Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Książka kapłana i diakonów na Rok Wiary
Nie mogę wyświetlić obrazka

Czterech autorów, kapłan i diakoni, przygotowali książkę „Szlakiem wiary”, która ukazała się bieżącym tygodniu w Pelplinie jako materiał pomocniczy dla rozpoczynającego się w październiku Roku Wiary. We wstępie do publikacji administrator diecezji pelplińskiej bp Wiesław Śmigiel napisał, że wzrasta liczba wiernych, których wiara jest spłycona lub zdeformowana, a książka jest cenna dla „odczytania znaków czasu i potrzeb Kościoła”.

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów. Zawierają one nauczanie Kościoła o podstawach wiary, w tym „katechizm w pigułce” oraz wypowiedzi świętych i doktorów Kościoła oraz świadectwa o wierze sławnych ludzi. Publikacja poświęca sporo miejsca współczesnym „pułapkom i zagrożeniom” dla wiary. Autorzy w skrótowej formie piszą między innymi o astrologii, ezoteryzmie, magii, okultyzmie, o sektach i wróżbiarstwie. W „Szlaku wiary” można też znaleźć propozycje nabożeństw i modlitwach różnych autorów, które mają pomóc czytelnikom w przezywaniu Roku Wiary. Książka ilustrowana jest kreskówkami, pomagającymi zapamiętać czytane treści.

Ks. kan. Jan Doppke, współautor książki i dyrektor Wydziału katechetycznego kurii pelplińskiej powiedział Radiu Głos, że książka ta może stać się poradnikiem dla katechetów i pomocą dla uczniów. „Współczesność pokazuje, że nasza pamięć jest bardzo krucha. Trzeba więc zadbać o wszelkie możliwe pomoce, które przyczynią się do poznania i utrwalenia wiedzy religijnej” – powiedział. Młodzieży ta publikacja powinna pomóc w przygotowaniu do konkursów wiedzy religijnej, które są organizowane w diecezji. Diakon Krystian Feddek, jeden z autorów książki, podkreślił w wywiadzie dla Radia Głos, że inicjatywa tejże książki jest odpowiedzią na inspiracje, które pojawiły się na jesiennych spotkaniach formacyjnych księży w Pelplinie. Diakon zauważył, że trzeba „wyjść do ludzi z pomysłami, które pomogą wzbudzać wiarę i będą zachęcać do podejmowania wysiłku w celu pogłębienia wiary”. „Szlakiem wiary” ukazało się w Wydawnictwie Diecezji Pelplińskiej „Bernardinum” i trafiła do wszystkich parafii diecezji pelplińskiej, jest też dostępna w sprzedaży powszechnej.

ks. is / Pelplin


liczba odsłon: 1657 | dodano: 2012-08-04 16:58:13

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook