Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po południu odprawiana jest niepowtarzalna wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Celebrans i asysta wchodzą w ciszy. Przed ołtarzem przez chwilę leżą krzyżem, a po modlitwie wstępnej czytane jest proroctwo o Cierpiącym Słudze Jahwe i fragment Listu do Hebrajczyków. Następnie czyta się lub śpiewa, zwykle z podziałem na role, opis Męki Pańskiej według św. Jana.

Więcej…

 
Noc konfesjonałów

Spowiedź przez całą noc? W dniach 1 do 3 kwietnia w Szczecinie odbyła się pierwsza taka akcja w Polsce - "Noc Konfesjonałów"!

Więcej…

 
Wielka Sobota - cisza i oczekiwanie

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym.

Więcej…

 
Wielkanoc - Niedziela Zmartwychwstania

Wielkanoc zaczyna się już w sobotę po zachodzie słońca. Rozpoczyna ją liturgia światła. Na zewnątrz kościoła kapłan święci ogień, od którego następnie zapala się Paschał - wielką woskową świecę, która symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa.

Więcej…

 
Alleluja! Jezus Zmartwychwstał!

Cieszcie się i weselcie. Jezus zmartwychwstał! Życzymy Wam prawdziwej radości Wielkiej Nocy.

 
Oktawa Wielkiej Nocy

Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy - przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał.

Więcej…

 
Niedziela Miłosierdzia Bożego

Kościół katolicki obchodzi w pierwszą niedzielę po Wielkanocy święto Miłosierdzia Bożego. Kult Bożego Miłosierdzia związany jest z objawieniami skromnej zakonnicy ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyny Kowalskiej.

Więcej…

 
Nocne czuwanie młodzieży na Stołczynie

Dnia 9 kwietnia 2010 roku o godz. 21.00 przybyła młodzież z Choszczna, Dębna, Kamienia Pomorskiego, Trzebiatowa i oczywiście Szczecina na kolejne modlitewne nocne czuwanie dla młodzieży w Kaplicy sióstr Uczennic Krzyża w Szczecinie Stołczyn. W czuwaniu brał udział JE Ks. Abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Tematem spotkania było: "U źródeł sakramentalnych łask i miłości Bożej - Namaszczenie chorych".

Więcej…

 
Kondolencje

Z żalem i smutkiem żegnamy Lecha i Marię Kaczyńskich – Parę Prezydencką Rzeczypospolitej Polskiej. Żegnamy najważniejsze osoby w Państwie:

Więcej…

 
Studencki marsz w hołdzie ofiarom

Studenci Szczecina łącząc się z całym narodem cierpiącym po katastrofie w Smoleńsku wyrazili swoją pamięć i wdzięczność za życie tych, którzy zginęli. We wtorek, 13 kwietnia spotkaliśmy się na "Marszu w hołdzie ofiarom".

Więcej…

 
Studencki marsz w milczeniu

13 kwietnia o godzinie 19.00 sprzed Katedry w Szczecinie wyruszył marsz zorganizowany spontanicznie przez samorządy studenckie największych uczelni szczecińskich. Studenci tym aktem chcieli połączyć się w bólu i żałobie z naszym narodem opłakującym tragedie smoleńską. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Więcej…

 
Czego pragnę?

Zapraszamy Was na trzeci (ostatni przed wakacjami) weekend formacyjny dla młodych, organizowany przez Wspópólnotę Chemin Neuf, który odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2010 r., jak zwykle, w Warszawie – Wesołej.

Więcej…

 
III Warsztaty Uwielbienia

W dniach 9-11 kwietnia w Szczecinie odbyły się III Warsztaty Uwielbienia. Były one skierowane szczególnie do osób posługujących muzycznie w scholach, wspólnotach i zespołach muzycznych. Zobacz video z warsztatów!

Więcej…

 
Spotkanie dla ceremoniarzy

W dniach od 23 do 25 kwietnia 2010 r. odbyło się spotkanie formacyjno-kształceniowe dla ceremoniarzy służby liturgicznej w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Więcej…

 
74.Ogólnopolska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę

Tegoroczna 74. Pielgrzymce Akademickiej odbyła się w dniach 23 - 25 kwietnia.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 151276 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook