Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Hymn 28. ŚDM - Rio 2013

Od 14 września br. znamy już oficjalny hymn 28. ŚDM w Rio de Janeiro "Nadzieja poranka". Autorem hymnu jest ks. José Cândido z parafii św. Sebastiana w Belo Horizonte, znany w Brazylii kompozytor utworów i pieśni liturgicznych.

Więcej…

 
Ruszyły zapisy na ŚDM w Rio de Janeiro

Młodzi katolicy z całego świata mogą już zapisywać się na Światowy Dzień Młodzieży 2013 w Rio de Janeiro. Rejestracji na to największe wydarzenie kościelne nadchodzącego roku, które odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2013 r., można dokonać na stronie internetowej pod adresem www.rio2013.com. Organizatorzy spodziewają się milionów gości.

Więcej…

 
Wkrótce prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Rio

W uroczystość Znalezienia Krzyża Świętego 14 września w Rio de Janeiro zostanie wykonany po raz pierwszy publicznie oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu przyszłego roku odbędą się w tym brazylijskim mieście. Hymn zostanie wykonany podczas Mszy św., której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Brazylii abp Giovanni d’Aniello.

Więcej…

 
Kurytyba głównym miejscem pobytu Polaków na ŚDM w Rio

Kurytyba ma być głównym miejscem pobytu Polaków podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro – poinformował biskup Henryk Tomasik, który w dniach od 18-31 lipca przebywał w Brazylii, uczestnicząc w przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania. Ordynariusz radomski, który jest odpowiedzialny w Konferencji Episkopatu Polski za duszpasterstwo młodzieży, poinformował, że dojdzie także do spotkania brazylijskiej Polonii w uczestnikami ŚDM z Polski.

Więcej…

 
ŚDM w Rio de Janeiro - 23-28 lipca 2013

Papieska Rada ds. Świeckich potwierdziła datę obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro. Odbędą się one w terminie wcześniej przewidywanym, w dniach od 23 do 28 lipca 2013 roku. Wiadomość podał na Twitterze metropolita Rio de Janeiro, abp Orani João Tempesta.

Więcej…

 
Nowe technologie w służbie ŚDM 2013

Organizatorzy Światowego Dnia Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 r. poinformowali, że jest już dostępna aplikacja „Krocz za Krzyżem" (Siga a Cruz), oficjalne narzędzie ŚDM, które umożliwia za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu śledzić krok po kroku pielgrzymkę symboli Światowych Dni Młodzieży: krzyża i ikony Matki Bożej przez brazylijskie diecezje.

Więcej…

 
Wesprzyj ideę Światowych Dni Młodzieży 2015 w Krakowie

Czy Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2015 r.? Zakon Rycerzy Jana Pawła II uruchomił specjalną stronę internetową www.krakow2015.org.pl, na której można poprzeć tę ideę (zakładka „poprzyj nas"). Do tej pory pomysł poparło blisko 1000 osób. Wydarzenie, które gromadzi młodzież z całego świata dostarczyło by głębokich przeżyć duchowych, a także wpłynęło na rozwój turystyki religijnej w Krakowie. Pod Wawelem jest ok.160 miejsc i przedmiotów kultu religijnego, wiele miejsc związanych z bł. Janem Pawłem II i ponad 20 kościołów z grobami.

Więcej…

 
Festiwal Halleluya przygotowaniem do ŚDM

Archidiecezja Rio de Janeiro wraz ze Wspólnotą Shalom w dniach 26 – 27 listopada zgromadziła tysiące młodzieży na Festiwalu Halleluya. Odbywał się on pod hasłem „Uwolnij swój głos" i był jednym z jednym z etapów przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Rio de Janeiro w 2013 roku.

Więcej…

 
ŚDM w Czasie Wzrastania

30 września audycja "Czas Wzrastania" w Radio Maryja poświęcona została przeżytym XXVI Światowym Dniom Młodzieży w Madrycie. Zapraszamy do odsłuchania audycji z refleksjami młodych na temat minionych ŚDM. Kliknij TUTAJ.

 
Benedykt XVI podsumowuje XXVI ŚDM i ogłasza hasła na rok 2012 i 2013

Ojciec Święty Benedykt XVI podczas audiencji środowej w Castel Gandolfo podsumował swój pobyt w Madrycie podczas obchodów XXVI ŚDM. Jednocześnie ogłosił hasła dwóch najbliższych spotkań młodzieży w roku 2012 - „Radujcie się zawsze w Panu!" (Flp 4, 4) oraz w roku 2013 - „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!" (por. Mt 28,19).

Więcej…

 
Kolejny Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie?

Kard. Stanisław Dziwisz rozpoczął starania o to, by kolejny Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Krakowie. Wstępnie rozmawiał już na ten temat z watykańskim sekretarzem stanu kard. Tarcisio Bertone.

Więcej…

 
Dziecko ocalone z aborcji w przededniu ŚDM

Dzięki obecności i modlitewnemu czuwaniu młodych obrońców życia z organizacji Live Action z USA oraz Youth Defence z Irlandii przed jedną z klinik aborcyjnych w Madrycie udało się ocalić nienarodzone dziecko. Do zdarzenia, opisanego szczegółowo przez obrończynię życia z USA, doszło w minionym tygodniu podczas trwającego w stolicy Hiszpanii XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

Więcej…

 
Młodzi Polacy o Światowym Dniu Młodzieży

Papieskie przesłanie, by młodzi Polacy pomagali Europie odnaleźć jej chrześcijańskie korzenie, na długo pozostanie w pamięci polskich wolontariuszy uczestniczących w 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. W trakcie spotkania i po powrocie do kraju opowiedzieli KAI o swoich wrażeniach z pobytu w stolicy Hiszpanii.

Więcej…

 
Papież podsumował Dni Młodzieży w Madrycie

Zakończone 21 sierpnia w Madrycie 26. Światowe Dni Młodzieży i kilkudniowy pobyt papieża w stolicy Hiszpanii były tematem jego katechezy podczas audiencji ogólnej 24 bm. w Castel Gandolfo. Na zakończenie środowego spotkania z pielgrzymami z całego świata w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI zapowiedział, że 28. taki dzień, w Rio de Janeiro za dwa lata, będzie przebiegał pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

Więcej…

 
W ŚDM wzięło udział 2 mln osób ze 193 krajów świata

W 26. Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie wzięło udział ok. 2 mln młodych ludzi ze 193 krajów świata – informuje „Rome Reports", telewizyjna agencja informacyjna w Rzymie, powołując się na dane komitetu organizacyjnego spotkania. Najwięcej uczestników przybyło z Włoch, Hiszpanii i Francji. Polskę reprezentowało oficjalnie 12 tys., ale liczba ta była większa o kilka tysięcy osób, które przybyły w grupach niezarejestrowanych lub indywidualnie.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 77000 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook