Dziś: środa, 8 grudnia 2021
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Grudniowy numer miesięcznika Egzorcysta

Grudniowy numer Miesięcznika Egzorcysta – pisma ludzi wolnych trafił właśnie do sprzedaży. Ostatnie wydania rozeszły się w nakładzie prawie 30 000 egzemplarzy. Najnowszy numer poświęcony jest świętości i obronie życia. „Gdy umiera dziecko, cierpią rodzice i całe otoczenie. Jest wówczas wiele pytań i bólu. Czy światło wiary może przynieść w tak trudnej sytuacji jakieś ukojenie? Jak w tym świetle jawi się sytuacja zmarłych dzieci, które nie zostały ochrzczone? Takie pytanie pojawia się bardzo często, szczególnie z powodu dość szeroko rozpowszechnionej teologicznej opinii o limbus puerorum”.- wyjaśnieniem tego zagadnienia zajmuje się ks. doktor Sławomir Kunka.

Więcej…

 
Zabawka Boga

Autor dostaje list od dawnego przyjaciela, zakonnika z Etiopii, który trafił na ślad pamiątki sprzed dwóch tysięcy lat. Odnalezienie jej – ze względu na pierwszego właściciela – byłoby światową sensacją. Mnich prosi przyjaciela o podjęcie poszukiwań. Autor jedzie do klasztoru św. Katarzyny na Synaju, gdzie odbiera kopertę z wierszem-szyfrem. Wynika z niego, że musi przebyć trasę z Jerozolimy do Efezu. Czyni to, ale dowiaduje się niewiele. Dopiero kolejne podróże, wizyty w klasztorach Prowansji i w kościołach Lalibeli w Etiopii stwarzają mu szansę na odnalezienie historycznego skarbu. Czy ją wykorzysta?

Więcej…

 
Ksiądz, który pisał wiersze

Już 6 listopada nakładem Instytutu Wydawniczego Erica ukaże się Serce nie do pary. O księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach. Autorem książki jest Waldemar Smaszcz – wieloletni przyjaciel księdza i wnikliwy interpretator jego twórczości. W 1970 roku ukazał się ujmujący prostotą tom poezji pt. Znaki ufności autorstwa ks. Jana Twardowskiego, który zyskał uznanie wśród krytyków literackich. Tym samym jego autor na stałe wkroczył do panteonu najwybitniejszych postaci naszej literatury. To wtedy Waldemar Smaszcz po raz pierwszy zetknął się z wierszami poety, który dotąd był znany jedynie w kręgach katolickich i publikował na łamach Tygodnika Powszechnego.

Więcej…

 
Rób, to co kochasz. Jak wejść na drogę życia pasją

Książka „Rób, to co kochasz. Jak wejść na drogę życia pasją” to niezwykle szczery zapis etapów zmiany w życiu młodego rapera Arkadio, który po radykalnej przemianie w wieku lat 17 wszedł na drogę życia pasją i talentami. Książka opisuje decyzje, które musiały zapaść, aby wyrwać się z nałogów oraz trudności, z którymi styka się każdy, kto zdecyduje się na dobre zmiany w życiu.

Więcej…

 
O seksie bez antykoncepcji

"Wszystko, co chcecie wiedzieć o seksie bez antykoncepcji" - to tytuł książki dziennikarki portalu Fronda, publicystki "Rzeczpospolitej" i "Gazety Polskiej" Marty Brzezińskiej-Waleszczyk. Jej prezentacja odbyła się 21 listopada w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, a swój udział zapowiedzieli również dr Ewa Kuczapska-Ślizień, ekspert naturalnego planowania rodziny, ks. Wojciech Sadłoń z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Piotr Kwiatkowski z Ligi Małżeństwo Małżeństwu.

Więcej…

 
Adoracja i Eucharystia

Napisana doskonałym stylem, pełna odniesień do codziennego życia, chwilami dowcipna, lecz przede wszystkim bardzo głęboka książka, o tym, co dla katolika najważniejsze – adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału we Mszy świętej.

Więcej…

 
Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?

Najnowsza książka Wydawnictwa JUT pt. Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra? nawiązuje swoją tematyką do książki pt. Zobaczyłem twarz diabła. Rozmowy z byłym egzorcystą, Marianem Matusikiem.

Więcej…

 
Ludzie z doliny śmierci

„13 historii, które napisało życie... Każda z nich to gotowy materiał na filmowy scenariusz!” Krzysztof Ziemiec

Więcej…

 
7 Tajemnic Spowiedzi

„Chcę iść do Komunii, więc muszę iść do spowiedzi”. Brzmi znajomo? Dla wielu katolików spowiedź jest jedynie środkiem do celu, który oczyszcza nas z grzechu, byśmy mogli przyjmować Komunię. Lecz jak mówi nam papież Franciszek, spowiedź jest czymś więcej niż tylko „pójściem do pralni chemicznej”. Jest „spotkaniem z Jezusem, który oczekuje nas takimi, takimi jesteśmy”.

Więcej…

 
Śpiochy w trupie czaszki, rajstopki z trumnami

Moja siedmioletnia córka na urodziny otrzymała między innymi: torebkę „zombie”, pamiętnik z diamentową czaszką, pamiętnik z motywem „w trupy” i trupi budzik… Czy ludzie już w ogóle nie widzą, co kupują i zupełnie się nie zastanawiają komu…? – wypowiedź jednej z internautek przytacza ks. Sławomir Kostrzewa w artykule „Dzieci ubrane w śmierć”. Tekst ukazał się w listopadowo – grudniowym numerze „Polonia Christiana”, który właśnie trafił do sprzedaży.

Więcej…

 
Wywiad z Kajetanem Rajskim

O pasji do pisania, młodości, wierze i najnowszej książce "Mężczyzna, czyli kto?" - z Kajetanem Rajskim rozmawia Katarzyna Szylak.

Więcej…

 
Nowi ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji

Książka, która podsumowuje 40 lat doświadczenia ewangelizacyjnego José H. Prado Floresa! Ewangelia to moc Boża ku zbawieniu dla każdego wierzącego (zob. Rz 1,16). Jednak głoszenie kerygmatu jest również głupstwem (por. 1 Kor 1,21). Na jedności tych dwóch paradoksalnie sprzecznych czynników opiera się ewangelizacja z wielką mocą.

Więcej…

 
Quo Vadis trzecie tysiąclecie

Ta powieść to nie tylko fantastyczna, wciągająca, pełna zwrotów akcji i przygód napisana z polotem romantyczna historia miłości Szymona i Angel. W przedstawionej wizji przyszłości, dostrzeżemy doskonałe rozpoznanie, rozpracowane i po mistrzowsku opisane tajemnicze mechanizmy rządzące naszym światem i nami już dziś, w roku 2013.

Więcej…

 
Świętość widziana oczyma najbliższych

Jan Paweł II, jakiego nie znamy: Papież, który niecierpliwie oczekuje pierwszej gwiazdki, kolęduje z przyjaciółmi z Polski przez telefon, a do stołu zaprasza nas wszystkich. Bo przy jego stole było miejsce dla każdego. Przy stole. I w sercu.

Więcej…

 
Wzgórza cudów. Medziugorje

Na początku lat osiemdziesiątych XX w. Matka Boża miała powiedzieć małym wizjonerom: „Przybyłam do Medjugorie, by nawrócić możliwie największą liczbę osób oraz przywrócić pokój tym, którzy go utracili”. Czy Maryja objawia się teraz na ziemi – bada Watykan, a do hercegowińskiej wioski nadal płynie rzeka pielgrzymów i rośnie liczba składanych świadectw, zwłaszcza dotyczących nawróceń i odbytych spowiedzi.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 49216 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook