Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Prosto z mostu nr 13

W świątecznym wydaniu "Prosto z mostu" o Wielkim Poście u grekokatolików i Wielkanocy w cerkwiach grekokatolickiej i prawosławnej. Temat numeru to In vitro w ujęciu 4 kościołów chrześcijańskich, zapowiedź Marszu Dla Życia, który w maju przejdzie ulicami Szczecina. Jest też relacja z pierwszej ekumenicznej Drogi Krzyżowej.

Więcej…

 
Z powodu Jezusa i Ewangelii

Książka brata Morisa Z powodu Jezusa i Ewangelii otrzymała wyróżnienie w tegorocznym konkursie Feniks 2011 - nagrodzie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. W uzasadnieniu kapituły czytamy: "Za opis autentycznego świadectwa dochodzenia do wiary i do miłości Chrystusa. To osobista panorama fascynacji wizją życia i pracy, ukształtowaną w tradycji francuskiego eotomizmu, liturgii i zakonnego stylu poszukiwania oraz utrwalania religijnej prawdy. Autor barwnie opowiada o życiu we wspólnocie Małych Braci Jezusa, pokazując, że skromność, prostota, wrażliwość ekumeniczna są koniecznym elementem sztuki prawdziwej egzystencji, miłującej ludzi i Boga".

Więcej…

 
7 Tajemnic Eucharystii

Papież Jan Paweł II nazwał Najświętszą Eucharystię „największym skarbem Kościoła", a mimo to, nawet wielu żarliwych katolików w sposób ograniczony pojmuje ten pełen mocy sakrament. Ta książka to wszystko zmieni! Dzięki niej zyskasz całkowicie nową świadomość, że Eucharystia nie ogranicza się tylko do przyjmowania Komunii; ona może przemienić Twoje codzienne życie.

Więcej…

 
Być chrześcijaninem

Książka "Być chrześcijaninem" to poszukiwanie celu i sensu życia. Ludzie pytają: Czy warto dziś być chrześcijaninem? Juan L. Lorda odpowiada krótko a mocno: Warto. A zarazem uczy, jak być nim dzisiaj. Podkreśla, że przede wszystkim trzeba być w pełni człowiekiem. Dopiero ten, kto odkrył i zrozumiał swoje człowieczeństwo, może oddać siebie Bogu.

Więcej…

 
Po prostu razem

"Słowa, słowa, słowa..." Są po to, by rozmawiać lub służą jedynie wymianie komunikatów. Pozwalają nawzajem czegoś się od siebie dowiedzieć, ale także są narzędziem bezsensownych kłótni. Mogą pomóc lub zranić.

Więcej…

 
Halo, pan Bóg? Tu Anna...

„Halo, pan Bóg? Tu Anna…” jest to wspaniała książka Anglika – Fynn’a. Książka, która w niezwykły sposób opisuje postać małej dziewczynki – Anny i jej… no tak on sam miał problem z określeniem kim on dla niej jest.

Więcej…

 
Zraniony Pasterz

Jest to objętościowo niewielka książka, jej największa wartość skrywana jest w przeżyciach jakie wywołuje u czytelników. Autor opowiada w niej o „zwykłym", młodym człowieku, który pogubił się w świecie. O człowieku, poranionym, który w swym życiu nie widzi miejsca na zrozumienie, przebaczenie i miłość.

Więcej…

 
Pan Ibrahim...

Eric - Emanuel Schmidt „ Pan Ibrahim i kwiaty Koranu"  Schmitt  „ w Panu Ibrahimie", podobnie jak w innych swoich książkach, ukazuje, iż  wymiar duchowy, niezależnie od tego, jaką religię wyznajemy, stanowi istotną część naszego życia. Jego opowieści mówią o nadziei, miłości, śmierci, tolerancji i pokonywaniu własnych lęków.

Więcej…

 
Przewodnik

Tomasz Pawłowski OP „ Przewodnik dla zniechęconych spowiedzią i Mszą świętą" Ostrzeżenie zamiast wstępu  „Książki tej nie powinni brać do ręki teoretycy, a więc na przykład egzegeci, liturgiści, historycy, bo Przewodnik powstał na podstawie doświadczeń przeszło dwudziestoletniej praktyki duszpasterskiej. Pisany przez praktyka - amatora może zawierać szereg niesprecyzowanych sformułowań...

Więcej…

 
Oskar i pani Róża

"Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy jakbyśmy byli nieśmiertelni" "Szanowny Panie Boże, na imię mi Oskar, mam dziesięć lat, podpaliłem psa, kota, mieszkanie(zdaje się nawet, że upiekłem złote rybki) i to jest pierwszy list, który do Ciebie wysyłam(..)"

Więcej…

 
10 sposobów na głupotę (własną)

Istnieje porzekadło iż „ na głupotę nie ma lekarstwa", czy na pewno? Z tym ludowym powiedzeniem postanowił  zmierzyć się Dominikanin Wojciech Jędrzejewski. Sposób na  głupotę umieścił  w formie 10 „lekarstw" zaczerpniętych u Źródeł Pisma Świętego, w książce o tytule „ 10 sposobów na głupotę (własną)".

Więcej…

 
Tylko dla łajdaków

Ks. Stefan Czermiński, Joanna Kucharczak "Kto nie jest święty, jest łajdakiem. Ale żeby dostrzec swoje łajdactwo, trzeba być świętym. Innymi słowy, trzeba być świętym, żeby widzieć, że się nim nie jest." Poruszająca, odważna rozmowa o przykazaniach, bożkach i ogromnej łasce spowiedzi. Plus kilkadziesiąt świadectw ludzi, którzy, ku swojemu zdumieniu, odkryli, że są łajdakami i to właśnie przybliżyło ich do tajemnicy Bożego miłosierdzia.

Więcej…

 
Bajki niebieskie

Cóż się kryje pod tym tytułem? Ta niewielkiego formatu książka zawiera zbiór  kilkunastu  średniej długości bajek... Autor ks. Mieczysław Maliński  zebrał z dwóch innych swoich pozycji książkowych wszystko to co dotyczyło aniołków, diabełków i św. Mikołaja umieszczając to w książce o podanym tytule - „Bajki niebieskie".

Więcej…

 
Niebo dla akrobaty

"Dużo rozmawialiśmy o marzeniach. Mówiłam mu, ze są ważne, bo zmieniają nasze życie, otwierają serce, poszerzają umysł, nieraz są azylem, schronieniem. Słuchał mnie, bardzo mnie słuchał. A najważniejsze w nich jest to, że są. Wcale nie muszą się spełniać". Książka pt. " Niebo dla akrobaty" Jana Grzegorczyka porusza przeróżne ludzkie losy. Zagłębiając się w jej treści, stopniowo poznajemy historie zwykłych ludzi.

Więcej…

 
TOMÁŠ ŠPIDLIK - Bajki o mądrej sowie

Mądra sowa, lew - król zwierząt, wierny pies, przebiegły wilk to niektórzy bohaterowie tej małej książeczki o wielkich sprawach. Bajki-przypowieści napisane prostym przejrzystym językiem to rodzaj elementarnej "katechezy" o sensie i celu życia, o potrzebie moralności i o stosunku człowieka do Stwórcy. O. Tomasz Špidlik pisze o miłości, prawdzie i pięknie w sposób najprostszy, używa czytelnej symboliki, ale mimo to potrafi zaskoczyć czytelnika odkrywczością i humorem. A jego mądra sowa udziela rad bez natrętnego dydaktyzmu, bo wie, że "przyjąć czyjąś radę jest już samo w sobie mądrością".

 

<< pierwsza < poprzednie 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62034 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook