Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Skok na głęboką wodę” - podręcznik wolontariusza misyjnego
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Skok na głęboką wodę” to zbiór świadectw młodzieży z Wolontariatu Misyjnego „Salvator”. Publikacja wskazuje na cechy, którymi powinien wyróżniać się wolontariusz, a także jest dowodem, na to, że wciąż nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą dzielić się wiarą i doświadczeniem Boga z innymi.

„Ta książka to solidny i szczegółowy przepis na wolontariusza misyjnego. To bardzo cenna publikacja dla każdego, kto chce stać się nowym ewangelizatorem dla ludzi, którzy jeszcze o Chrystusie nie słyszeli, dla tych, którzy potrzebują odnowienia swojej wiary, a także dla… samego siebie” – twierdzi ks. Marek Dziewiecki, krajowy duszpasterz powołań. Książka pomyślana jest jako swoisty podręcznik wolontariusza, opisujący cechy, które ma on posiadać i o których stały rozwój powinien się troszczyć. Kolejne rozdziały książki to świadectwa misyjnej przygody z Albanii, Ukrainy, Białorusi, Kenii, Węgier i Słowacji. Miesiące swojej pracy relacjonuje młodzież z Wolontariatu Misyjnego „Salvator”.

Ks. Piotr Filas SDS, prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów, przypomina, że w 1890 roku założyciel zgromadzenia, o. Franciszek Jordan, wysłał pierwszych misjonarzy do Assam (Indie). Wówczas rozpoczęła się historia salwatoriańskich misji, które dzisiaj obejmują swoim zasięgiem wszystkie kontynenty. Działaniem w duchu idei inicjatora Rodziny Salwatoriańskiej jest włączanie osób świeckich w realizację charyzmatu. Odbywa się to również na płaszczyźnie misyjnej. Tysiące salwatoriańskich współpracowników i dobrodziejów na całym świecie wspiera misyjne zabiegi zgromadzenia modlitwą oraz inicjatywami charytatywnymi. Szczególny wymiar tej współpracy stanowi działalność młodego apostolatu polskiej prowincji, jakim jest Wolontariat Misyjny „Salvator”. Jest on młody przez datę założenia (2010 rok) oraz metryki osób w niego zaangażowanych.

„Skok na głęboką wodę. Przepis na wolontariusza misyjnego” to praca zbiorowa pod redakcją dyrektora WMS ks. Pawła Fiącka SDS. Wydawnictwo „Salwator” zaprasza na prezentację publikacji w niedzielę 16 lutego o godz. 18.00 do Via Caffe przy Placu Wolnica 9 w Krakowie.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1427 | dodano: 2014-02-14 09:34:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook