Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Lutowe „eSPe” o odejściach z seminarium
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Jak wyjść z seminarium?” – pytają na okładce lutowego wydania redaktorzy „eSPe”. Reportaże o byłych klerykach i ich żonach pokazują, że wybór seminarium nie zawsze kończy się święceniami kapłańskimi.

„Tych sześć lat to był dotychczas najlepszy okres w moim życiu. Zmężniałem, zmądrzałem. To wszystko, co dziś przeżywam, wartości, którymi się kieruję zawdzięczam zakonowi – on mnie do tego przygotował. Może to potwierdzić moja narzeczona. Dokonałem pewnych wyborów i widzę, że Pan Bóg mi w nich błogosławi” – mówi Piotr, jeden z bohaterów reportażu o byłych klerykach. Podobnie jak inni, którzy mają doświadczenie formacji zakonnej lub seminaryjnej przekonuje, że to czas wyjątkowy, z którego będzie korzystał w swoim przyszłym życiu.

O seminaryjnej formacji, odkrywaniu powołania, ale także o odejściach kleryków opowiada bp Grzegorz Ryś, były rektor krakowskiego seminarium duchownego. Tradycyjnie w „eSPe” czytelnicy znajdą „Dzień dla Jezusa”, czyli dział poświęcony biblijnej medytacji – tym razem skupionej wokół pytania Jezusa do Apostołów: „Czyż i wy chcecie odejść?” z Mowy Eucharystycznej. Adam Ligęza SP pisze o obdarowaniu nowym powołaniem kobiety cudzołożnej, którą Jezus uchronił przed ukamienowaniem. Ponadto czytelnicy znajdą powołaniowe newsy, świadectwa i recenzje oraz konkursy z nagrodami książkowymi.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1022 | dodano: 2014-03-03 15:26:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook