Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Nowa Ty - magazyn piękna wewnętrznego

Ta publikacja dostarczy Ci niezbędnej wiedzy i inspiracji do stania się prawdziwie piękną. Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy, bo czy może dobre drzewo dawać złe owoce, albo złe drzewo dobre? Poszczególne działy magazynu dostarczą Ci informacji: Boże Obietnice o tym, co Bóg uczynił dla Ciebie. Wiara na serio o różnych prawdach biblijnych, byś ufała Bogu w każdej sprawie w swoim życiu.

Więcej…

 
Portal "Niedzieli" w nowej odsłonie

Nowoczesna szata graficzna, rubryki dotyczące Kościoła, działalności papieża Franciszka, Polaków za granicą, wiadomości z kraju i z zagranicy oraz blok materiałów multimedialnych - tak wygląda w nowej odsłonie portal tygodnika katolickiego „Niedziela” www.niedziela.pl.

Więcej…

 
Jak pokonać pychę?

Szatan swoją pychą usiłuje zarazić ludzi, którymi de facto gardzi i których nienawidzi, szukając jedynie własnej, ponurej satysfakcji w szerzeniu buntu przeciw Bogu. W 29 numerze Miesięcznika Egzorcysta (styczeń 2015), poświęconym pysze i jej pokonywaniu, przeczytać można o tym, że pokora jest mądrością, a pycha głupotą oraz że pycha nie znosi posłuszeństwa, na własną rękę i po swojemu próbuje dążyć do doskonałości, a człowiek pyszny nie potrzebuje łaski Bożej, bo wszystko „wie lepiej”.

Więcej…

 
Dlaczego Bóg lubi seks?

Styczniowy, odświeżony w swojej szacie graficznej, numer „W drodze”, porusza temat chrześcijańskiej ars amandi, pisze o tym, co wolno w małżeńskiej sypialni i o budowaniu więzi małżeńskiej. Jego autorzy wyjaśniają też, jak należy rozumieć dar bojaźni Bożej i jak połączyć go z relacją ojcowskiej miłości. Podejmują także trudny temat procesów o czary. Miesięcznik poświęcony życiu chrześcijańskiemu jest wydawany przez oo. dominikanów.

Więcej…

 
Zakochany mnich - odkryj sekret szczęśliwego życia

Zakonnik z „sercem jak tramwaj”, wieczny optymista, z dystansem do siebie, ale nie do innych – ojciec Leon Knabit – jeden z najbardziej znanych i lubianych zakonników w Polsce. Jest kapłanem od ponad 60 lat, mnichem, który żyje zgodnie z surową regułą św. Benedykta, a przecież poczucia humoru mogliby pozazdrościć mu najwięksi komicy. Ojciec Leon prowadził telewizyjny talk-show, opublikował kilkadziesiąt książek, dla wielu jest duchowym autorytetem – a jednocześnie, to, co najważniejsze w życiu, odkrył w klasztornej celi.

Więcej…

 
Trzej królowie. Dziesięć tajemnic

„Trzej królowie. Dziesięć tajemnic, sekrety Bożego Narodzenia” - to nowa książka Grzegorza Górnego, wydana wspólnie przez Fundację Orszak Trzech Króli oraz Wydawnictwo Rosikon Press. Publikacja jest kolejną pozycją z cyklu: „Świadkowie Tajemnicy”, „Dowody Tajemnicy”, „Tajemnica Graala” – które zostały docenione przez czytelników oraz ekspertów, m.in. zostały laureatami prestiżowych nagród wydawców katolickich FENIKS.

Więcej…

 
Biblia komiks

Biblia i komiks - to zestawienie wydaje się bardzo odległe, zwłaszcza gdy nie chodzi o książeczkę dla małych dzieci, ale o publikację dla młodzieży, a nawet dorosłych. Księgarnia Klub PDP przekonuje, że jest to sprzeczność pozorna, bo jej nakładem ukazała się Biblia w formie komiksu.

Więcej…

 
Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett

Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.

Więcej…

 
Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe - Szymon Hołownia

Szymon Hołownia zaskakuje po raz kolejny! Wprowadza nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię. Proponuje proste i sprawdzone przepisy, dzięki którym odzyskamy siły i zdrowie. Korzystając z własnego doświadczenia Hołownia zdradza nam, jak możemy wysmażyć cuda i nakarmić wygłodniałą duszę. Wszystkie potrzebne do tego składniki mamy pod ręką. Wystarczy po nie sięgnąć i… połączyć w zupełnie nowy sposób!

Więcej…

 
Adam Szustak OP, Robert "Litza" Friedrich; Wilki dwa

Rockowy muzyk i wędrowny kaznodzieja tropią dwa wilki, które żyją w każdym z nas. Wilk zły nie ma nam nic do zaoferowania, ale atakuje podstępnie, z zaskoczenia. Robi wszystko, żeby nas upodlić. Wkręca w najgorsze sytuacje. Wilk dobry to Wszechmoc, która z niczego potrafi stworzyć życie. Ten wilk wiernie chodzi za nami i pokazuje naszą wartość.

Więcej…

 
Czterej mężczyźni, jedno powołanie: służyć i chronić

Powieść napisana przez mężczyzn dla mężczyzn. Inspirująca historia bohaterów, którzy chcą być dla swoich dzieci takimi ojcami, którzy potrafią wpływać na ich życie. Jako oficerowie policji, Adam Mitchell, Nathan Hayes i ich partnerzy chętnie zmagają się z wszystkim najgorszym, co oferuje świat, jednak pod koniec każdego dnia stawiają czoła wyzwaniu, do którego tak naprawdę żaden z nich nie był przygotowany - ojcostwu.

Więcej…

 
Wielka Księga Modlitw

1000 modlitw, aktów strzelistych, litanii, koronek, nowenn i in. zawiera „Wielka księga modlitw”. Rzadko zdarza się, by jedna książka ukazywała tak ogromne bogactwo chrześcijańskiej modlitwy.

Więcej…

 
Prosto z mostu nr 40

W najnowszym miesięczniku ekumenicznym ""Prosto z mostu. Młodzi...Ekumenizm...Bóg" m.in.: studenci z Duszpasterstwa Akademickiego u szczecińskich chrystusowców na wolontariacie misyjnym w Etiopii. Msza Święta - randka czy rytuał, a więc o co chodzi na Eucharystii? Jubileusz szczecińskiego zespołu "Serduszka". Mary Wagner w Szczecinie. Dlaczego Kanadyjka, która broniła nienarodzonych dzieci trafiła do więzienia? Spotkanie polskich i ukraińskich ikonografów. Kim był św. Antioch z Sulcis?

Więcej…

 
Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych

Córki i synowie bohaterów podziemia niepodległościowego wspominają rodziców, swoje dzieciństwo i odważnie mówią o życiu na przełomie wieków i Polsce po 1989 roku. Po raz pierwszy, świadectwa tak licznie zebrane w jednym miejscu, stanowią niepodważalny dokument i bardzo ważny głos w próbie opowiedzenia o najnowszych losach Narodu Polskiego. Wstępem książkę opatrzył Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk.

Więcej…

 
Cztery i pół tygodnia. Historia naszego małego Juliusa

Wzruszające świadectwo rodziny, która powiedziała "tak" życiu. Constanze i Tibor otrzymują wspaniałą wiadomość – nareszcie zostaną rodzicami. Podczas rutynowego badania okazuje się jednak, że ich synek Julius cierpi na nieuleczalną chorobę. Rodzice stają wobec dramatycznego pytania: czy urodzić niezdolne do życia dziecko czy też przedwcześnie zakończyć ciążę? Podjęcie decyzji zajmuje małżonkom cztery i pół tygodnia, w ciągu których zmagają się oni z samymi sobą, swoją wiarą, swoim życiem i swoim otoczeniem.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 63167 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook