Dziś: piątek, 2 czerwca 2023
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Miesięcznik Egzorcysta: Uwaga - sekty

Niektóre sekty zrezygnowały ze swoich nazw, a przyciągają ludzi jako organizatorzy szkół jogi. Wiele sekt hinduizujących wykorzystuje modę na jogę, choć oczywiście nie każda szkoła jogi to sekta. Tak samo jak można ćwiczyć aikido czy karate i nie zmienić światopoglądu. W jednym z numerów „Miesięcznika Egzorcysta” (numer 12 – 2013 rok) dałem świadectwo swojego nawrócenia, w którym o tym pisałem – mówi Dariusz Pietrek, dyrektor Śląskiego Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych. Jak działają? Kogo i gdzie najczęściej werbują? Jakimi metodami się posługują? Jak się wyzwolić z sideł sekty? O tym piszemy w numerze czerwcowym.

Więcej…

 
Szatan nienazwany

Obserwując współczesny świat, można odnieść wrażenie, że wokół diabła i opętań panuje jakiś rodzaj zmowy milczenia. Ludzie za wszelką cenę starają się bagatelizować te jematy, jednak Szatan istnieje, a co więcej – działa. Irene Corona odwołuje się w swojej książce do świadectwa ojca Eliasa Velli, znanego maltańskiego egzorcysty. Poruszona problemem braku wiary w to, że diabeł funkcjonuje we współczesnym świecie, oraz nieobecnością doktryny demonologii w codziennym nauczaniu księży, analizje postać diabła ukazaną w Piśmie Świętym, w nauczaniu Ojców Kościoła oraz na soborach.

Więcej…

 
Niezniszczalni

Tajemnica świętych, których ciała nie uległy zniszczeniu ani rozkładowi od wieków fascynowała kolejne pokolenia chrześcijan. Joan Carroll Cruz, będąca pod wielkim wrażeniem historii o św. Charbelu Makhloufie, postanowiła zbadać to zjawisko, dając czytelnikom okazję do pogłębienia swojej wiary. Uciekając się do pomocy dziesiątek osób duchownych, świadków, pracowników sanktuariów i wszystkich dostępnych źródeł autorka napisała książkę, jakiej dotąd nie było. Znajdują się w niej historie m.in. św. Cecylii, św. Agaty, św. Edeltraudy, św. Kutberta, św. Werburgi, św. Gutlaka, św. Witburga, św. Wunibalda, św. Romualda, św. Edwarda i wielu innych, wraz z dokładnym opisem odkrywania i badania ciał zmarłych.

Więcej…

 
Książka o cudach św. Faustyny

Uzdrowiony Włoch, Polak, uratowany Albańczyk, uzdrowiony kardynał - po znakomitej biografii św. Faustyny Kowalskiej jej autorka Ewa Czaczkowska opisuje życie po śmierci wielkiej mistyczki, która wyprasza cuda, nieraz spektakularne, i ingeruje w los ludzi wzywających Bożego Miłosierdzia. Premiera książki odbędzie się 29 maja w Warszawie. - Chciałam pokazać całe spektrum Bożego działania, faktu, że uzdrowienia nie dotyczą tylko chorób fizycznych, ale także duchowych, uzależnień, braku wiary. Bóg nie zna granic w swoim działaniu, za wstawiennictwem s. Faustyny w czasie okupacji został uratowany żydowski malarz, a kilkanaście lat temu Albańczyk, muzułmanin, który później stał się chrześcijaninem i zamieszkał w Polsce - powiedziała w rozmowie z KAI autorka książki.

Więcej…

 
Audiobook „Dzienniczka"

Jak się czyta „Dzienniczek”, to widzi się, jak okropnie ważna jest wiara – mówiła Anna Dymna w czasie promocji audiobooka „Dzienniczka”. Aktorka użyczyła głosu św. Siostrze Faustynie, a Krzysztof Globisz – Panu Jezusowi. Muzyczne tło stanowią utwory Wojciecha Kilara.

Więcej…

 
Biografia autorstwa bratanka Dobrego Papieża!

„Jan XXIII był przewodnikiem prowadzonym przez Ducha Świętego, przez posłuszeństwo. (…) Przyszły papież Jan przeżył oczyszczenie, które dało mu moc zupełnie oderwać się od siebie samego i przylgnąć do Chrystusa, a to pozwoliło ujawnić się jego świętości, którą Kościół potem oficjalnie uznał. (…) Tu jest prawdziwe źródło dobroci papieża Jana i źródło pokoju, który rozsiewał w świecie, tu są korzenie jego świętości, w tym jego ewangelicznym posłuszeństwie”. (Papież Franciszek, 3 czerwca 2013)

Więcej…

 
Bóg w Hollywood

To nie jest książką o kinie stricte religijnym. Zestawienie opisanych w niej osób i filmów dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu Ben Hura i Pasje, może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne. Przeczytamy tu o świecie reżysera ćpuna, który szuka Jezusa na „ulicach nędzy”, raperze rymującym o Bogu w rytmie karabinu AK47 i księżach z Hollywood, walczących z czystym złem.

Więcej…

 
Czy dziedziczymy zło?

Na ile człowiek jest spadkobiercą wcześniejszych pokoleń – swoich rodziców, dziadków; na ile zaś istotą „oryginalną”- i niezależną? Czy możemy dziedziczyć zło, jeżeli po pierwszych rodzicach pozostała w nas skłonność do grzechu, ale nie przymus jego czynienia? Temat przewodni majowego numeru Miesięcznika Egzorcysta to właśnie rozwikłanie kwestii możliwości „otrzymania” zła w schedzie po naszych ojcach, wraz z zagadnieniem modlitwy o uzdrowienie międzypokoleniowe.

Więcej…

 
Świętość jest powołaniem każdego

27 kwietnia do Rzymu przyjadą miliony wiernych, żeby wziąć udział w kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom na placu św. Piotra. To moje pragnienie, marzenie i niemal sen – mówi ksiądz Sławomir Oder o udziale we mszy papieża seniora Benedykta XVI.

Więcej…

 
„Świadectwa świętości” - zbiór wywiadów ze współpracownikami papieża

Doświadczony watykanista o. Stanisław Tasiemski, wiceprezes KAI, zaprasza czytelnika na wyjątkowy spacer z przyjaciółmi i współpracownikami Jana Pawła II. Na 116 stronach książki "Jan Paweł II. Świadectwa świętości" czytelnik spotka m.in. prof. Wandę Półtawską, ks. Pawła Ptasznika i prof. Joaquina Navarro-Vallsa.

Więcej…

 
Marcowe „eSPe”: „Post od fejsa”

Do postu od mediów społecznościowych zachęcają redaktorzy marcowego numeru miesięcznika „eSPe”. O zagrożeniach związanych z Facebookiem i sposobach radzenia sobie z uzależnieniem opowiadają m.in. pijarscy klerycy i Piotr Żyłka – twórca projektu „faceBóg”.

Więcej…

 
Darmowy e-book "O Mszy Świętej najprościej"

Eucharystia zajmuje centralne miejsce w Kościele, stanowi źródło i szczyt życia chrześcijańskiego. Pomocą w jej głębszym rozumieniu i przeżywaniu może być książka ks. Jerzego Stefańskiego O Mszy Świętej najprościej.

Więcej…

 
Laboratorium Miłości

Polecamy Waszej uwadze poradnik miłości na całe życie, czyli najnowszą książkę pod redakcją Zbigniewa Kaliszuka “Laboratorium Miłości. Przed ślubem - Tom1” wydawnictwa Fronda. Poradnik poświęcony jest oczekiwaniu na mężczyznę/kobietę życia i budowaniu solidnych relacji pod przyszłe małżeństwo. Książka jest zapisem rozmów na ten temat m.in. z Radosławem Pazurą, o. Adamem Szustakiem OP, ks. Markiem Dziewieckim i Jackiem Pulikowskim.

Więcej…

 
Pierwsza Biblia z komentarzami Jana Pawła II

„Dokumenty Jana Pawła II się nie przedawniają, one zawsze są świeże i aktualne. Myślę, że te komentarze też” – powiedział dziś w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz w czasie prezentacji Biblii z komentarzami Jana Pawła II. Pamiątkową publikację z okazji kanonizacji papieża Polaka przygotowało Wydawnictwo „M”.

Więcej…

 
Znaczy Ksiądz, czyli o. Jan Góra znów zaskakuje i zdumiewa

Boży wariat i charyzmatyczny wizjoner. Organizator spotkań nad Lednicą. Nieuleczalnie chory na „chorobę papieską”. W szczerej rozmowie nie przepiera w słowach, mówi wprost o:

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 56640 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook