Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Australia: pielgrzymi ŚDM wysłuchają świadectwa nawróconego gangstera

Niezwykłe świadectwo życia i wiary przedstawi przed ogromną rzeszą pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w Sydney John Pridmore – były gangster z Londynu.

Więcej…

 
Australia: rzeźby Jezusa staną na ulicach Sydney

W ramach wystawy plenerowej podczas Światowego Dnia Młodzieży w Sydney w różnych punktach miasta będzie można zobaczyć 33 naturalnej wielkości rzeźby Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Więcej…

 
Muzułmanie przyjmą uczestników Światowych Dni Młodzieży

Setki katolickich pielgrzymów mieszkać będzie podczas Światowego Dnia Młodzieży w Sydney w szkole islamskiej. Gościnę zaproponowali australijscy muzułmanie – podała francuska agencja AFP.

Więcej…

 
Młodzi z Duchem – rozmowa z abp. K. Nyczem przed „Sydney w Warszawie”

Młodemu człowiekowi potrzebne jest mocne przeżycie duchowe, które mógłby zapamiętać na całe życie – zauważył w rozmowie z KAI abp Kazimierz Nycz, pomysłodawca cyklu spotkań ewangelizacyjnych pod nazwą „Sydney w Warszawie”. Hierarcha ma nadzieję, że dzięki tej inicjatywie młodzież, która nie mogła pozwolić sobie na wyjazd do Australii, doświadczy atmosfery Światowego Dnia Młodzieży.

Więcej…

 
Australia: młodzi goszczą w diecezjach

Młodzież pielgrzymująca do Sydney na światowe spotkanie z Papieżem podejmowana jest w australijskich diecezjach. Wydarzeniem dnia w Melbourne była dzisiaj Msza rozesłania na stadionie Telstra Dom. Spektakularna liturgia z wykorzystaniem nowoczesnych możliwości techniki scenicznej zmieniła melbourneński stadion Telstra Dom w potężną katedrę.

Więcej…

 
Uczestnicy Światowego Dnia Młodzieży zwiedzają Australię

Od 10 lipca australijskie diecezje goszczą pierwszych uczestników XXIII Światowego Dnia Młodzieży, który oficjalnie rozpocznie się 15 bm. w Sydney. Przez pięć dni będą oni świętować swoją wiarę wraz z rówieśnikami z Australii, poznawać miejscowe wspólnoty katolickie w miastach i na wsi, a także zwiedzać goszczący ich kraj i odpoczywać po długiej podróży.

Więcej…

 
Przyjdźcie na audiencje u Papieża – reportaż z Sydney

Przyjdźcie na audiencje u Papieża – takimi słowami kolorowe foldery rozdawane przybyszom na lotnisku, dworcach i centrach informacji turystycznej w Sydney zachęcają do udziału w wieczornym czuwaniu modlitewnym z udziałem Benedykta XVI na hipodromie Randwick 19 lipca.

Więcej…

 
Dla Ojca Świętego i kangurów

Miesiąc w Australii i Nowej Zelandii to marzenie niejednego z nas. Pięciu osobom ze Szczecina uda się je zrealizować. W czwartek wyruszyli w podróż życia.

Więcej…

 
Benedykt XVI w drodze do Australii

Światowe Dni Młodzieży to nie jakiś festiwal, „masowa impreza, lecz wielkie święto wiary”, które przyczynia się do zacierania granic między kulturami – wyjaśnił to Benedykt XVI.

Więcej…

 
Benedykt XVI przybył do Sydney

Benedykt XVI przybył do Sydney. Samolot wiozący Papieża wylądował w bazie wojskowej Richmond punktualnie o godz. 15.00 czasu lokalnego.Tym samym Ojciec Święty rozpoczął swoją kolejną podróż apostolską,

Więcej…

 
Coraz tłoczniej na ulicach Sydney

Do Sydney zjeżdżają uczestnicy XXIII Światowych Dni Młodzieży, którzy od 10 lipca odwiedzali australijskie i nowozelandzkie diecezje. Kilkudniowy pobyt w diecezjach miał na celu świętowanie wiary w tamtejszych parafiach, poznanie tamtejszych wspólnot katolickich, ale także wypoczynek po długiej podróży do Australii i danie możliwości zwiedzenia tego kraju.

Więcej…

 
ŚDM oficjalnie startują

Wtorek jest pierwszym oficjanym dniem XXIII ŚDM w Sydney. Dzisiaj odbywa się ceremonia otwarcia oraz początek Festiwalu Młodych. Ceremonia otwarcia rozpocznie się w centrum Sydney na nabrzeżu Barangaroo o godz. 16.30.

Więcej…

 
Relacja z rozpoczęcia ŚDM Sydney

Eucharystią na nabrzeżu portu Barangaroo w Sydney zainaugurowano ŚDM. Popołudniowej koncelebrze przewodniczył miejscowy arcybiskup kard. George Pell. W czwartek z młodymi spotka się Benedykt XVI.

Więcej…

 
Benedykt XVI wysłał pierwszego sms-a do uczestników ŚDM

Benedykt XVI wysłał dziś pierwszego sms-a do ponad 200 tys. zarejestrowanych uczestników XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney. „Młody przyjacielu, Bóg i Jego lud wiele od ciebie oczekują, ponieważ masz w sobie najwyższy dar Ojca: Ducha Jezusa – BXVI” – napisał do nich przebywający jeszcze w Kenthurst papież.

Więcej…

 
Rozpoczęły się katechezy dla młodzieży

W Sydney rozpoczęły się dziś katechezy dla 225 tys. uczestników XXIII Światowych Dni Młodzieży. Odbywają się one w 235 miejscach aglomeracji Sydney i są wygłaszane w 29 językach. Kontynuowane będą jutro i pojutrze przed południem.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 76459 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook