Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dębowiec: Saletyni w labiryncie relacji
Nie mogę wyświetlić obrazka

„W labiryncie relacji” to hasło XXVII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach od 7 do 12 lipca 2014 r. w Dębowcu k. Jasła. Organizatorami tych dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości są misjonarze saletyni. Dębowiec to spotkanie z żywym Bogiem i drugim człowiekiem, niezapomniane koncerty, goście zaskakujący swoją głęboką wiarą, spotkania w trawie, chwile ciszy i refleksji nad własnym powołaniem.

– Tegoroczne spotkanie dotyczyć będzie relacji między ludźmi. Dzisiaj, w dobie Internetu nie umiemy być razem z innymi. Ukrywamy własne przeżycia i nie dzielimy się emocjami. Nie potrafimy nawiązać relacji między sobą, opartych na chrześcijańskich wartościach. Jesteśmy zestresowani i zawsze się gdzieś spieszymy. Często samotnie, gdyż nie mamy czasu na przyjaźń i miłość. Bywa, że nie radzimy sobie z wymaganiami, jakie stawia przed nami świat – zauważa ks. Piotr Szweda MS.

– Nasze życie podobne jest niejednokrotnie do labiryntu, doświadczamy uczucia strachu, zagubienia, samotności i obawy o swoją przyszłość. Często mamy wiele pomysłów na siebie, rozwiązań, które wydają się doskonałym pomysłem na życie. Może się jednak okazać, że droga do wyjścia jest fałszywa, a światło dochodzące z oddali, to tylko złudzenie lub fatalna pomyłka. Żeby z tego labiryntu wyjść, potrzebna jest dłuższa chwila wytchnienia, możliwość pozostania z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem. Chwila poważnego zastanowienia się nad własnym życiem. Taką chwilą jest spotkanie młodych w Dębowcu – dodaje.

Poprzez konferencje, koncerty, codzienną Eucharystię organizatorzy chcą pokazać młodym ludziom jak wychodzić z tego labiryntu relacji i jak odnajdywać się w tym zabieganym świecie. Pomogą w tym zaproszeni goście, m.in.: bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, Mirek „Kola” Kolczyk, raper głoszący Dobrą Nowinę; ks. Piotr Pawlukiewicz, ceniony duszpasterz młodzieży i rekolekcjonista z Warszawy; Urszula i Michał Piekara, małżeństwo z Krakowa, założyciele Fundacji Rodzin Pełna Chata; ks. Jakub Bartczak, kapłan i raper z Wrocławia; Andrzej Wronka, teolog, broniący wiary katolickiej przed zarzutami sekt, różnych ruchów religijnych i błędnych duchowości; Lech Dokowicz, reżyser, scenarzysta, producent filmowy i dokumentalista; Jasiek Mela, zdobywca dwóch biegunów oraz rodzice Urszula i Bogdan Mela. Będzie też okazja do zadawania gościom pytań, czyli tzw. „Mikrofon dla każdego”.

Podczas spotkania każdy znajdzie chwilę czasu na osobistą modlitwę i refleksję przed Najświętszym Sakramentem i w obecności łaskami słynącej figury Matki Bożej Saletyńskiej w dębowieckiej bazylice. W piątkowy wieczór odbędzie się koncert uwielbienia – „Prosto do celu”, który poprowadzi Tymczasowa Formacja Prowizoryczna wraz z Grupą Muzyczną MSSM. W Dębowcu nie zabraknie dobrej, chrześcijańskiej muzyki. W tym roku wystąpią takie zespoły jak: Bethesda z Tarnowa, Maleo Reggae Rockers, eSPé ze Słowacji, a także SB Wodzirej Robert z Tarnowa.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.


liczba odsłon: 1560 | dodano: 2014-06-30 15:17:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook