Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Święty Józef – opiekun dzieciątka Jezus
Nie mogę wyświetlić obrazka

Niewiele wiadomo o świętym Józefie. Głównymi źródłami wiedzy są Ewangelie, ale mówią o nim także niektóre apokryfy. Kościół katolicki ukazuje opiekuna Jezusa jako wzór takich cnót, jak posłuszeństwo Bogu, wiara, pracowitość, męstwo, sprawiedliwość, czystość, piękna miłość, skromność, ubóstwo, milczenie i opanowanie. Cnót, którymi w życiu może kierować się każdy, a szczególnie mężczyźni.

Święty Józef jest wzorem męstwa i paradygmatem ojcostwa. Na jego temat wydawane jest wiele publikacji, w tym między innymi znakomita książeczka ks. Twardowskiego „Kilka myśli o świętym Józefie” Wydawnictwa Święty Wojciech.

Święty Józef, jako głowa Świętej Rodziny z Nazaretu został przez Boga obdarzony łaską i zaufaniem, wyrażająca się w tym że mógł zaopiekować się Maryją i Jezusem. W związku z tym Kościół katolicki uważa go za postać wyjątkową, godną kultu i naśladowania.

W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” ciekawe rozważania nt. świętego Józefa – świętego na nasze czasy, który może być inspiracja dla mężczyzn i nauczycielem, jak zaangażować się w życie Kościoła. Numer „Przewodnika Katolickiego” z płytą na niedzielę 16 marca 2014 r. jest już dostępny w sprzedaży w parafiach, dobrych salonach prasowych i księgarniach.


***

„Przewodnik Katolicki” to najstarszy polski tygodnik społeczno-religijny. Pierwszy numer „Przewodnika” ukazał się 17 stycznia 1895 roku. W misję naszego pisma wpisana jest zawsze aktualna, ciekawa informacja nt. Kościoła katolickiego oraz zjawisk społecznych związanych zarówno z Kościołem powszechnym, jak i lokalnym. Naszym głównym celem jest budzić wiarę i zainteresowanie wspólnotą kościelną, tym samym wpisujemy się w misję duszpasterską Kościoła. Ponadto na łamach „Przewodnika Katolickiego” pojawiają się zawsze aktualne informacje z życia społeczno-politycznego kraju i świata.


liczba odsłon: 2774 | dodano: 2014-03-18 11:42:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook