Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Krótka historia Mszału Rzymskiego

"Trudno wyobrazić sobie celebrację Eucharystii bez mszału, księgi zawierającej teksty modlitw mszalnych oraz porządek celebracji Mszy świętej. Księga ta jest wyrazem reguły modlitwy rytu rzymskiego, odzwierciedlającej wiarę Kościoła. Kościół wierzy bowiem tak, jak się modli, co oddaje często przywoływane łacińskie adagium: lex orandi, lex credendi (reguła modlitwy jest regułą wiary).

Więcej…

 
Wierzę, bo chcę!

Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania to : - kompendium wiedzy katechizmowej; - przydatne modlitwy, pieśni oraz obrzędy sakramentu; - osobisty przewodnik prowadzący młodych do decyzji związania się z Bogiem i Kościołem; - merytoryczna pomoc przy prowadzeniu spotkania; - niestandardowy sposób mówienia o Duchu Świętym, Kościele, sakramentach, Biblii i modlitwie.

Więcej…

 
O muzyce ciemności w lutowym Egzorcyście

Strategia przeciwnika zbawienia polega na ogół na przybieraniu atrakcyjnych form. Jednak wobec niektórych ludzi nie zadaje sobie tego trudu. Wykorzystując ich specyficzny gust, nęci tajemniczą złowrogością, ciemnością i nienawiścią, podsyca uczucie strachu i fascynację złem. - przestrzega Artur Winiarczyk, redaktor naczelny Miesięcznika Egzorcysta. W numerze 18 (lutowym) piszemy o tym, że muzyka, której słuchamy, nie jest obojętna dla naszego życia i jego sfery duchowej.

Więcej…

 
„Od Słowa do Życia” – nowy miesięcznik liturgiczny

„Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Więcej…

 
„Jestem bardzo w rękach Bożych". Notatki osobiste 1962-2003.

„Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie”. Stanisław kard. Dziwisz, Metropolita Krakowski

Więcej…

 
Polonia Christiana:Teatr promuje dewiacje

Dwumiesięcznik „Polonia Christiana” w Nowy Rok wchodzi wyraźnie odmieniony. Po raz pierwszy – w sześcioletniej niemal historii pisma – odświeżono grafikę i zmieniono układ tytułów. Zrezygnowano także ze sztywnego układu artykułów. Wydawca pisma - Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi – liczy, że odświeżony wizualnie dwumiesięcznik przepadnie do gustu czytelnikom, a lektura „Polonii” stanie się wygodniejsza i przyjemniejsza.

Więcej…

 
Słabość Złego

Począwszy od numeru styczniowego zwiększa się nakład „Miesięcznika Egzorcysta”. Tym razem z drukarni wyjedzie 40 000 egzemplarzy pisma. Cena nie zmienia się i wynosi nadal 10 zł. Wydawca, spółka Monumen informuje jednocześnie, że wkrótce dostępne będą również archiwalne numery magazynu, których nakład został wyczerpany. Możliwość zakupienia wszystkich numerów będzie możliwa między innymi za pośrednictwem strony internetowej periodyku. 

Więcej…

 
Grudniowy numer miesięcznika Egzorcysta

Grudniowy numer Miesięcznika Egzorcysta – pisma ludzi wolnych trafił właśnie do sprzedaży. Ostatnie wydania rozeszły się w nakładzie prawie 30 000 egzemplarzy. Najnowszy numer poświęcony jest świętości i obronie życia. „Gdy umiera dziecko, cierpią rodzice i całe otoczenie. Jest wówczas wiele pytań i bólu. Czy światło wiary może przynieść w tak trudnej sytuacji jakieś ukojenie? Jak w tym świetle jawi się sytuacja zmarłych dzieci, które nie zostały ochrzczone? Takie pytanie pojawia się bardzo często, szczególnie z powodu dość szeroko rozpowszechnionej teologicznej opinii o limbus puerorum”.- wyjaśnieniem tego zagadnienia zajmuje się ks. doktor Sławomir Kunka.

Więcej…

 
Zabawka Boga

Autor dostaje list od dawnego przyjaciela, zakonnika z Etiopii, który trafił na ślad pamiątki sprzed dwóch tysięcy lat. Odnalezienie jej – ze względu na pierwszego właściciela – byłoby światową sensacją. Mnich prosi przyjaciela o podjęcie poszukiwań. Autor jedzie do klasztoru św. Katarzyny na Synaju, gdzie odbiera kopertę z wierszem-szyfrem. Wynika z niego, że musi przebyć trasę z Jerozolimy do Efezu. Czyni to, ale dowiaduje się niewiele. Dopiero kolejne podróże, wizyty w klasztorach Prowansji i w kościołach Lalibeli w Etiopii stwarzają mu szansę na odnalezienie historycznego skarbu. Czy ją wykorzysta?

Więcej…

 
Ksiądz, który pisał wiersze

Już 6 listopada nakładem Instytutu Wydawniczego Erica ukaże się Serce nie do pary. O księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach. Autorem książki jest Waldemar Smaszcz – wieloletni przyjaciel księdza i wnikliwy interpretator jego twórczości. W 1970 roku ukazał się ujmujący prostotą tom poezji pt. Znaki ufności autorstwa ks. Jana Twardowskiego, który zyskał uznanie wśród krytyków literackich. Tym samym jego autor na stałe wkroczył do panteonu najwybitniejszych postaci naszej literatury. To wtedy Waldemar Smaszcz po raz pierwszy zetknął się z wierszami poety, który dotąd był znany jedynie w kręgach katolickich i publikował na łamach Tygodnika Powszechnego.

Więcej…

 
Rób, to co kochasz. Jak wejść na drogę życia pasją

Książka „Rób, to co kochasz. Jak wejść na drogę życia pasją” to niezwykle szczery zapis etapów zmiany w życiu młodego rapera Arkadio, który po radykalnej przemianie w wieku lat 17 wszedł na drogę życia pasją i talentami. Książka opisuje decyzje, które musiały zapaść, aby wyrwać się z nałogów oraz trudności, z którymi styka się każdy, kto zdecyduje się na dobre zmiany w życiu.

Więcej…

 
O seksie bez antykoncepcji

"Wszystko, co chcecie wiedzieć o seksie bez antykoncepcji" - to tytuł książki dziennikarki portalu Fronda, publicystki "Rzeczpospolitej" i "Gazety Polskiej" Marty Brzezińskiej-Waleszczyk. Jej prezentacja odbyła się 21 listopada w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, a swój udział zapowiedzieli również dr Ewa Kuczapska-Ślizień, ekspert naturalnego planowania rodziny, ks. Wojciech Sadłoń z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Piotr Kwiatkowski z Ligi Małżeństwo Małżeństwu.

Więcej…

 
Adoracja i Eucharystia

Napisana doskonałym stylem, pełna odniesień do codziennego życia, chwilami dowcipna, lecz przede wszystkim bardzo głęboka książka, o tym, co dla katolika najważniejsze – adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału we Mszy świętej.

Więcej…

 
Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra?

Najnowsza książka Wydawnictwa JUT pt. Pokonać szatana. Egzorcysta czy psychiatra? nawiązuje swoją tematyką do książki pt. Zobaczyłem twarz diabła. Rozmowy z byłym egzorcystą, Marianem Matusikiem.

Więcej…

 
Ludzie z doliny śmierci

„13 historii, które napisało życie... Każda z nich to gotowy materiał na filmowy scenariusz!” Krzysztof Ziemiec

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 62055 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook