Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Grudniowy miesięcznik Egzorcysta
Nie mogę wyświetlić obrazka

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że fascynacja Harrym Potterem czy wampirami (np. z sagi „Zmierzch”) może być dla jego dziecka bardzo niebezpieczna. To igranie z demonami – przestrzegają twórcy „Miesięcznika Egzorcysta”. Grudniowy, czwarty już numer pisma trafił właśnie do sprzedaży. Nakład pisma wzrósł do 30 tysięcy.

Poważny problem to coraz większa popularność, szczególnie wśród młodych ludzi, publikacji przesyconych wątkami okultystycznymi i demonicznymi z dziedziny fantasy: gier komputerowych, planszowych czy karcianych, a także niektórych filmów i bajek – pisze w tekście „Babylight – dziecięcy okultyzm”, Ks. dr Andrzej Wołpiuk. „Pokemony”, „Witch”, saga „Zmierzch”, seriale „Czysta Krew”, „Pamiętniki Wampirów”, „Buffy”, „Czarodziejki”, „Sabrina, nastoletnia czarownica” – to najlepsze tego przykłady. Dla wielu dzieci może to być pierwszy krok do zainteresowania się i zaangażowania w inne formy kultyczne wróżbiarstwa, okultyzmu, a nawet satanizmu. To są realne niebezpieczeństwa zbłądzenia czy zagubienia się w wirtualno-magicznym świecie – wyjaśnia.

Temat przewodni grudniowego numeru to „Magia i dzieci”. Skierowany jest on przede wszystkim do rodziców i wychowawców. Autorzy tekstów wyjaśniają, w jaki sposób twórcy „magicznych” tytułów trafiają do wyobraźni dziecka, jak tego typu lektury przekładają się na jego rozwój społeczny, intelektualny i duchowy. Małgorzata Nawrocka w artykule:, „Dlaczego Harry Potter nie zaprzyjaźni się z Aslanem” pokazuje demoniczny świat magii młodego czarodzieja przeciwstawiając mu przepiękne oparte na klasycznych wartościach „Opowieści z Narnii.”

W numerze można też przeczytać tekst egzorcysty - ks. Michała Olszewskiego „Proszę księdza, moje dziecko jest opętane”. To poruszający zapis uwalniania małych dzieci od złych duchów. Odpowiedzią wydawcy na rosnącą popularność pisma i jego dobrą sprzedaż, jest podniesienie nakładu. Grudniowe wydanie „Miesięcznika” ukazało się w 30 tysiącach egzemplarzy.

Miesięcznik Egzorcysta sprzedawany jest w salonach Empik-u, Kolportera, Ruch-u, Relay, Inmedio i Garmond Press. Pismo dostępne jest głównie w punktach z wejściem do środka, czyli tzw. salonach prasowych. Wydawca zapewnia też prenumeratę krajowa i zagraniczną.

Więcej informacji na temat Miesięcznika znajduje się pod adresem: www.miesiecznikegzorcysta.pl.


liczba odsłon: 1351 | dodano: 2012-11-30 11:43:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook