Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Czasopismo kleryków „Nasze Życie” dostępne online

„Nasze Życie” - czasopismo kleryków Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej dostępne jest online. W tym roku obchodzi ono 65-lecie. Najnowszy numer czasopisma dostępny jest pod adresem: www.seminarium.czest.pl.

Więcej…

 
Książka kapłana i diakonów na Rok Wiary

Czterech autorów, kapłan i diakoni, przygotowali książkę „Szlakiem wiary”, która ukazała się bieżącym tygodniu w Pelplinie jako materiał pomocniczy dla rozpoczynającego się w październiku Roku Wiary. We wstępie do publikacji administrator diecezji pelplińskiej bp Wiesław Śmigiel napisał, że wzrasta liczba wiernych, których wiara jest spłycona lub zdeformowana, a książka jest cenna dla „odczytania znaków czasu i potrzeb Kościoła”.

Więcej…

 
Tysiąc darów. O sztuce codziennego szczęścia

Cudownie praktyczny poradnik radosnego życia. Ponad 1 mln sprzedanych egzemplarzy. Bestseller „New York Timesa” i Amazon.com.

Więcej…

 
Rozmowy z Bogiem. Księga pierwsza

„Przemawiam do każdego człowieka. Nieustannie. Rzecz nie w tym do kogo się zwracam, ale kto mnie słucha. Przemawiam na różne sposoby. Nasłuchuj mego głosu w prawdzie swojej duszy. W uczuciach serca. W wyciszonym umyśle. Słuchaj mnie na każdym kroku. Ilekroć zechcesz Mnie zapytać, wiedz że Ja już odpowiedziałem. Otwórz szeroko oczy i spójrz na świat...".

Więcej…

 
Święty Ojciec Pio - relacja naocznego świadka

Dziennik naocznego świadka świętości Ojca Pio – po raz pierwszy opublikowany po polsku! Unikalne i niepowtarzalne świadectwo o życiu, cudach i śmierci świętego Ojca Pio, złożone przez człowieka, który stał u jego boku przez kilkadziesiąt lat. Autor szczegółowo relacjonuje też ostatnie godziny doczesnego życia Ojca Pio. Książkę wzbogacono o nigdy wcześniej niepublikowane fotografie św. Ojca Pio, pochodzące z prywatnego archiwum Autora.

Więcej…

 
Tajemnica Eucharystii

Tajemnica Eucharystii należy do czterech największych tajemnic wiary, które spadły z nieba, jak objawienie: tajemnica Trójcy Przenajświętszej, tajemnica Wcielenia – Bóg stał się Człowiekiem, tajemnica Eucharystii, tajemnica widzenia Boga twarzą w twarz po naszej śmierci.

Więcej…

 
Premiera superbestsellerowej książki o. Marcelo Rossiego w Polsce!

Superbestseller charyzmatycznego kapłana - niemal 8 mln sprzedanych egzemplarzy w Brazylii! Agape to uczta, posiłek celebrowany przez pierwszych chrześcijan na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Agape była okazją do spotkania ludzi bogatych i ubogich, którzy jednoczyli się w przyjaźni, braterstwie i miłości. W swojej najnowszej książce o. Marcelo Rossi odkrywa na nowo i uwypukla to pierwotne znaczenie słowa agape.

Więcej…

 
Komentarze Jana Pawła II do Pisma Świętego (I/III)

Co jakiś czas obchodzimy kolejne rocznice czy to urodzin, śmierci, czy wyboru na Stolicę Piotrową błogosławionego Jana Pawła II. Wielu spośród katolików w osobie papieża-Polaka upatruje swój autorytet, wzór do naśladowania. Nawet osoby, które nie są zaangażowane w przeżywanie swojej wiary, identyfikują się z grupą ludzi, dla których Jan Paweł II był kimś wyjątkowym. Co jednak powiedziałby nam ten błogosławiony w 2012 roku? Czy byłby zadowolony z tego, co się dzieje wokół jego osoby?

Więcej…

 
Komentarze Jana Pawła II do Pisma Świętego (I/III)

Co jakiś czas obchodzimy kolejne rocznice czy to urodzin, śmierci, czy wyboru na Stolicę Piotrową błogosławionego Jana Pawła II. Wielu spośród katolików w osobie papieża-Polaka upatruje swój autorytet, wzór do naśladowania. Nawet osoby, które nie są zaangażowane w przeżywanie swojej wiary, identyfikują się z grupą ludzi, dla których Jan Paweł II był kimś wyjątkowym. Co jednak powiedziałby nam ten błogosławiony w 2012 roku? Czy byłby zadowolony z tego, co się dzieje wokół jego osoby?

Więcej…

 
Pokonać mroczne siły

Żyjemy w czasach, w których wiele osób, także wierzących, ma styczność ze sferą okultyzmu i magii. Oni sami i ich najbliżsi narażeni są w szczególny sposób na działania Złego Ducha. Może to prowadzić do demonicznego dręczenia, a w ostateczności do opętania. Książka Grzegorza Bacika jest przewodnikiem dla tych, którzy zmagają się z atakami Złego Ducha, dla ludzi, które nie są w stanie stwierdzić, czy to, co ich dotyka, jest działaniem Złego, chorobą psychiczną czy po prostu pechem, i wreszcie dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, czego muszą się wystrzegać, by nie znaleźć się w sytuacji duchowego zagrożenia.

Więcej…

 
Inicjacja Mądrości

Poszukiwanie Mądrości wymaga drogi, która do niej prowadzi. Biblia poświadcza, że przewodniczką staje się sama Mądrość. Istotna kwestia nie dotyczy więc inicjacji „w" Mądrość, lecz inicjacji Mądrości – dzięki Niej, która tego dokonuje. Wszystko dzieje się przy Jej udziale, trzeba tylko to zauważyć: otworzyć się na Nią, dać się prowadzić.

Więcej…

 
Jezus jako terapeuta

W swej książce Anselm Grün pokazuje, jak Jezus leczy ludzi za pomocą przypowieści, słów i spotkań. Otwiera On przed nami nasze wewnętrzne sanktuarium, w którym możemy dostąpić uzdrowienia. Słowa Jezusa ukazują nam sposoby radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami naszego życia dzięki rozważaniu dobroczynnych przypowieści, historii uzdrowień i szczególnych wersetów Pisma Świętego. W spotkaniu z Nim możemy odnaleźć inny własny wizerunek, poznać lepiej samych siebie...

Więcej…

 
Mogły umrzeć, ale urodziły

Nowotwór, groźba utraty wzroku - to tylko niektóre z problemów z jakimi musiały zmierzyć się kobiety, których historie opisała Marta Dzbeńska-Karpińska. Książka przedstawiająca 22 przypadki kobiet, które w obliczu zagrożenia życia postanowiły nie przerywać ciąży, ma ukazać się na rynku w Dzień Matki.

Więcej…

 
Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki... Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch.

Więcej…

 
Czy u nas byłoby to możliwe?

Kiedy zobaczyłem jak na tegorocznej ceremonii rozdania nagród muzycznych Grammy w Los Angeles prowadzący galę raper odmówił modlitwę za zmarłą piosenkarkę Whitney Houston, pomyślałem sobie, czy byłoby to możliwe w Polsce? Ostatnimi czasy tak wiele u nas dyskusji o rozdziale religii od państwa, choć formalnie przecież taki rozdział istnieje.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 58184 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook