Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Czyściec. Brama do pełni życia

Wydaje się, że na początku drugiego tysiąclecia kwestia czyśćca nie zajmuje umysłów chrześcijan tak samo jak na końcu XIX wieku. Wielu woli zapomnieć o czyśćcu. Książka ta jest więc najpierw próbą wydobycia tego artykułu wiary z jego kulturowego czyśćca, próbą odkurzenia, oczyszczenia, odrestaurowania słów, które by go wyraziły.

Więcej…

 
Biblia jest dla ciebie

To słownik biblijny dla każdego. Ravasi w sposób niezwykle przystępny przedstawia najważniejsze słowa i najważniejsze zagadnienia biblijne. To przewodnik dla wszystkich, którzy próbują zgłębiać Pismo Święte, a także ogromna pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy w lekturze biblijnej towarzyszą młodszym czytelnikom.

Więcej…

 
Mały leksykon liturgii

Dla wielu wierzących liturgia – pełna tajemniczych znaków: słów, gestów, przedmiotów, symboli, kolorów, dźwięków – jest obcym i niezrozumiałym światem. Znaki te mają najczęściej wielowiekową tradycję, bogactwo znaczeń, odnoszą się bowiem do Innego, niż namacalny, świata, do tajemnicy Chrystusa. Liturgia ma swe źródło w Bogu – to On objawia, jak mamy Go czcić.

Więcej…

 
Książka o aniołach

Aniołowie – czy oni naprawdę istnieją? Niewidzialne moce, które nas chronią, prowadzą i dają nam schronienie w Bożej życzliwości? Josef Dirnbeck, autor bestsellerów, ciekawie, zajmująco i z poczuciem humoru wprowadza nas w tajemniczy świat aniołów.

Więcej…

 
Poezja w sutannie

W wydawnictwie „Jedność" ukazał się zbiór esejów o twórczości kilku współczesnych księży poetów pt. „Poezja w sutannie", w opracowaniu kieleckiego kapłana ks. Stefana Radziszewskiego.

Więcej…

 
Pytania o wiarę

Podczas lekcji religii uczniowie chętnie stawiają pytania. Większość z nich wypływa z niewiedzy i ciekawości, co na ten czy inny temat mówi Objawienie, czego uczy Kościół. Część pytań posiada dodatkowy podtekst. Bywają też pytania wprost złośliwe. Tak zawsze było na lekcjach religii, tak jest i teraz.

Więcej…

 
Wakacyjny numer "Prosto z Mostu"

W wakacyjnym numerze ekumenicznej gazety "Prosto z mostu. Młodzi... Ekumenizm... Bóg..." zapraszamy na Jarmark Jakubowy w Szczecinie, czyli o tym jak tworzyć tradycję naszego miasta i jak możemy je promować. W numerze również relacja z uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Rzymie.

Więcej…

 
Misjonarze i misjonarki o powołaniu

Nie jest przesadą stwierdzenie, że gdyby nie misjonarze, słowo Boże nie rozprzestrzeniłoby się najpierw w Europie, a później na całym świecie. Najnowsza książka młodego autora i naszego redakcyjnego kolegi Kajetana Rajskiego właśnie trafiła do księgarni. Publikacja Oto jestem. Misjonarze i misjonarki o powołaniu jest kontynuacją poprzednich książek Oto jestem. Kapłani o powołaniu i Oto jestem. Siostry zakonne o powołaniu.

Więcej…

 
Kilka myśli o Janie Chrzcicielu - Jan Twardowski

Ks. Jana Twardowskiego zawsze fascynowała osoba jego patrona. W refleksjach na temat Jana Chrzciciela podkreśla niezwykłość postaci proroka, stojącego na granicy Starego i Nowego Testamentu. Mówi o zagadce jego narodzin, surowym życiu na pustyni z niewybrednym jadłospisem i ubraniem, o wyobrażeniach Mesjasza, pokornej śmierci.

Więcej…

 
Kochać Kościół

Zwykle mówiąc „Kościół", myślimy przede wszystkim o jego hierarchicznej strukturze i budynkach. Tutaj zaś otrzymujemy coś innego: jakby „samo sedno" tego, czym Kościół jest, pozbawione otoczki, podobne do płynnego wyciągu z rośliny, nie zawierającego już zewnętrznej postaci tej rośliny, jej korzeni, łodygi, liści i kwiatów (z przedmowy tłumaczki, Marioli Wołochowicz).

Więcej…

 
Ja, którym chcę być

Jeśli lubisz Billa Hybelsa, zachwycisz się Johnem Ortbergiem! Składamy się z niezliczonych wersji siebie: „ja, którym nie chcę być", „ja, którym udaję, że jestem", „ja, którym myślę, że powinienem być"... Na szczęście istnieje jeszcze jedno „ja" – ja taki, jakim chciałby widzieć mnie Bóg, Boża wersja mnie. Jak stać się taką wersją samego siebie? Co nas przed tym powstrzymuje?

Więcej…

 
Potęga Bożego szeptu

Najważniejsza książka Billa Hybelsa, do której napisania przygotowywał się 35 lat. Bóg chce prowadzić nas wszystkich. Chce być obecny w naszym życiu, strzec nas i pomagać nam na każdym kroku. Bóg mówi do wszystkich. Jak usłyszeć Jego szept?

Więcej…

 
Kościół Cię nie ogarnie

Nowe wydanie wyboru komentarzy księdza Jana Twardowskiego (1915-2006) do niedzielnych i świątecznych czytań z Ewangelii lat liturgicznych A, B, C.

Więcej…

 
"Z zawodu jestem papieżem"

W 1995 r. Jan Paweł II wydał encyklikę „Aby byli jedno". Napisał w niej m.in.: „Dziękuję Bogu za to, że nakłonił nas, byśmy szli naprzód drogą trudną, ale przynoszącą tak wiele radości (...)." To właśnie błogosławiony Jan Paweł II przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając cnoty chrześcijan – życzliwość i poczucie humoru. Świadectwem tego jest nowa książka wydawnictwa Virgo.

Więcej…

 
Ukazały się protokoły z przesłuchań Agcy

„Papież musiał zginąć. Wyjaśnienia Ali Agcy" – taki jest tytuł książki, zawierającej 37 protokołów przesłuchań tureckiego zamachowca. Książkę wydał katowicki oddział IPN oraz wydawnictwo „Gość Niedzielny". Po raz pierwszy po polsku ukazały się tak obszerne zeznania Ali Agcy, które zostały przekazane przez włoskich śledczych Instytutowi Pamięci Narodowej. Publikacja jest pokłosiem śledztwa prowadzonego przez IPN od 2006 r.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 61991 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook