Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Papież Jan Paweł II - poznaj go od nowa
Nie mogę wyświetlić obrazka

Jan Paweł II był osobą niezwykłą, o wielu przymiotach, które ciągle odkrywamy szukając w Nim - zwłaszcza w obecnych trudnych czasach - oparcia, wzoru do naśladowania. Dużo na ten temat powiedziano i napisano, ale zwykle bardzo poważnie - a to perspektywy historycznej, a to z filozoficznej, a to z politycznej... Czy chcielibyście jednak poznawać Go poprzez Niego Samego, poprzez Jego wypowiedzi i zachowania w różnych sytuacjach? Zobaczcie proszę kilka poniższych przykładów…

Z jednej strony - Najwyższy autorytet, osoba budząca respekt, szacunek:

„Gdy się stoi osobiście przed Ojcem Świętym robi on o wiele większe –niż na fotografiach lub w telewizji – wrażenie siły i osobistego uroku, spod którego nie można się wyzwolić.” Rosalyn Carter, żona prezydenta Stanów Zjednoczonych

Z drugiej strony Ojciec, osoba bliska, pełna uczuć, miłości:

Podczas jednej z audiencji blisko do Papieża podchodzi dziesięcioletnia włoska dziewczynka. Jan Paweł II zwraca się ku niej głaszcze ją po włosach. Dziewczynka pyta: ”Czy mogę Ci dać buziaka?” „Dlaczego nie?” – odpowiada pytaniem Papież bez cienia zakłopotania- i nadstawia policzek, po czym sam serdecznie całuje dziewczynkę.

A jednocześnie osoba zdolna do autorefleksji, pełna humoru:

„W Gnieźnie podobnie jak dzień wcześniej w Warszawie, słońce praży niemiłosiernie. Jest ponad trzydzieści stopni w cieniu. Papież Jan Paweł II odnosi się do tego z humorem: W Rzymie było dla mnie za gorąco, dlatego zdecydowałem się przyjechać do Polski. Myślałem, że tutaj będzie chłodniej.” Odpowiedzią jest śmiech i oklaski, więc na zakończenie Papież dodaje: ”Jak widzicie, także Papież może się mylić.”

I także teolog, etyk, głęboko patrzący i daleko widzący, posługujący się językiem trafiającym do każdego:

Podczas pierwszej wizyty w Brazylii ktoś pyta Jana Pawła II, jak wytrzymuje takie psychiczne i fizyczne obciążenie. Odpowiedź Papieża jest prosta: „Śpię dobrze. I idę spokojnym, miarowym krokiem taternika.”

Cytaty pochodzą z dwóch książek o Janie Pawle II, które są obecnie dostępne także w promocyjnym pakiecie. Jeśli chcesz zobaczyć więcej kliknij TUTAJ.


liczba odsłon: 2517 | dodano: 2012-12-09 14:14:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook