Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Prosto z Mostu nr 15

Przemysław Babiarz nie wstydzi się Jezusa, co polscy chrześcijanie mogą dać Europie, historyczne wydarzenie w cerkwi prawosławnej Szczecina, pielgrzym ze Szczecina pieszo do Asyżu, galeria zdjęć cerkwi greckokatolickich, relacja naszych korespondentów z Światowych Dni Młodzieży w Madrycie, a także inne wydarzenia ekumeniczne w Szczecinie: święto Biblii czy ekumeniczny bieg. Zapraszamy do lektury "Prosto z Mostu" nr 15.

 
„Niedziela" w nowej szacie graficznej

„Niedziela", jeden z najbardziej znanych i liczących się tygodników katolickich w Polsce, od jutra będzie się ukazywał w nowym formacie i w nowej szacie graficznej. Odmieniona „Niedziela" ukaże się z numerem 3 z datą 15 stycznia 2012 r.

Więcej…

 
Wanda Błeńska. Spełnione życie

Dobiega już setki, ale codziennie można spotkać ją w tramwaju. I u dominikanów, na Mszy Świętej. Jej kalendarz jest zapełniony. Nikomu nie odmawia spotkania. Wiele osób chce jej słuchać. Dlaczego? Bo wystawia receptę na szczęśliwe życie.

Więcej…

 
Mała książka o sztuce życia

Czy znajomość sztuki życia jest czymś wrodzonym? Nie, ale można się jej nauczyć i nie jest to bynajmniej trudne! Autor opowiada o własnych doświadczeniach w tej dziedzinie i udziela rad, w jaki sposób można:

Więcej…

 
Wsłuchani w Słowo

„Wsłuchani w słowo. Refleksje na niedziele i święta roku B" to druga część trzytomowego cyklu rozważań autorstwa Kajetana Rajskiego. Została wydana przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Biblos". Publikacja jest adresowana do wszystkich, którzy czują potrzebę czytania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Posiada imprimatur i nihil obstat. Polecamy!

Więcej…

 
Ocalony

Ocalony to wciągająca i sprawnie napisana powieść, której bohater-pisarz pewnego dnia dostaje nietypowe zlecenie. Ma napisać biografię tajemniczego nieznajomego, a opublikować ją może dopiero po jego śmierci.

Więcej…

 
Kilka myśli o cierpieniu, przemijaniu i odejściu

Cierpienie, przemijanie, odejście. Godzimy się na nie z trudem, ponieważ ich nie rozumiemy. Ksiądz Jan Twardowski pokazuje, że wprawdzie doświadczenia te są niezrozumiałe, nie są jednak wymierzone przeciwko nam. Cierpienie rozumiał jako zadanie do wykonania. Przemijanie i starość – jako okazje ożywienia świadomości dziecka Bożego. Na śmierć patrzył jak na spotkanie z Bogiem, otwartą bramę, przez którą idzie się dalej. To dzięki niej nasze doświadczenie zyskuje sens. Kto nauczy się traktować cierpienie jak zadanie, pisze Ksiądz Jan, dojrzeje do mądrości.

Więcej…

 
Wszystko będzie dobrze. Myśli na każdy dzień

„Chcę sprawić, aby wszystko było dobrze. Sprawię, że wszystko będzie dobrze. [...] I sama zobaczysz, że wszystko będzie dobrze" – te słowa Chrystusa przekazała światu angielska mistyczka Joanna z Norwich. W spisanych przez nią Objawieniach Bożej Miłości Chrystus zapewnia, że nigdy nie opuści grzesznych ludzi, lecz zwracał się będzie ku nim ze współczuciem i wyrozumiałą łagodnością.

Więcej…

 
Josemaría Escrivá. Przekroczyć marzenia

Relacja naocznego świadka opowiedziana ze swadą powieściopisarza – tak można streścić książkę „Przekroczyć marzenia" o życiu założyciela Opus Dei, świętego Josemaríi Escrivy.

Więcej…

 
„Główna rola w teatrze życia" – aktorzy o swojej wierze

O tym, czym jest dla nich wiara, o modlitwie, trudnych momentach i kryzysach, spotkaniach z Janem Pawłem II i wychowaniu rodzinnym opowiadają w książce Elżbiety Ruman popularni polscy aktorzy. W książce „Główna rola w teatrze życia", Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Jan Kobuszewski, Olgierd Łukasiewicz, Jerzy Zelnik i inni opowiadają o tym, jaki wpływ ma Bóg na ich życie zawodowe i rodzinne.

Więcej…

 
Drakka dostępna już w Empiku!

Najnowsza Drakka. Magazyn dla Grzeszników w piątek 7.10. trafiła do salonów sprzedaży sieci Empik. Dzięki temu czytelnicy mogą ją zakupić w każdym zakątku Polski. Dotąd magazyn był dostępny jedynie w sprzedaży wysyłkowej i wybranych punktach sprzedaży.

Więcej…

 
Drakka - Pismo dla grzeszników - numer 5

- Na tyle się oswoiłem z dresami, że praktycznie ich nie widzę, no chyba, że któryś z chłopaków przyszedłby w dresie wyprasowanym w kant, to pewnie bym się zdziwił - konkluduje ks. Piotr Sosnowski vel. Sosna, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego - Przede wszystkim jednak młody człowiek, który przychodzi do nas budzi we mnie zaciekawienie: Kim ty jesteś? Pierwsze pytanie to chęć zrozumienia. Co się takiego stało w twoim życiu, że się tu znalazłeś?

Więcej…

 
Królowo Apostołów... Rozważania różańcowe

Na rozpoczynający się miesiąc październik proponujemy zbiór rozważań różańcowych „Królowo Apostołów..." autorstwa Kajetana Rajskiego. Mogą one pomóc nam odnaleźć się w roli apostołów we współczesnym świecie.

Więcej…

 
Różaniec z Wojtyłą w Przewodniku Katolickim

Do najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego", datowanego na 2 października, dołączony jest specjalny dodatek „Różaniec z Wojtyłą". Na dwunastu stronach dodatku zostały zamieszczone rozważania różańcowe, które kard. Karol Wojtyła opublikował na łamach najstarszego tygodnika społeczno-religijnego, w pamiętnym 1978 roku.

Więcej…

 
Katolicyzm. Praktyczny przewodnik

Ta niezwykła książka opowiada o Kościele katolickim od jego początków aż do dziś. W sposób przystępny, rzetelny i przejrzysty pokazano w niej wszystkie istotne aspekty katolicyzmu. Czytelnik odnajdzie tu między innymi: opis Pisma Świętego, strukturę Mszy świętej, sakramentów, historię Kościoła oraz jego stosunków do innych religii. Książka zawiera również obszerny słowniczek i ponad 250 barwnych fotografii.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62033 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook