Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Słowa mają moc

Klątwy, uroki, czary, przekleństwa, zaklinanie i przepowiadanie przyszłości – to nie arsenał wyjęty z muzeum słownictwa czy zakurzonego archiwum – pisze redaktor naczelny we wprowadzeniu do wrześniowego wydania Miesięcznika Egzorcysta. Jak zaradzić temu zjawisku? Jak w ogóle rozumieć przekleństwo? Jakie kroki przedsięwziąć? Przede wszystkim należy podjąć misję ewangelizacyjną i systematycznie podnosić świadomość religijną. Dlatego tematem przewodnim tego numeru są klątwy i przekleństwa.

Więcej…

 
Od nałogu do wolności

Polscy biskupi pod koniec lipca przestrzegali przed skutkami nadużywania alkoholu i apelowali o trzeźwość. W sierpniowym numerze Miesięcznika Egzorcystę podejmujemy ten temat i wskazujemy drogę od nałogu do wolności.

Więcej…

 
„Niedziela” przygotowała niezbędnik pielgrzyma

Informacje praktyczne dotyczące m. in. noclegów, środków komunikacji, najważniejszych numerów telefonów, punktów z tanimi posiłkami – zawiera 16-stronicowy „Częstochowski Niezbędnik Pielgrzyma” przygotowany przez redakcję tygodnika katolickiego „Niedziela” i dołączony do 32 numeru „Niedzieli”, z datą 10 sierpnia br.

Więcej…

 
Pijany z radości!

Opowieść o życiu spełnionym – napisana przez niepełnosprawnego mężczyznę, który urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Autor skłania nas do innego spojrzenia na niepełnosprawność, otwarcie mówiąc o swoich trudnych emocjach, ograniczeniach fizycznych i niezaspokojonych potrzebach. Ale jednocześnie daje świadectwo niezwykłej radości życia, gdyż czerpie z niego maksimum przyjemności i szczęścia, przede wszystkim dzięki rodzinie, pracy i swoim hobby.

Więcej…

 
Rozmowy z egzorcystami

Do sprzedaży trafiła pierwsza książka z serii Biblioteka Miesięcznika Egzorcysta. Wywiady z egzorcystami z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii i Argentyny, publikowane na łamach „Miesięcznika Egzorcysta”, zebrane w jednym tomie. Uzupełnione i poszerzone, stanowią niepowtarzalne kompendium wiedzy na temat zagrożeń duchowych naszych czasów występujących w różnych częściach świata.

Więcej…

 
Miesięcznik Egzorcysta: Uwaga - sekty

Niektóre sekty zrezygnowały ze swoich nazw, a przyciągają ludzi jako organizatorzy szkół jogi. Wiele sekt hinduizujących wykorzystuje modę na jogę, choć oczywiście nie każda szkoła jogi to sekta. Tak samo jak można ćwiczyć aikido czy karate i nie zmienić światopoglądu. W jednym z numerów „Miesięcznika Egzorcysta” (numer 12 – 2013 rok) dałem świadectwo swojego nawrócenia, w którym o tym pisałem – mówi Dariusz Pietrek, dyrektor Śląskiego Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych. Jak działają? Kogo i gdzie najczęściej werbują? Jakimi metodami się posługują? Jak się wyzwolić z sideł sekty? O tym piszemy w numerze czerwcowym.

Więcej…

 
Szatan nienazwany

Obserwując współczesny świat, można odnieść wrażenie, że wokół diabła i opętań panuje jakiś rodzaj zmowy milczenia. Ludzie za wszelką cenę starają się bagatelizować te jematy, jednak Szatan istnieje, a co więcej – działa. Irene Corona odwołuje się w swojej książce do świadectwa ojca Eliasa Velli, znanego maltańskiego egzorcysty. Poruszona problemem braku wiary w to, że diabeł funkcjonuje we współczesnym świecie, oraz nieobecnością doktryny demonologii w codziennym nauczaniu księży, analizje postać diabła ukazaną w Piśmie Świętym, w nauczaniu Ojców Kościoła oraz na soborach.

Więcej…

 
Niezniszczalni

Tajemnica świętych, których ciała nie uległy zniszczeniu ani rozkładowi od wieków fascynowała kolejne pokolenia chrześcijan. Joan Carroll Cruz, będąca pod wielkim wrażeniem historii o św. Charbelu Makhloufie, postanowiła zbadać to zjawisko, dając czytelnikom okazję do pogłębienia swojej wiary. Uciekając się do pomocy dziesiątek osób duchownych, świadków, pracowników sanktuariów i wszystkich dostępnych źródeł autorka napisała książkę, jakiej dotąd nie było. Znajdują się w niej historie m.in. św. Cecylii, św. Agaty, św. Edeltraudy, św. Kutberta, św. Werburgi, św. Gutlaka, św. Witburga, św. Wunibalda, św. Romualda, św. Edwarda i wielu innych, wraz z dokładnym opisem odkrywania i badania ciał zmarłych.

Więcej…

 
Książka o cudach św. Faustyny

Uzdrowiony Włoch, Polak, uratowany Albańczyk, uzdrowiony kardynał - po znakomitej biografii św. Faustyny Kowalskiej jej autorka Ewa Czaczkowska opisuje życie po śmierci wielkiej mistyczki, która wyprasza cuda, nieraz spektakularne, i ingeruje w los ludzi wzywających Bożego Miłosierdzia. Premiera książki odbędzie się 29 maja w Warszawie. - Chciałam pokazać całe spektrum Bożego działania, faktu, że uzdrowienia nie dotyczą tylko chorób fizycznych, ale także duchowych, uzależnień, braku wiary. Bóg nie zna granic w swoim działaniu, za wstawiennictwem s. Faustyny w czasie okupacji został uratowany żydowski malarz, a kilkanaście lat temu Albańczyk, muzułmanin, który później stał się chrześcijaninem i zamieszkał w Polsce - powiedziała w rozmowie z KAI autorka książki.

Więcej…

 
Audiobook „Dzienniczka"

Jak się czyta „Dzienniczek”, to widzi się, jak okropnie ważna jest wiara – mówiła Anna Dymna w czasie promocji audiobooka „Dzienniczka”. Aktorka użyczyła głosu św. Siostrze Faustynie, a Krzysztof Globisz – Panu Jezusowi. Muzyczne tło stanowią utwory Wojciecha Kilara.

Więcej…

 
Biografia autorstwa bratanka Dobrego Papieża!

„Jan XXIII był przewodnikiem prowadzonym przez Ducha Świętego, przez posłuszeństwo. (…) Przyszły papież Jan przeżył oczyszczenie, które dało mu moc zupełnie oderwać się od siebie samego i przylgnąć do Chrystusa, a to pozwoliło ujawnić się jego świętości, którą Kościół potem oficjalnie uznał. (…) Tu jest prawdziwe źródło dobroci papieża Jana i źródło pokoju, który rozsiewał w świecie, tu są korzenie jego świętości, w tym jego ewangelicznym posłuszeństwie”. (Papież Franciszek, 3 czerwca 2013)

Więcej…

 
Bóg w Hollywood

To nie jest książką o kinie stricte religijnym. Zestawienie opisanych w niej osób i filmów dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu Ben Hura i Pasje, może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne. Przeczytamy tu o świecie reżysera ćpuna, który szuka Jezusa na „ulicach nędzy”, raperze rymującym o Bogu w rytmie karabinu AK47 i księżach z Hollywood, walczących z czystym złem.

Więcej…

 
Czy dziedziczymy zło?

Na ile człowiek jest spadkobiercą wcześniejszych pokoleń – swoich rodziców, dziadków; na ile zaś istotą „oryginalną”- i niezależną? Czy możemy dziedziczyć zło, jeżeli po pierwszych rodzicach pozostała w nas skłonność do grzechu, ale nie przymus jego czynienia? Temat przewodni majowego numeru Miesięcznika Egzorcysta to właśnie rozwikłanie kwestii możliwości „otrzymania” zła w schedzie po naszych ojcach, wraz z zagadnieniem modlitwy o uzdrowienie międzypokoleniowe.

Więcej…

 
Świętość jest powołaniem każdego

27 kwietnia do Rzymu przyjadą miliony wiernych, żeby wziąć udział w kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom na placu św. Piotra. To moje pragnienie, marzenie i niemal sen – mówi ksiądz Sławomir Oder o udziale we mszy papieża seniora Benedykta XVI.

Więcej…

 
„Świadectwa świętości” - zbiór wywiadów ze współpracownikami papieża

Doświadczony watykanista o. Stanisław Tasiemski, wiceprezes KAI, zaprasza czytelnika na wyjątkowy spacer z przyjaciółmi i współpracownikami Jana Pawła II. Na 116 stronach książki "Jan Paweł II. Świadectwa świętości" czytelnik spotka m.in. prof. Wandę Półtawską, ks. Pawła Ptasznika i prof. Joaquina Navarro-Vallsa.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 63165 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook