Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
ŚDM w Madrycie w liczbach

Ok. 430 tys. uczestników ze 190 krajów świata, 800 biskupów i ok. 14 tys. kapłanów, 30 tys. wolontariuszy i 5 tys. dziennikarzy - tak na dziś w liczbach przedstawia się 26. Światowy Dzień Młodzieży, który w najbliższą środę, 16 sierpnia, rozpocznie się w Madrycie. Zawsze dotąd faktyczna liczba uczestników ŚDM była o wiele większa niż poprzedzające wyliczenia.

Więcej…

 
Polska kwatera gotowa do pomocy uczestnikom ŚDM

Polska kwatera w Madrycie, mieszcząca się w dzielnicy Vicalvaro, jest już gotowa, by w razie potrzeby pomagać uczestnikom Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Choć na razie większość grup albo przebywa na terenie hiszpańskich diecezji lub jeszcze nie dojechała do stolicy Hiszpanii, to problemów i tak nie brakuje. Jednym z najpoważniejszych są niestety kradzieże.

Więcej…

 
Wirtualna mozaika ze zdjęć uczestników ŚDM w Madrycie

Utworzenie wirtualnej mozaiki ze zdjęć uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie – to projekt, który powstał z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, a realizowany na watykańskim portalu dla młodzieży pope2you.net. Inicjatywa „Living World Faces" jest zachętą tak dla uczestników, jak i dla tych, którzy pozostają w domu, do aktywnego uczestnictwa w madryckim spotkaniu.

Więcej…

 
Spotkanie dla fanów portali społecznościowych – iCat

Podczas 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie zostanie zorganizowane specjalne spotkanie dla fanów portali społecznościowych. „iCat" ma być okazją do poznania się, wymiany doświadczeń i dyskusji o tym jak można wykorzystać portale społecznościowe w nowej ewangelizacji. Wydarzenie będzie miało miejsce 19 sierpnia w hali sportowej Palacio de Deportes.

Więcej…

 
Za tydzień 26. Światowy Dzień Młodzieży

W przyszły wtorek, 16 sierpnia w Madrycie rozpocznie się 26. Światowy Dzień Młodzieży (ŚDM), którego hasłem będą słowa „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze". Do stolicy Hiszpanii na spotkanie z Benedyktem XVI przyjechać może nawet milion młodych z całego świata, którzy w ten sposób będą chcieli dać wyraz swojej wierze. Czeka na nich bogaty program obchodów, przygotowywany od miesięcy w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Polaków będzie prawdopodobnie mniej niż oczekiwano, bo ok. 12 tys., jednak nie oznacza to, że nie zaznaczymy w Hiszpanii swojej obecności.

Więcej…

 
Madryt przygotowuje się na przyjęcie młodych z całego świata

W Madrycie trwa już budowa dwóch ołtarzy, które będą służyły podczas rozpoczynającego się 16 sierpnia 26. Światowego Dnia Młodzieży. Na miejscu są już także wolontariusze, którzy pomagają przybywającym do stolicy Hiszpanii pielgrzymom. W mieście pojawiają się także plakaty i flagi zapowiadające spotkanie młodych.

Więcej…

 
Transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe z Madrytu

W telewizji, radiu a także za pomocą internetu będzie można śledzić wydarzenia 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, który trwał będzie od 16 do 21 sierpnia br. Najpełniejszą ofertę transmisji w języku polskim przygotowały Radio Maryja i Telewizja Trwam. Na spotkanie z papieżem do stolicy Hiszpanii przybędzie ponad 420 tys. młodych z całego świata, w tym ponad 12 tys. Polaków. Szacuje się, że we Mszy św. wieńczącej ŚDM może wciąż udział nawet milion osób.

Więcej…

 
Polacy poprowadzą adorację w czasie ŚDM

Dwie grupy z Polski – Wspólnota Emmanuel oraz Rycerstwo Niepokalanej - poprowadzą „Godzinę Świętą" czyli adorację Najświętszego Sakramentu w czasie 26. Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Nabożeństwa sprawowane będą w kościele San Jose (św. Józefa), który położony jest niedaleko placu Cibeles. Adorację prowadzić będą różne grupy językowe. W sumie takich nabożeństw odbędzie się ponad 20.

Więcej…

 
Eurotrip for Young

Dziewięcioro młodych ludzi 27 lipca wyruszy wspólnie z Poznania do Madrytu na Światowy Dzień Młodzieży w ramach projektu „Eurotrip for Young". Podróżując specjalnie przygotowanym busem przez 9 państw, będą realizować swoje marzenia, ale także pomagać Fundacji „Mam Marzenie".

Więcej…

 
Czego młodzież oczekuje po ŚDM?

Poznać nowych ludzi i Madryt, mieć przyjemność, zmienić swoje życie – to jedne z przyczyn dla których młodzi ludzie z całego świata wezmą udział w XXVI Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. Odbędzie się on w dniach 16-21 sierpnia.

Więcej…

 
Krzyż ŚDM ponownie w Madrycie

Krzyż Światowych Dni Młodzieży po dwóch latach pielgrzymowania po Hiszpanii wrócił 18 lipca do Madrytu. Benedykt XVI przekazał go hiszpańskiej delegacji w Niedzielę Palmową 2009 r. Uroczystemu czuwaniu modlitewnemu przewodniczył wczoraj wieczorem w katedrze Almudena kard. Antonio María Rouco Varela

Więcej…

 
ŚDM zmienia życie

- Światowy Dzień Młodzieży jest przeżyciem, które zmienia całe życie - uważają młodzi ludzie biorący udział w specjalnych badaniach przeprowadzonych w związku ze zbliżającym się spotkaniem młodzieży z Benedyktem XVI w Madrycie. Ponad 90 proc. uważa, że ŚDM jest okazją, by zdobyć nowe doświadczenia, szerzyć naukę Jezusa Chrystusa i wyrazić swoje zaangażowania w życie Kościoła.

Więcej…

 
Odbiór pakietów polskich na ŚDM w Madrycie

Drodzy opiekunowie grup i wolontariusze - uprzejmie informujemy, że pakiety polskie dla grup udających się na ŚDM do Madrytu są do odbioru od dnia 8 lipca br. (tj. piątek) w budynku Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, przy ul. Papieża Pawła VI nr 4 (w godzinach od 10.00 do 12.00, od poniedziałku do piątku). W celu odebrania pakietu polskiego należy zgłosić się do Wydziału Duszpasterskiego do ks. Sławomira Zygi.

 
Refleksja na dzień 1 lipca

Dzięki uprzejmości Maryjnego Centrum ŚDM, którym kieruje o. Piotr Lenart, aby wzmocnić nasze duchowe przygotowania do XXVI ŚDM w Madrycie, w okresie od 1 lipca do 26 lipca Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM będzie przesyłać krótkie refleksje w oparciu o Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI.

Więcej…

 
„Amaos” w polskim pakiecie na ŚDM

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Hiszpanii jest nie tylko wielką szansą na pogłębienie swojej wiary, ale równocześnie wezwaniem do ewangelizacji przez modlitwę, przykład życia i głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu – mówi ks. Mieczysław Piotrowski – redaktor naczelny czasopisma „Miłujcie się!”.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 76159 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook