Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Cudowne znaki i święte życie. Opowieść o Natuzzie Evolo, stygmatyczce i świadku Bożej Mocy

Miliony ludzi we Włoszech i na całym świecie uważają, że Bóg przemówił w naszych czasach przez Natuzzę Evolo, mistyczkę z Kalabrii. Pan postanowił obdarzyć tę prostą kobietę, analfabetkę, niezwykłymi łaskami i charyzmatami: darem bilokacji, stygmatów, znajomością języków obcych, których nigdy się nie uczyła, czy zdolnością zwaną „oświeceniem diagnostycznym” (nazywa się tak umiejętność trafnego zdiagnozowania choroby, przewidzenia wyniku operacji czy zasugerowania skutecznej terapii).

Więcej…

 
Wiara Demonów

„Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą” (Jk 2, 19). W swojej odważnej książce Fabrice Hadjadj podejmuje temat moralnego opętania oraz zwodniczego oblicza zła. Hadjadj podkreśla, że świat demonów jest niepokojąco blisko nas. Często prawdziwe zło kryje się tam, gdzie najmniej byśmy się go spodziewali – w „pobożnych uczynkach”, które nie mają nic wspólnego z miłosierdziem. Pokazuje niebezpieczeństwo fanatycznych okrzyków i uczynienia z Boga niewiele znaczącego sloganu. Erudycja Hadjadja i oryginalność jego refleksji sprawia, że "Wiara demonów" to lektura wartościowa i wciągająca, zaś wyrazisty styl i ironiczne poczucie humoru są znakiem firmowym autora. To książka, która ma budzić zdrowy niepokój i chęć poszukiwania Prawdy.

Więcej…

 
Papież Jan Paweł II - poznaj go od nowa

Jan Paweł II był osobą niezwykłą, o wielu przymiotach, które ciągle odkrywamy szukając w Nim - zwłaszcza w obecnych trudnych czasach - oparcia, wzoru do naśladowania. Dużo na ten temat powiedziano i napisano, ale zwykle bardzo poważnie - a to perspektywy historycznej, a to z filozoficznej, a to z politycznej... Czy chcielibyście jednak poznawać Go poprzez Niego Samego, poprzez Jego wypowiedzi i zachowania w różnych sytuacjach? Zobaczcie proszę kilka poniższych przykładów…

Więcej…

 
Grudniowy miesięcznik Egzorcysta

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że fascynacja Harrym Potterem czy wampirami (np. z sagi „Zmierzch”) może być dla jego dziecka bardzo niebezpieczna. To igranie z demonami – przestrzegają twórcy „Miesięcznika Egzorcysta”. Grudniowy, czwarty już numer pisma trafił właśnie do sprzedaży. Nakład pisma wzrósł do 30 tysięcy.

Więcej…

 
Miesięcznik Egzorcysta nr 3

Miesięcznik Egzorcysta to nowoczesne narzędzie ewangelizacji i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu. W najnowszym numerze (listopadowym,) m.in. o tym, jakie uniknąć czyśćca. Szansę ma każdy!

Więcej…

 
Droga - ka­to­licki dwu­ty­go­dnik dla młodzieży!

Nowa szata, nowe tek­sty, nowi au­to­rzy – od 14 października katolicki dwutygodnik dla młodzieży pt. „Droga” ukazuje się w nowej formule. Am­bitny i no­wo­cze­sny w for­mie, może być wy­zwa­niem dla mło­dych, któ­rzy ocze­kują cze­goś wię­cej niż me­dial­nej sieczki i ogłu­pia­ją­cych „new­sów”, a szu­kają po­głę­bio­nej dys­ku­sji i wie­dzy prze­kra­cza­ją­cej in­for­ma­cje do­stępne na po­pu­lar­nej Wi­ki­pe­dii. Po­może umoc­nić wiarę, wy­ja­śni wąt­pli­wo­ści w wie­rze, uczyć bę­dzie sza­cunku do tra­dy­cji narodowej. Do­stępny w pa­ra­fiach i prenumeracie.

Więcej…

 
Prosto z Mostu - nr 23

Korespondencja z Kazachstanu, egzorcyzmy w rozumieniu różnych wyznań chrześcijańskich; wszyscy chrześcijanie mówią Halloween "Nie"; warto biegać, czyli o korzyściach z ruszania się, co to znaczy być patriotą? SMS do Pana Boga i wiele innych tekstów nie tylko ekumenicznych w najnowszym numerze "Prosto z Mostu. Młodzi...Ekumenizm...Bóg...". 

Więcej…

 
Straciłeś wiarę?

„Jak odzyskać wiarę?” – to pytanie, które powinien zadać sobie każdy, kto odszedł od Boga i Kościoła. Jednak zanim postawi sobie to pytanie, powinien spytać samego się, czy w ogóle chce do wiary wracać. Obraz Kościoła wśród przeciętnych ludzi jest bardzo uproszczony i stereotypowy. Często ludzie wierzący nie zdają sobie sprawy jak bardzo. Nigdy nie zapomnę pewnego mężczyzny, który – „nadając” na Kościół – stwierdził, że codziennie, na każdej Mszy św., zbierana jest składka. Inny z kolei myślał, że „cała robota” księdza to odprawienie Mszy w niedzielę i przejście po składce.

Więcej…

 
Promethidion

Cyprian Kamil Norwid „Promethidion” - poemat ulubionego poety Jana Pawła II czyta Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Książka jest reprintem wydania z 1923 roku. Promethidion – syn, dziedzic Prometeusza. Można nazwać Prometeusza pierwszym nauczycie­lem ludzkości. Czyli, w skrócie, Norwid jako „dziedzic Prome­teusza” wchodziłby w rolę nauczyciela; Promethidiona możemy czytać jako rodzaj podręcznika.

Więcej…

 
Prosto z Mostu. Młodzi... Ekumenizm... Bóg

Perkusista w sutannie, mistrz olimpijski z Londynu o tym, jak Bóg pomagał mu wygrywać złote medale na paraolimpiadzie, rekolekcje w autostopie, studenci Akademii Sztuki w pielgrzymce na skuterach przez Europę, a także ekumenizm w Szczecinie, czyli pochówek urny z sercem Loewego w szczecińskiej katedrze i wzruszające słowa ewangelickiego duchownego, świętują szczecińscy grekokatolicy, prawosławni i katolicy wspólnie w obronie życia.

Więcej…

 
Niebezpieczeństwo głupoty

„Ale to jest głupie!” – nieraz słyszymy czy wypowiadamy te słowa. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że „głupota” to termin, którym zajmowali się tacy myśliciele jak Cyceron czy św. Augustyn.

Więcej…

 
Książka o VI ŚDM w Częstochowie

"Ateiści zobaczyli świadectwo wiary” to tytuł, pod jakim ukazał się zbiór wspomnień i wywiadów osób, biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. Było to pierwsze spotkanie, w którym brali udział młodzi ze Wschodu. Dla wielu stało się początkiem nowego życia. Wielu przygotowało się do chrztu, niektórzy poszli do seminarium. Teksty zebrał i opracował Adam Hlebowicz.

Więcej…

 
Mapa duchowych zagrożeń w Polsce

Okultyzm i ezoteryzm przestały być strawą dla nielicznych wtajemniczonych, a stały się „duchowymi hamburgerami” dla mas (ks. Aleksander Posacki). Ojciec Posacki jest jednym z pierwszych, którzy trafnie rozpo­znali w Polsce zjawisko nowych zagrożeń duchowych. Nic, więc dziwnego, że to właśnie jego Grzegorz Górny wybrał na swego rozmówcę, gdy postanowił nakreślić mapę duchowych zagrożeń.

Więcej…

 
Ciesz się życiem

Anselm Grün pokazuje, jak możemy znaleźć nowe siły i radość życia i otworzyć nasze serca na piękne strony życia. Jego dobre myśli i dodające odwagi słowa pomagają czerpać radość z każdej chwili.

Więcej…

 
Uzdrawiająca moc przebaczenia

Ojciec Józef Witko, posługujący od wielu lat modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pokazuje, jak ważne w procesie uzdrowienia duchowego i fizycznego jest przebaczenie. Jego brak nie tylko zamyka ludz­kie serce na działanie Bożej łaski, ale też sprawia, że człowiek staje się nieszczęśliwy, skupiony na samym sobie i swoim cierpieniu.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 61336 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook