Dziś: środa, 8 grudnia 2021
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Ta książka to dowód, że Jan Paweł II żyje!

Ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego Karola Wojtyły, w poruszającej rozmowie z włoskim dziennikarzem Saverio Gaeta, odsłania „kuchnię” procesu i nieznane fakty z pontyfikatu Papieża Polaka.

Więcej…

 
Marcowy numer „W drodze” poświęcony cielesności

Na pytanie „Co zrobiliśmy z naszym ciałem?” odpowiada marcowy numer „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów. Jego autorzy przybliżają różne przejawy stosunku do ciała i zastanawiają się, jak złapać równowagę w byciu sobą − duszą i ciałem.

Więcej…

 
10. urodziny „KnC – Króluj Nam Chryste”

Miesięcznik „KnC – Króluj Nam Chryste” kończy w marcu br. dokładnie 10 lat! Świętując okrągłą rocznicę przygotowaliśmy wyjątkowy prezent. Do tradycyjnego numeru dołączone zostało specjalne wydanie „10 wywiadów na 10 lat” z najciekawszymi rozmowami przeprowadzonymi ze znanymi sportowcami, muzykami, dziennikarzami i osobami duchownymi, których łączy szacunek do służby liturgicznej ołtarza. Wśród nich m.in: Kamilem Stochem, Krzysztofem Hołowczycem, Sławomirem Szmalem, Tomaszem Zubilewiczem, czy abp. Henrykiem Muszyńskim. Wydanie urodzinowe z dodatkiem kosztuje 4,50 zł.

Więcej…

 
Lutowe „eSPe” o odejściach z seminarium

„Jak wyjść z seminarium?” – pytają na okładce lutowego wydania redaktorzy „eSPe”. Reportaże o byłych klerykach i ich żonach pokazują, że wybór seminarium nie zawsze kończy się święceniami kapłańskimi.

Więcej…

 
"Prosto z Mostu" nr 34 (luty 2014)

Jak to jest być żoną księdza...? W gazecie świadectwa kobiet, które są żonami księży z Kościołów: ewangelicko-augsburskiego i greckokatolickiego. Kiedy ksiądz prawosławny może się ożenić? O tym także w tym numerze. Będzie też świadectwo siostry jadwiżanki z Kościoła rzymskokatolickiego, która żyje w ślubach czystości. W młodości brał narkotyki, a potem został kapłanem. Wywiad z brazylijskim księdzem, który posługuje w Szczecinie, a także historia zakony dominikanów.

Więcej…

 
„Skok na głęboką wodę” - podręcznik wolontariusza misyjnego

„Skok na głęboką wodę” to zbiór świadectw młodzieży z Wolontariatu Misyjnego „Salvator”. Publikacja wskazuje na cechy, którymi powinien wyróżniać się wolontariusz, a także jest dowodem, na to, że wciąż nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą dzielić się wiarą i doświadczeniem Boga z innymi.

Więcej…

 
„W drodze” o przeszczepach, księżach i gender

Przeszczepy, powołanie do kapłaństwa oraz gender to tematy przewodnie najnowszego numeru „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego przez dominikanów. Lutowy numer „W drodze” ma zwiększoną objętość, ale zachował tę samą cenę.

Więcej…

 
Wywiad-rzeka z o. Górą „…Znaczy ksiądz”

- To jest książka o szczęśliwym księdzu – mówił o. Jan Góra podczas prezentacji wywiadu–rzeki, którego udzielił Joannie Kubaszczyk. To nie pierwsza książka dominikanina, jednak jak sam mówi – najobszerniejsza. W publikacji dzieli się z czytelnikami m.in. swoim doświadczeniem kapłaństwa, podejściem do kobiet i planami na przyszłość. - Nigdy nie żałowałem, że zostałem księdzem – podkreślił.

Więcej…

 
Krótka historia Mszału Rzymskiego

"Trudno wyobrazić sobie celebrację Eucharystii bez mszału, księgi zawierającej teksty modlitw mszalnych oraz porządek celebracji Mszy świętej. Księga ta jest wyrazem reguły modlitwy rytu rzymskiego, odzwierciedlającej wiarę Kościoła. Kościół wierzy bowiem tak, jak się modli, co oddaje często przywoływane łacińskie adagium: lex orandi, lex credendi (reguła modlitwy jest regułą wiary).

Więcej…

 
Wierzę, bo chcę!

Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania to : - kompendium wiedzy katechizmowej; - przydatne modlitwy, pieśni oraz obrzędy sakramentu; - osobisty przewodnik prowadzący młodych do decyzji związania się z Bogiem i Kościołem; - merytoryczna pomoc przy prowadzeniu spotkania; - niestandardowy sposób mówienia o Duchu Świętym, Kościele, sakramentach, Biblii i modlitwie.

Więcej…

 
O muzyce ciemności w lutowym Egzorcyście

Strategia przeciwnika zbawienia polega na ogół na przybieraniu atrakcyjnych form. Jednak wobec niektórych ludzi nie zadaje sobie tego trudu. Wykorzystując ich specyficzny gust, nęci tajemniczą złowrogością, ciemnością i nienawiścią, podsyca uczucie strachu i fascynację złem. - przestrzega Artur Winiarczyk, redaktor naczelny Miesięcznika Egzorcysta. W numerze 18 (lutowym) piszemy o tym, że muzyka, której słuchamy, nie jest obojętna dla naszego życia i jego sfery duchowej.

Więcej…

 
„Od Słowa do Życia” – nowy miesięcznik liturgiczny

„Wydając nowe czasopismo liturgiczne, pragniemy, aby przyczyniło się ono do bardziej świadomego udziału nas wszystkich w celebracjach liturgicznych” – wyjaśniają wydawcy nowego czasopisma liturgicznego. Pierwszy numer „Od Słowa do Życia” obejmuje cały okres Wielkiego Postu.

Więcej…

 
„Jestem bardzo w rękach Bożych". Notatki osobiste 1962-2003.

„Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie”. Stanisław kard. Dziwisz, Metropolita Krakowski

Więcej…

 
Polonia Christiana:Teatr promuje dewiacje

Dwumiesięcznik „Polonia Christiana” w Nowy Rok wchodzi wyraźnie odmieniony. Po raz pierwszy – w sześcioletniej niemal historii pisma – odświeżono grafikę i zmieniono układ tytułów. Zrezygnowano także ze sztywnego układu artykułów. Wydawca pisma - Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi – liczy, że odświeżony wizualnie dwumiesięcznik przepadnie do gustu czytelnikom, a lektura „Polonii” stanie się wygodniejsza i przyjemniejsza.

Więcej…

 
Słabość Złego

Począwszy od numeru styczniowego zwiększa się nakład „Miesięcznika Egzorcysta”. Tym razem z drukarni wyjedzie 40 000 egzemplarzy pisma. Cena nie zmienia się i wynosi nadal 10 zł. Wydawca, spółka Monumen informuje jednocześnie, że wkrótce dostępne będą również archiwalne numery magazynu, których nakład został wyczerpany. Możliwość zakupienia wszystkich numerów będzie możliwa między innymi za pośrednictwem strony internetowej periodyku. 

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 49220 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook