000 roku.

Program Forum przygotowywany jest z myślą o osobach w wieku 16-30 lat. Hasłem tegorocznego spotkania będzie fragment Ewangelii wg św. Mateusza: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3). Jest to jednocześnie motto Światowego Dnia Młodzieży, odbywającego się w Niedzielę Palmową w Rzymie.

– Zważywszy na temat, który zadał młodym Papież Franciszek, chcemy w trakcie Forum pogłębić naszą wrażliwość na potrzeby innych, uczyć się współodczuwać, a w szczególności odkrywać szczęście płynące ze służby ubogim. Ma być to również czas przygotowania na spotkanie z Papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku – zachęcają organizatorzy.

Podczas Forum młodzi będą uczestniczyli w Eucharystii oraz warsztatach, konferencjach, spotkaniach ze szczególnymi gośćmi, których życie stało się świadectwem wrażliwości na potrzeby innych. Ponadto młodzież będzie mogła zaprezentować i rozwinąć swoje umiejętności w trakcie tzw. talent corners. Wszystkie zajęcia są przygotowywane tak, aby jednocześnie brały w nich udział osoby z różnych krajów.

– Jeśli masz od 16-30 lat, chcesz poznać ludzi z innych krajów, rozwijać swoje talenty i oddać swój wolny czas Bogu i drugiemu człowiekowi, serdecznie zapraszamy! – dodają.

Osobą odpowiedzialną za promocję wydarzenia w Archidiecezji Szczecińsko-Kamińskiej jest Dariusz Kaszubowski: d.kaszubowski@wp.pl, nr tel.: 507 947 867. Więcej informacji o Europejskim Forum Młodych 2014 - Compassion live można znaleźć w Internecie: forum.emmanuel.info.pl, emmanuelyouth.net oraz na facebook.com/Forum-Emmanuel.


liczba odsłon: 3136 | dodano: 2014-05-22 09:50:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook