Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
MIKAEL R. ANDREASEN - E-rozmowy w poszukiwaniu Boga

Umiejętność słuchania i rozmowy jest niezwykle cenną wartością. Przekonuje o tym ta książka, będąca zapisem kilkumiesięcznego e-mailowego dialogu między młodą dziewczyną a księdzem. Nowoczesna w formie - internetowa - wymiana myśli o Bogu, wierze i wątpliwościach z nią związanych niesie uniwersalne przesłanie o poszukiwaniu i odnajdywaniu Jezusa dzięki drugiemu człowiekowi.

 
BOB HARTMAN - Anioły, anioły wokół

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda anioł? Czy wszystkie anioły są takie same? Czy różnią się między sobą, tak jak my się różnimy? Na podstawie Pisma Świętego i własnej wyobraźni autor książki opowiada niezwykłe historie, w których wątki biblijne służą mu jako temat do rozważań o roli i wyglądzie aniołów. Aniołowie jako słudzy i posłańcy Boga oznajmiali doniosłe nowiny (np. zwiastowanie Maryi), otaczali ludzi swoją opieką (Hagar, Daniel), czy też byli przewodnikami (pasterze w drodze do Betlejem). Jednak - co podkreśla autor - ich działanie nie ogranicza się do bardzo odległych od nas czasów i miejsc, ale dzieje się także współcześnie.

 
Krótkie opowiadania dla ducha

Bruno Ferrero ”Czasami wystarcza promyk słońca” Wizualnie jest to niewielka książeczka zawierająca niewielkie opowieści i kilka myśli. Książka wielka w swej małości.Zbiór opowiadań w sam raz na długie wieczory, smętne chwile i zabiegane dni.

Więcej…

 
Lektura świąteczna

Bruno Ferraro „Opowiadania bożonarodzeniowe” Książka ta jest zbiorem rożnych historii, dotyczących okresu świątecznego: Adwentu, Bożego Narodzenia i święta Trzech Króli. Są to historie tradycyjne jak i nowe.

Więcej…

 
Polskie "L´Osservatore" w internecie

Styczniowy numer polskiego wydania „L’Osservatore Romano” (1/2008) od 21 grudnia będzie dostępny na watykańskich stronach internetowych w wydaniu pdf. Zawiera encyklikę „Spe salvi”, ale nie tylko.

Więcej…

 
Stasi Eldredge - Twoje urzekające serce

Autorka bestselleru ,,Urzekająca" proponuje przewodnik pomocny przy ponownym odkryciu romansu i piękna w ,,twoim urzekającym sercu". Jest przekonana, że każda kobieta w głębi swego serca tęskni za trzema rzeczami: za przeżyciem romansu, za odsłonięciem swojego piękna, za odegraniem niezastąpionej roli we wspaniałej przygodzie. To Bóg umieścił w sercu kobiety te pragnienia, aby skłonić ją do odkrycia w sobie kobiety jaką stworzył.

Więcej…

 
Komentarze do Pisma Świętego

Strona internetowa z tekstami Pisma Świętego oraz komentarzami Ojców Kościoła została uruchomiona przez Kongregację ds. Duchowieństwa. Pozwala ona czytać teksty Biblii w różnych przekładach, a także odnaleźć komentarze starożytnych pisarzy kościelnych do wybranych fragmentów Pisma. Strona www.bibliaclerus.org posiada 6 wersji językowych. Stronę udostępniono 8 grudnia br. w 9. rocznicę otwarcia pierwszej witryny internetowej Kongregacji ds. Duchowieństwa www.clerus.net

 
Mikroskopijna

W Izraelu wydrukowano najmniejsza Biblie świata. Jest mniejsza niż główka od szpilki i zawiera cały Stary Testament. Jej twórcy wykorzystali najnowsze technologie laserowe. Dzięki temu na powierzchni pól milimetra kwadratowego zmieściło się 308 428 słów.

Więcej…

 
ks. Jan Twardowski

„ęłęóZ trzech cnót: wiary, nadziei i miłości, dla Jana Twardowskiego księdza piszącego wiersze, jak zwykł o sobie mówić najważniejsza jest nadzieja. Nadzieja uczy patrzeć na świat oczyma wiary, która nadaje sens zmartwieniom, cierpieniu, poniżeniu i śmierci, nadaje kierunek wolnej woli człowieka. (...) Miłość jest dowodem na istnienie Stwórcy. Była przed naszym narodzeniem.

Więcej…

 
Kard. Joseph Ratzinger - Jezus z Nazaretu

Książka dotyczy fundamentu wiary każdego chrześcijanina - osoby Jezusa Chrystusa. Jest odpowiedzią na współczesny kryzys wiary i zaufania. W rzeczywistości zagubienia współczesnego świata, które obejmuje również postrzeganie osoby Jezusa z Nazaretu, Benedykt XVI z niezwykłą siłą ukazuje współczesnemu człowiekowi kim naprawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel. Dlatego wnikliwa lektura książki jest niezbędna dla współczesnego chrześcijanina.

Więcej…

 
Piotr Wołochowicz, Mariola Wołochowicz - Seks po chrześcijańsku

Jak w pełni wykorzystywać Boży dar płciowości? "Tam gdzie ktoś idzie za modelem biblijnym - nie ma miejsca na zahamowania", piszą Mariola i Piotr Wołochowicz w swej książce o miłości wcielonej w małżeństwie.

Więcej…

 
VALERIO ALBISETTI - Stań się tym, kim jesteś

Droga chrześcijańskiej psychoruchowości. Ideą przewodnią książki jest odkrycie swojej wartości jako daru, który Bóg ofiarował człowiekowi przez stworzenie go.

Więcej…

 
John Grisham - Ominąć święta

Ominąć święta, pomyślał. Jakby to było miło. Strzelić palcami, spojrzeć na kalendarz, a tam: drugi stycznia. Ani choinki, ani zakupów, ani bezsensownych prezentów(...) Ale czy rzeczywiście da sie ominąć święta? Czy święta to tylko zakupy i prezenty?

Więcej…

 
Księża w obozach koncentracyjnych

Książka o męczeństwie księży w obozach koncentracyjnych. Staraniem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ukazała się książka pt. „Polscy księża w niemieckich obozach koncentracyjnych”.

Więcej…

 
Kryzys w Kościele?

Co Kościół winien czynić w sytuacjach kryzysowych? W Warszawie odbyła się prezentacja książki Moniki Przybysz „Kryzys w Kościele? Crisis management w Kościele w Polsce”. Opublikowało ją wydawnictwo diecezji tarnowskiej Biblos.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62447 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook