Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
III Szczeciński Marsz Niepodległości

Zapraszamy wszystkich na III Szczeciński Marsz Niepodległości z relikwiami bł. Jana Pawła II, bł. Jerzego Popiełuszki i bł. Jose Sanchez del Río „Broń tego, w co wierzysz”, który odbędzie się w niedzielę, 10 listopada br.

Więcej…

 
Relikwie meksykańskiego męczennika w Szczecinie

Od soboty w Szczecinie przebywają relikwie bł. Jose Luiza Sancheza del Rio. Niespełna 15-letni Meksykanin zginął w obronie wiary w 1928 roku, kiedy w kraju trwało powstanie Cristeros, czyli chrystusowców. Była to reakcja na reżim, który w latach 20. ub. wieku krwawo rozprawiał się z katolikami w Meksyku.

Więcej…

 
Rozpoczął się Tydzień Misyjny w Polsce

Kościół powszechny obchodzi 20 października Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie – w ubiegłym roku udało się zebrać ponad milion dolarów.

Więcej…

 
Paweł Krzych odpowie na pytanie: „A gdyby Facebook skończył się jutro?”

Używasz Facebooka? Masz swój FanPage? Zastanawiasz się nad tym, jak efektywnie nim zarządzać? A może interesujesz się innymi narzędziami mediów społecznościowych? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co się stanie, gdy Facebook przestanie być popularny?

Więcej…

 
69 flag na Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę

W czwartek, 1 sierpnia br., pielgrzymi Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę uczczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Tego dnia przypadła 69 rocznica heroicznego zrywu warszawiaków. Pielgrzymi ponieśli 69 flag.

Więcej…

 
42. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 27-28 września br. pod hasłem "Być solą ziemi" odbędzie się 42. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.

Więcej…

 
Marsz dla Życia w Berlinie i Koszycach

Już dziś zaplanuj sobie czas we wrześniu, by razem z nami bronić życia, biorąc udział w Marszach dla Życia poza granicami Polski. W tym roku podbijemy Berlin i Koszyce! Niemożliwe? Przekonaj się sam!

Więcej…

 
I Myśliborski Kongres Miłosierdzia

W dniach 4-6 października br. pod hasłem „Miłosierdzie zasadą życia społecznego” odbędzie się w Myśliborzu kongres poświęcony krzewieniu idei miłosierdzia. Kongres ma na celu propagowanie miłosierdzia nie tylko wśród duchownych, predestynowanych do czynienia dobra wśród wiernych i niewiernych na całym świecie, ale przede wszystkim wśród ludzi świeckich, którzy świadomie, lub nieświadomie pomagają swoją działalnością sprawiać, że życie tych, którzy z różnych przyczyn doświadczani są różnorakim cierpieniem, staje się po prostu lepsze.

Więcej…

 
Msza Trydencka - mity i prawda

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Msza Trydencka - mity i prawda”, który odbędzie się w poniedziałek, 21 października br., o godz. 19.00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przy ul. Kaszubskiej 20/3 w Szczecinie.

Więcej…

 
Inauguracja roku akademickiego 2013/2014

W niedzielę, 20 października br., odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014. Do udziału w inauguracji zaproszeni są szczególnie wykładowcy, pracownicy wyższych uczelni, duszpasterze akademiccy i duszpasterze wyższych uczelni oraz wszyscy studenci miasta Szczecina.

Więcej…

 
Ekumenicznie dla zdrowia i w hołdzie papieżowi

Ponad 100 osób wzięło udział w sobotę w ekumenicznym spacerze papieskim "Nordic Walking z olimpijczykami i paraolimpijczykami” w Szczecinie. To kolejny punkt obchodów 35. rocznicy wyboru papieża-Polaka. Organizator, którym jest Szczeciński Klub Olimpijczyka, planuje akcję zawsze w trzecią sobotę października, a więc tuż po rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, a jeszcze przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jana Pawła II.

Więcej…

 
Spotkanie z wolontariuszami Projektu Kirgistan

W najbliższą środę, 16 października br., o godzinie 20.00 odbędzie się prezentacja zdjęć wraz z pasjonującymi opowieściami o młodych wolontariuszach, którzy przebywali podczas tegorocznych wakacji w Kirgistanie.

Więcej…

 
XIII Dzień Papieski - 13 października 2013

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, będziemy obchodzili 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Obchody Dnia Papieskiego zbiegną się w czasie z 35-rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jak co roku obchodom Dnia Papieskiego towarzyszyć będą Msze Święte, nabożeństwa, konferencje naukowe, panele dyskusyjne, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe.

Więcej…

 
Wystawa fotografii w Zdrojach

W ostatni wrześniowy weekend br. miała miejsce wystawa fotografii naszej redakcyjnej koleżanki Ewy Sitarek. Ponad 70 zdjęć pokazano w „Kawiarence w Duchu” przy parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach, tworząc w ten sposób niepowtarzalną i wyjątkową wystawę zdjęć. Fotografie prezentowały faunę, florę i świat, który otacza człowieka każdego dnia. Ukazywały piękno, którego, na co dzień, często się nie dostrzega.

Więcej…

 
Patronalne święto młodzieży - św. Stanisława Kostki

Duszpasterstwo młodzieży działające na terenie parafii pw. Świętego Ducha w Szczecinie zaprasza na coroczne Patronalne Święto Młodzieży związane z osobą św. Stanisława Kostki, które odbędzie się 21 września 2013 r. w Szczecinie-Zdrojach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 169842 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook