Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Coraz tłoczniej na ulicach Sydney
Do Sydney zjeżdżają uczestnicy XXIII Światowych Dni Młodzieży, którzy od 10 lipca odwiedzali australijskie i nowozelandzkie diecezje. Kilkudniowy pobyt w diecezjach miał na celu świętowanie wiary w tamtejszych parafiach, poznanie tamtejszych wspólnot katolickich, ale także wypoczynek po długiej podróży do Australii i danie możliwości zwiedzenia tego kraju.
Najwięcej gości zagranicznych przyjęła archidiecezja Melbourne - 22 tys. z 92 krajów, do których dołączyło 18 tys. młodych Australijczyków udających się na ŚDM do Sydney. Było wśród nich czterech kardynałów i ponad 100 arcybiskupów i biskupów. Oprócz kilkuset Polaków, gościnę znaleźli tam m.in. Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Włosi, Filipińczycy i młodzież z Turkmenistanu.

Z pewnością nie nudzili się ci, którzy udali się do diecezji Wollongong w stanie Nowa Południowa Walia. Nie tylko próbowali lokalnych smakołyków, ale także mogli np. zobaczyć sztukę i tańce Aborygenów, misie koala i kangury żyjące na wolności, jak też pomalować sobie twarze. Byli tam m.in. Polacy, Łotysze, Syryjczycy, Brazylijczycy i młodzież ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z kolei nieliczni przedstawiciele Chin, Wietnamu, Ghany, RPA, Pakistanu, Gabonu itp. znaleźli się wśród 600 młodych goszczonych w archidiecezji Perth na zachodzie Australii.

Do Sydney dotarło dziś także 37 młodych pielgrzymów z Myanmaru (Birmy). Ich obecność była dla organizatorów ŚDM tak ważna, że zorganizowano z tego powodu specjalną konferencję prasowa, na której powitał ich biskup pomocniczy archidiecezji Sydney Julian Porteous.

pb (KAI Sydney) / Sydney
 


liczba odsłon: 1168 | dodano: 2008-07-15 20:54:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook