Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Grudniowy miesięcznik Egzorcysta

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że fascynacja Harrym Potterem czy wampirami (np. z sagi „Zmierzch”) może być dla jego dziecka bardzo niebezpieczna. To igranie z demonami – przestrzegają twórcy „Miesięcznika Egzorcysta”. Grudniowy, czwarty już numer pisma trafił właśnie do sprzedaży. Nakład pisma wzrósł do 30 tysięcy.

Więcej…

 
Miesięcznik Egzorcysta nr 3

Miesięcznik Egzorcysta to nowoczesne narzędzie ewangelizacji i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu. W najnowszym numerze (listopadowym,) m.in. o tym, jakie uniknąć czyśćca. Szansę ma każdy!

Więcej…

 
Droga - ka­to­licki dwu­ty­go­dnik dla młodzieży!

Nowa szata, nowe tek­sty, nowi au­to­rzy – od 14 października katolicki dwutygodnik dla młodzieży pt. „Droga” ukazuje się w nowej formule. Am­bitny i no­wo­cze­sny w for­mie, może być wy­zwa­niem dla mło­dych, któ­rzy ocze­kują cze­goś wię­cej niż me­dial­nej sieczki i ogłu­pia­ją­cych „new­sów”, a szu­kają po­głę­bio­nej dys­ku­sji i wie­dzy prze­kra­cza­ją­cej in­for­ma­cje do­stępne na po­pu­lar­nej Wi­ki­pe­dii. Po­może umoc­nić wiarę, wy­ja­śni wąt­pli­wo­ści w wie­rze, uczyć bę­dzie sza­cunku do tra­dy­cji narodowej. Do­stępny w pa­ra­fiach i prenumeracie.

Więcej…

 
Prosto z Mostu - nr 23

Korespondencja z Kazachstanu, egzorcyzmy w rozumieniu różnych wyznań chrześcijańskich; wszyscy chrześcijanie mówią Halloween "Nie"; warto biegać, czyli o korzyściach z ruszania się, co to znaczy być patriotą? SMS do Pana Boga i wiele innych tekstów nie tylko ekumenicznych w najnowszym numerze "Prosto z Mostu. Młodzi...Ekumenizm...Bóg...". 

Więcej…

 
Straciłeś wiarę?

„Jak odzyskać wiarę?” – to pytanie, które powinien zadać sobie każdy, kto odszedł od Boga i Kościoła. Jednak zanim postawi sobie to pytanie, powinien spytać samego się, czy w ogóle chce do wiary wracać. Obraz Kościoła wśród przeciętnych ludzi jest bardzo uproszczony i stereotypowy. Często ludzie wierzący nie zdają sobie sprawy jak bardzo. Nigdy nie zapomnę pewnego mężczyzny, który – „nadając” na Kościół – stwierdził, że codziennie, na każdej Mszy św., zbierana jest składka. Inny z kolei myślał, że „cała robota” księdza to odprawienie Mszy w niedzielę i przejście po składce.

Więcej…

 
Promethidion

Cyprian Kamil Norwid „Promethidion” - poemat ulubionego poety Jana Pawła II czyta Teresa Budzisz-Krzyżanowska. Książka jest reprintem wydania z 1923 roku. Promethidion – syn, dziedzic Prometeusza. Można nazwać Prometeusza pierwszym nauczycie­lem ludzkości. Czyli, w skrócie, Norwid jako „dziedzic Prome­teusza” wchodziłby w rolę nauczyciela; Promethidiona możemy czytać jako rodzaj podręcznika.

Więcej…

 
Prosto z Mostu. Młodzi... Ekumenizm... Bóg

Perkusista w sutannie, mistrz olimpijski z Londynu o tym, jak Bóg pomagał mu wygrywać złote medale na paraolimpiadzie, rekolekcje w autostopie, studenci Akademii Sztuki w pielgrzymce na skuterach przez Europę, a także ekumenizm w Szczecinie, czyli pochówek urny z sercem Loewego w szczecińskiej katedrze i wzruszające słowa ewangelickiego duchownego, świętują szczecińscy grekokatolicy, prawosławni i katolicy wspólnie w obronie życia.

Więcej…

 
Niebezpieczeństwo głupoty

„Ale to jest głupie!” – nieraz słyszymy czy wypowiadamy te słowa. Rzadko jednak zdajemy sobie sprawę, że „głupota” to termin, którym zajmowali się tacy myśliciele jak Cyceron czy św. Augustyn.

Więcej…

 
Książka o VI ŚDM w Częstochowie

"Ateiści zobaczyli świadectwo wiary” to tytuł, pod jakim ukazał się zbiór wspomnień i wywiadów osób, biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. Było to pierwsze spotkanie, w którym brali udział młodzi ze Wschodu. Dla wielu stało się początkiem nowego życia. Wielu przygotowało się do chrztu, niektórzy poszli do seminarium. Teksty zebrał i opracował Adam Hlebowicz.

Więcej…

 
Mapa duchowych zagrożeń w Polsce

Okultyzm i ezoteryzm przestały być strawą dla nielicznych wtajemniczonych, a stały się „duchowymi hamburgerami” dla mas (ks. Aleksander Posacki). Ojciec Posacki jest jednym z pierwszych, którzy trafnie rozpo­znali w Polsce zjawisko nowych zagrożeń duchowych. Nic, więc dziwnego, że to właśnie jego Grzegorz Górny wybrał na swego rozmówcę, gdy postanowił nakreślić mapę duchowych zagrożeń.

Więcej…

 
Ciesz się życiem

Anselm Grün pokazuje, jak możemy znaleźć nowe siły i radość życia i otworzyć nasze serca na piękne strony życia. Jego dobre myśli i dodające odwagi słowa pomagają czerpać radość z każdej chwili.

Więcej…

 
Uzdrawiająca moc przebaczenia

Ojciec Józef Witko, posługujący od wielu lat modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pokazuje, jak ważne w procesie uzdrowienia duchowego i fizycznego jest przebaczenie. Jego brak nie tylko zamyka ludz­kie serce na działanie Bożej łaski, ale też sprawia, że człowiek staje się nieszczęśliwy, skupiony na samym sobie i swoim cierpieniu.

Więcej…

 
Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus

„Bóg oczekuje, że będę się bardziej starać”, „Bóg błogosławi mi, kiedy dobrze czynię, i karze mnie, kiedy grzeszę”, „Bóg jest na mnie zły”. Wszyscy mamy jakieś wyobrażenia co do tego, w jaki sposób Bóg działa w naszym życiu i co właściwie o nas myśli. Niektóre z nich są w nas tak głęboko zakorzenione, że już się nie zastanawiamy nad tym, czy przypadkiem nie są fałszywe.

Więcej…

 
Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! - Nick Vujicic

Co zrobić, gdy nic Ci się nie udaje? Jak sobie poradzić, kiedy po raz kolejny ponosisz porażkę? Ile to już razy żaliłeś się, że jesteś do niczego? Bardzo możliwe, że często wmawiasz sobie, że nie jesteś wystarczająco inteligentny, atrakcyjny lub utalentowany, żeby realizować swoje marzenia. Bezkrytycznie przyjmujesz to, co mówią inni i pozwalasz się zamknąć w klatce najróżniejszych ograniczeń.

Więcej…

 
Kilka myśli o Różańcu

Niektórzy nie rozumieją znaczenia Różańca. Razi ich jego monotonia. Inni szukają mądrych rozważań i robią z niego wykład dogmatyczny. Ale Różaniec to nie wypracowanie teologiczne. Odmawiany w chorobie, w trudnej podróży, w oczekiwaniu na wyniki badań, przed drzwiami egzaminatora, jest najmądrzejszą modlitwą, która pozwala z zaufaniem trzymać się Matki Bożej, Tej, która nas coraz bardziej prowadzi do Jezusa.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 58183 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook