Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczęły się katechezy dla młodzieży
W Sydney rozpoczęły się dziś katechezy dla 225 tys. uczestników XXIII Światowych Dni Młodzieży. Odbywają się one w 235 miejscach aglomeracji Sydney i są wygłaszane w 29 językach. Kontynuowane będą jutro i pojutrze przed południem.
Tematem pierwszego dnia katechez jest „powołanie do życia w Duchu Świętym”. Jutro mowa będzie o Duchu Świętym jako duszy Kościoła, a pojutrze - o Duchu Świętym jako głównym sprawcy misji.

Katechezy są wygłaszane przez kardynałów i biskupów, towarzyszących młodzieży ze swoich krajów. Oprócz katechez poranne spotkania w parafiach obejmują dyskusje, Msze św., a także możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i przystąpienia do spowiedzi. Polacy gromadzą się na katechezach w czterech kościołach archidiecezji Sydney i w jednym w sąsiedniej diecezji Parramatta. Wszystkie te miejsca są znacznie oddalone od centrum Sydney, gdzie popołudniami odbywa się rozpoczęty wczoraj Festiwal Młodych.

Katechezę w kościele św. Jana Marii Vianney'a i sw. Tomasza Morusa w Greenacre wygłosił dziś dla Polaków biskup bydgoski Jan Tyrawa. W kościele Ducha Świętego w North Ryde młodych katechizował bp Józef Guzdek z Krakowa. Biskup ełcki Jerzy Mazur był gościem młodzieży w parafii św. Brygidy w Coogee. Z kolei bp Henryk Tomasik z Siedlec udał się do parafii Matki Bożej Królowej Nieba w Georges Hall. Wszystkie te miejsca znajdują się w archidiecezji Sydney. Natomiast bp Ireneusz Pękalski z Łodzi przybył do parafii św. Jana Marii Vianney'a w Doonside w diecezji Parramatta.

pb (KAI Sydney) / Sydney
 


liczba odsłon: 1334 | dodano: 2008-07-17 11:00:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook