Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Nieznany przyjaciel Karola Wojtyły

Wadowicki malarz i rzeźbiarz Wincenty Bałys to nieznany wcześniej przyjaciel młodego Karola Wojtyły. Ich przyjaźń opisała Marta Burghardt, w książce, którą w poniedziałek zaprezentowano w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie.

Więcej…

 
Apokryfy Nowego Testamentu

Na polski rynek weszła kolekcja „Apokryfów Nowego Testamentu”. Inicjatywę podjęło wydawnictwo WAM. Kolekcja „Apokryfy Nowego Testamentu” wydawana będzie pod redakcją ks. prof. Marka Starowieyskiego.

Więcej…

 
Polecamy - Przepchnąć słonia

Pan Słoń i Pani Mysz przyszły do kancelarii parafialnej w celu spisania protokołu przedślubnego. Zdziwiony ksiądz popatrzył na nich i zapytał: "Czy Państwo rzeczywiście chcą zawrzeć związek małżeński?" Wtedy Pani Mysz z wielkim wzruszeniem odpowiedziała: Proszę księdza, ale my musimy!". Wywiad z autorem mp3.

Więcej…

 
Wyjątkowa książka o spowiedzi

Grzechy w kratkę to dociekliwa rozmowa Elżbiety Kot i Dominiki Kozłowskiej z Ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim. Każdy, kto choć raz się spowiadał, ma własne doświadczenia, wątpliwości i pytania dotyczące tego sakramentu.

Więcej…

 
Ramón Cué Romano S.I. - Mój Chrystus połamany

Książka wielka w swej małości. Głęboka. Warta poświęcenia uwagi i wieczornych rozmyślań.O czym mówi ? Jak pisze sam autor jest to historia jego połamanego Chrystusa, historia jak to określa R.C. Romano prosta, intymna i błaha. Bohaterem, której jest sam Chrystus.

Więcej…

 
Christopher Jamison OSB - Odnaleźć schronienie

Jakiś czas temu telewizja BBC emitowała niecodzienny reality show pod tytułem The Monastery (Klasztor). Pięciu mężczyzn: Tony, Gary, Anthoney, Nick oraz Peter, na czterdzieści dni i nocy zamieszkało w opactwie Benedyktynów w Worth, poddając się wymogom monastycznej reguły. Ich postępy śledziły kamery telewizyjne. Niebawem zapraszamy do udziału w konkursie!

Więcej…

 
„Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły”

Książkę o takim tytule zaprezentowano wczoraj w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu w Warszawie. Autorem publikacji, którą wydała Edycja Świętego Pawła, jest włoski watykanista Andrea Tornielli.

Więcej…

 
Józef Augustyn SJ - Przewodnik po rozterkach młodości

Krótkie medytacje z praktycznymi ćwiczeniami. W młodości każdy z nas ma wielką szansę - tymi słowami Józef Augustyn SJ wprowadza nas w lekturę Przewodnika po rozterkach młodości. Co zrobić, aby owej szansy otrzymywanej u progu dorosłości nie zaprzepaścić?

Więcej…

 
Kard. Stanisław Dziwisz - Bo wezwał Cię Chrystus

Kard. Dziwisz napisał książkę o kapłaństwie. O własnym rozumieniu i przeżywaniu kapłaństwa oraz wyzwaniach, jakie stają przed księżmi w dzisiejszym świecie pisze w swojej najnowszej książce kard. Stanisław Dziwisz. Nie unika przy tym tematów trudnych, takich jak porzucanie kapłaństwa czy poczucie kryzysu powołania.

Więcej…

 
o. Leon Knabit OSB - O Mszy świętej

Msza święta jest pełna głębi i piękna. Bogata w liczne symboliczne gesty, mające swoje znaczenie. Mówiące o jakiejś prawdzie, historii, przekazujące coś ważnego…Pośród tak wielkiego bogactwa Eucharystii, można czasem zwyczajnie się zagubić….

Więcej…

 
Tomasz Ważny CM - Gdy umiera ktoś bliski

Śmierć od zawsze stanowiła ważną część ludzkich rozważań. Jest nieodłącznym aspektem naszego życia. Zbliżamy się do niej każdego dnia. Często jednak się jej lękamy, nie chcemy o niej myśleć, rozmawiać. Unikamy tematu śmierci. Udajemy, że nie istnieje chodź właśnie przed chwilą kogoś nam zabrała….

Więcej…

 
Asenlm Grün - Przebacz samemu sobie. Pojednanie -przebaczene

Przebaczenie jest najpiękniejszym wyrazem miłości. Gdy nie ma przebaczenia człowiek staje się zgorzkniały. Tymczasem są wśród nas tacy, którzy nie potrafią tego uczynić. Żyją nienawiścią i chęcią odpłaty złem za zło… Jeśli należysz do grona tych osób… zatrzymaj się.. weź do ręki tą książkę i pomyśl…

Więcej…

 
Książka o cudach Jana Pawła II

Listy pozostawione na grobie Jana Pawła II z opisami niezwykłych uzdrowień i nawróceń za jego wstawiennictwem złożyły się na książkę "Cuda", która w piątek trafi do księgarń. Ludzie z różnych krajów, wierzący i niewierzący, piszą jak zmieniło się ich życie po spotkaniu z Ojcem Świętym i czego doświadczyli po modlitwie do niego.

Więcej…

 
Anselm Grün OSB - Życzę Ci przyjaciela

„Przyjaźni (..) nie można żądać. Ona rośnie sama”. Anselm Grün w książce „Życzę Ci przyjaciela” podejmuje temat przyjaźni. Dzieli się z czytelnikiem swoimi doświadczeniami i refleksjami. „Zjawisko” przyjaźni, o którym opowiada rozważa w bardzo szerokim znaczeniu na wielu życiowych płaszczyznach.

Więcej…

 
Marco Politi - Papież Wojtyła. Pożegnanie.

Znany włoski watykanista Marco Politi, autor książki "Papież Wojtyła. Pożegnanie", ukazującej się właśnie w Polsce, powiedział PAP, że trzy lata po śmierci Jana Pawła II emocje, jakie towarzyszyły tamtym dniom, nie osłabły.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 63176 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook