Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Benedykt XVI podziękował wolontariuszom ŚDM

Na zakończenie swojej wizyty w Hiszpanii Benedykt XVI spotkał się z grupą ok. 12 tys. wolontariuszy 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. W krótkim przemówieniu, skierowanym do nich na terenie Nowych Targów w Madrycie (IFEMA), papież zaapelował o odpowiedzenie miłością na miłość Chrystusa i wierne służenie Bogu. Podziękował również wolontariuszom za podjęte wyrzeczenia, ufając, że doświadczenie to pozwoliło im na ubogacenie swego życia wiary.

Więcej…

 
ŚDM w fotogaleriach

Zobacz co działo się w Madrycie podczas 26. Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 16-21 sierpnia 2011 r. Fotorelacje dzień po dniu znajdziesz w dziale Fotogalerie. Wszystko to na 163 fotkach prosto z Madrytu! ŚDM - wtorek 16 sierpnia 2011ŚDM - środa 17 sierpnia 2011ŚDM - czwartek 18 sierpnia 2011ŚDM - piątek 19 sierpnia 2011ŚDM - sobota 20 sierpnia 2011ŚDM - niedziela 21 sierpnia 2011 Ciągle mało? zapraszamy również do obejrzenia oficjalnego profilu ŚDM Madrytu na Flickr.com.

 
Kolejny ŚDM w Rio de Janeiro

Miejscem 28. Światowego Dnia Młodzieży w 2013 r., będzie Rio de Janeiro – ogłosił Benedykt XVI podczas modlitwy Anioł Pański na lotnisku Cuatro Vientos w Madrycie. Zobacz video z ogłoszenia kolejnego miejsca ŚDM.

Więcej…

 
Benedykt XVI spowiadał uczestników ŚDM

Benedykt XVI wyspowiadał czworo młodych uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Zostali oni wybrani spośród wolontariuszy posługujących w czasie tego spotkania. Papież spowiadał w tzw. strefie pojednania, czyli miejscu w parku Retiro, gdzie od wtorku młodzi pielgrzymi mogli przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

Więcej…

 
Pieszo na czuwanie z papieżem

Już kilka godzin przed czuwaniem z Benedyktem XVI na lotnisku wojskowym Cuatro Vientos w Madrycie setki młodych szły na to spotkanie, które zakończy jutro Msza św. Komunikacja miejska została praktycznie sparaliżowana przez pielgrzymów. Władze ogłosiły pomarańczowy alarm ze względu na panujące w mieście wysokie temperatury.

Więcej…

 
Msza św. dla polskich grup

Ponad pół tysiąca polskich pielgrzymów, którzy uczestniczą w 26. ŚDM, zgromadziło się w dzisiejsze przedpołudnie na dziedzińcu przed Polską Kwaterą ŚDM w madryckiej dzielnicy Vicalvaro na Mszy św. Koncelebrowało ją 7 biskupów oraz ponad 80 kapłanów z Polski pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika. Eucharystia była sprawowana jako dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Stanowiła również formę posłania młodzieży w pielgrzymkę na lotnisko Cuatro Vientos, gdzie wieczorem odbyło się czuwanie z papieżem.

Więcej…

 
Benedykt XVI do młodych: dziękuję za waszą radość

Do życia w przyjaźni z Bogiem wezwał Benedykt XVI uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. – Nie lękajcie się świata ani przyszłości, ani swej słabości. Pan pozwolił wam żyć w tej chwili dziejowej, aby dzięki waszej wierze nadal rozbrzmiewało Jego Imię na całej ziemi – napisał papież w przemówieniu, które miał wygłosić podczas czuwania modlitewnego w bazie lotniczej Cuatro Vientos (Czterech Wiatrów). Przerwał je jednak silny wiatr i deszcz.

Więcej…

 
Fotki z ŚDM

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej fotorelacji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Madrycie w Hiszpanii. W spotkaniu młodzieży z całego świata uczestniczy także papież Benedykt XVI. Prawie 100 fotek obejrzysz TUTAJ. Chcesz jeszcze więcej? Zajrzyj do działu ŚDM - Madryt 2011.

 
ŚDM na żywo

Nie pojechałeś/aś na Światowe Dni Młodzieży? Chcesz być na bieżąco? Nie ma problemu! Oglądaj wydarzenia ŚDM w Madrycie 2011 na żywo na www.13tv.es.

 
Katechezy – ważnym punktem spotkania w Madrycie

Wielkim zainteresowaniem uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie cieszą się katechezy, głoszone przez kardynałów, biskupów i zakonników z całego świata. Ponad dwa tysiące pielgrzymów słuchało katechezy, wygłoszonej przez kardynała Christopha Schönborna na temat „Zakorzenieni w Chrystusie".

Więcej…

 
Benedykt XVI powitał uczestników ŚDM

Za wspaniałe przyjęcie przy wjeździe do Madrytu podziękował uczestnikom XXVI Światowego Dnia Młodzieży papież Benedykt XVI. Witając ich w siedmiu językach na placu Cibeles, Ojciec Święty pochwalił ich za to, że chcą oprzeć swoje życie na Chrystusie.

Więcej…

 
Setki młodych odwiedziły Targi Powołaniowe

Setki młodych uczestników 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie odwiedzają Targi Powołaniowe, odbywające się w parku Retiro w centrum miasta. Stanęło tam dziś prawie 70 stoisk różnych zgromadzeń, wspólnot i instytucji kościelnych. Młodzież może porozmawiać o życiowym powołaniu z kapłanami, siostrami zakonnymi i z osobami świeckimi. Dostępne są ulotki, książki, płyty CD i DVD. Cała impreza trwać będzie do soboty 20 sierpnia włącznie, czyli niemal do końca Dnia Młodzieży.

Więcej…

 
Relikwie Jana Pawła II już w Madrycie

Od wczoraj w Madrycie są już relikwie bł. Jana Pawła II. Ampułkę z krwią inicjatora Światowych Dni Młodzieży ofiarował jego były sekretarz kard. Stanisław Dziwisz. Towarzyszyć ona będzie głównym wydarzeniom XXVI ŚDM w stolicy Hiszpanii.

Więcej…

 
121 godzin adoracji eucharystycznej

Od dziś do 21 sierpnia „łańcuch modlitewny" towarzyszyć będzie obchodom XXVI Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Polega on na nieustającej adoracji eucharystycznej, w której włączy się 300 wspólnot z 40 diecezji Hiszpanii. Modlić się one będą łącznie przez 121 godzin bez przerwy.

Więcej…

 
YouCat czeka

Na przybywających do Madrytu uczestników XXVI Światowego Dnia Młodzieży czeka szczególny prezent. Jest nim YouCat – katechizm dla młodzieży. Jego bezpłatne egzemplarze będą dostępne podczas ŚDM w Madrycie w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i polskim. Na żółtej okładce katechizmów przygotowanych do Madrytu widnieje specjalny nadruk: „Książka jest osobistym darem od Ojca Świętego". Dla gości ŚDM z całego świata przygotowano 700 tys. bezpłatnych egzemplarzy katechizmu.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 76999 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook