Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Mogły umrzeć, ale urodziły

Nowotwór, groźba utraty wzroku - to tylko niektóre z problemów z jakimi musiały zmierzyć się kobiety, których historie opisała Marta Dzbeńska-Karpińska. Książka przedstawiająca 22 przypadki kobiet, które w obliczu zagrożenia życia postanowiły nie przerywać ciąży, ma ukazać się na rynku w Dzień Matki.

Więcej…

 
Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki

Historia prawdziwa, autobiograficzna. Szokująca opowieść o niezwykłej, chwilami bardzo trudnej drodze odkrywania swojego miejsca na ziemi. Ania Golędzinowska przeszła w swoim życiu prawdziwe piekło. Po śmierci ojca wychowywała się praktycznie sama. Życie na ulicach Warszawy, kradzieże, narkotyki... Ucieczką do raju miał być wyjazd do Włoch.

Więcej…

 
Czy u nas byłoby to możliwe?

Kiedy zobaczyłem jak na tegorocznej ceremonii rozdania nagród muzycznych Grammy w Los Angeles prowadzący galę raper odmówił modlitwę za zmarłą piosenkarkę Whitney Houston, pomyślałem sobie, czy byłoby to możliwe w Polsce? Ostatnimi czasy tak wiele u nas dyskusji o rozdziale religii od państwa, choć formalnie przecież taki rozdział istnieje.

Więcej…

 
Kamienie wołać będą

"Kamienie wołać będą" - to książka, której współczesne, polskie społeczeństwo potrzebuje! Autor podejmuje sprawy ważne, a nawet bardzo ważne, w kontekście kryteriów etycznych i wiary.

Więcej…

 
Ścieżkami wiary

W ostatnim czasie na półki księgarskie trafiła jakże cenna i pouczająca książka "Ścieżkami wiary", zawierająca wywiady przygotowane przez Ewelinę Pitalę. Publikacja została opracowana i wydana nakładem Wydawnictwa JUT. Są to rozmowy o życiu, miłości i wierze, niekiedy bardzo poruszające. Swoimi refleksjami dzielą się z nami ludzie powszechnie znani, m.in. z TV, np.: Tomasz Zubilewicz, Przemysław Babiarz, Janina Ochojska. Wcielają oni swoją wiarę zarówno w życie zawodowe, jak i prywatne. Zgodnie z wyznawaną wiarą, stają się żywymi świadectwami działania Boga w swoim życiu.

Więcej…

 
Droga

Droga: tak pierwsi uczniowie Chrystusa nazywali styl życia zgodny z wiarą. Bycie chrześcijaninem nie polega tylko na wyznawaniu szeregu prawd, lecz przede wszystkim na praktykowaniu ich w konkretnych okolicznościach życia.

Więcej…

 
W odcieniach błękitu

Brad Cutler to wschodząca gwiazda jednej z nowojorskich agencji reklamowych. Ma wszystko, o czym można marzyć – sukcesy zawodowe, piękną i kochającą narzeczoną oraz bajkowo rysującą się przyszłość... I wtedy zaczynają go prześladować wspomnienia o dziewczynie z czasów ogólniaka.

Więcej…

 
Drakka nr 5 – Ze śmiercią mi nie do twarzy

Ukazał się najnowszy numer DRAKKI – Pisma dla Grzeszników - magazynu, którego celem jest analiza współczesnej popkultury z perspektywy chrześcijan. Tym razem autorzy magazynu opowiadają o śmierci. W numerze: Sokół, Tetris, Dave Mustaine (Megadeth), Steve Rowe (Mortification), Frenchman, ojciec Jordan Śliwiński, Katarzyna Rosłaniec. Jak zawsze: coś dla ducha, coś dla ciała i totalnie po bandzie.

Więcej…

 
Panie, abym przejrzał!

„Pamiętam, jak wiele lat temu, jeszcze przed maturą, studiami i wstąpieniem do seminarium, na jednej z lekcji religii wyraziłem przed księdzem i klasą swój żal, że nie ma książek, które by strona po stronie, przypowieść po przypowieści tłumaczyły i pomagały zrozumieć Ewangelię. Był to rok 1977 – zupełnie inne czasy: Biblia Tysiąclecia czy Biblia Poznańska były dla przeciętnego śmiertelnika (czytaj: świeckiego) niedostępne. Popularnej literatury biblijnej też było jak na lekarstwo. Pozostawały tylko kazania, katecheza czy rozmowy z księdzem, ale i w tej dziedzinie możliwości były ograniczone.

Więcej…

 
Ulubiony bilbord Papieża

Dlaczego bilbord? Od najmłodszych lat młody Karol Wojtyła, najpierw jako dziecko a potem jako młodzieniec miał przed oczami widok ze swojego okna na kościół parafialny, na którym widniał napis: Czas ucieka, wieczność czeka. Ojciec Leon wskazuje, że te pierwsze słowa w niewyobrażalny sposób wpłynęły na wybory i życie przyszłego papieża. O Janie pawle II, jego słowach do Nas i spotkaniach z Nim w Polsce opowiada Ojciec Leon Knabit.

Więcej…

 
Listy do Boga

"Drogi Boże, myślę, że się udało. Powiedziałeś mi, żebym się nie bał i się nie bałem, bo byłeś ze mną przez cały czas. Chcę tylko, żeby wszyscy wierzyli. Wiem, że naprawdę istniejesz. Twój Tyler". Prezentujemy Wam powieść wartą uwagi - "Listy do Boga" wzrusza każdego, kto po nią sięga. Swoją prostotą języka i stylu, poruszając poważne i trudne tematy: wiary, nieuleczalnej choroby, straty bliskich osób, bólu oraz pojawiających się wątpliwości. Książka "Listy do Boga" to pewnego rodzaju lekcja modlitwy, wiary i ufności ponad wszystko.

Więcej…

 
Kilka myśli o ośmiu błogosławieństwach

Błogosławieństwa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fragmentów Ewangelii. A zarazem jeden z najtrudniejszych. Jak bowiem rozumieć słowa: „błogosławieni (a więc szczęśliwi) ubodzy", „błogosławieni, którzy się smucą", „błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie"? Buntujemy się przeciw smutkowi, prześladowaniu, ubóstwu, wiemy, że płacze ten, komu źle. A jednak chcemy wierzyć słowom Jezusa.

Więcej…

 
Uwolnij się i wyjdź światu naprzeciw

Przeczytaj to raz jeszcze. I jeszcze raz. Trudno uwierzyć? Tak. Ale to prawda! Tak! Czasem trudno nam uwierzyć, że możemy się uwolnić od ciężarów, które nas przygniatają. W Chrystusie jest to możliwe. Możemy cieszyć się Bożą miłością i obdarzać nią innych. Autorka książki " Uwolnij się i wyjdź światu naprzeciw" mówi nam – krok po kroku – jak to robić.

Więcej…

 
Zeszyty z Taizé nareszcie po polsku!

Pierwszy zeszyt z rozważaniami pisanymi przez braci ze wspólnoty z Taizé wprowadza w podstawy chrześcijańskiego pojmowania wiary. Jak rozumieć fakt, że w jednym miejscu Biblia mówi o „wierze pełnej" (Hbr 10,22), a więc o wierze w pełni świadomej, a w innym o „wierze jak ziarenko gorczycy" (Łk 17,6) – podobnej do najmniejszego z ziaren? Jak odnaleźć związek między tymi dwoma sformułowaniami? Jak wreszcie przełożyć każde z nich na konkret naszego codziennego życia?

Więcej…

 
W lutym pierwszy odcinek komiksu o ks. Skardze

Już w lutym można spodziewać się pierwszego odcinka komiksu poświęconego wybitnemu jezuicie – ks. Piotrowi Skardze. Autorem opowieści o kaznodziei, pisarzu i dobroczyńcy jest jego współbrat zakonny kleryk Przemysław Wysogląd, który postanowił uczcić w ten sposób rozpoczęty właśnie Rok Skargi, ogłoszony przez Sejm RP.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 61990 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook