Dziś: niedziela, 17 lutego 2019
Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
Koncert Raz Dwa Trzy

Listopad skłania nas do pamięci o tych, którzy odeszli przed nami, a którym w życiu wiele zawdzięczamy. Wśród nich jest wiele osób związanych ze środowiskiem akademickim naszego miasta. Dlatego od kilku lat organizujemy Zaduszki Akademickie. W tym roku odbędą się one z zespołem Raz Dwa Trzy.

Więcej…

 
Kongres w 100 – lecie śmierci błogosławionego księdza Michała Rua

Obchody setnej rocznicy śmierci bł. Ks. Michała Rua, pierwszego następcy św. Jana Bosko na stanowisku przełożonego generalnego Towarzystwa Świętego Franciszka Salezego, uświetnił zorganizowany w Szczecinie Kongres, mający na celu przybliżenie sylwetki Ks. Rua, który w historii zarówno Zgromadzenia, jak i całego Kościoła Świętego, zapisał się jako wytrwały krzewiciel nauki Chrystusa w środowiskach najuboższej młodzieży nie tylko Włoch czy Europy, ale i całego niemal świata.

Więcej…

 
Noc Świętych

Dnia 19 listopada 2010 roku kaplica Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu pękała w szwach. Tematem czuwania było: „Noc Świętych”.

Więcej…

 
Cecyliada po choszczeńsku

W wigilię liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej - 21 listopada 2010 r. o godz. 17.00 w kościele farnym w Choszcznie pw. Narodzenia NMP odbyła się Cecyliada.

Więcej…

 
Chrzest - dlaczego tyle trudności?

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza wszystkich, którym wiara nie jest obojętna i którzy szukają jej zrozumienia, do wzięcia udziału w konferencji naukowej na temat sakramentu chrztu świętego: „Chrzest – dlaczego tyle trudności?”

Więcej…

 
I Metropolitalny Konkurs Papieski etap rejonowy w Choszcznie

Dnia 24 listopada 2010 roku w Gimnazjum w Choszcznie miał miejsce etap rejonowy I Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Do konkursu przystąpiły następujące reprezentacje gimnazjów: Gimnazjum Publiczne w Choszcznie, Gimnazjum w Pyrzycach, Gimnazjum w Lipianach, Katolickie Gimnazjum ze Stargardu, Gimnazjum nr 3 w Stargardzie, Gimnazjum nr 4 w Stargardzie, Gimnazjum w Chociwlu oraz Gimnazjum w Pełczycach. Etap rejonowy odbył się jednocześnie w czterech rejonach (Szczecin, Szczecin, Gryfice i Choszczno).

Więcej…

 
Wigilijne czuwanie przed Adwentem w Drawnie

W ostatnie godziny roku liturgicznego na wigilijne czuwanie do Drawna przyjechała młodzież z Drawna i młodzież z Choszczna wraz z ks. Pawłem Wiśniewskim. Czuwanie odbyło się dnia 27 listopada 2010 r. (tj.sobota). Czuwanie miało temat: "Spotkaj Jezusa".

Więcej…

 
Tydzień Słowa Bożego

Ostatni tydzień roku liturgicznego, od poniedziałku po Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (22 listopada) do soboty przed I Niedzielą Adwentu (27 listopada), już po raz drugi poświęcony jest szczególnej refleksji nad znaczenia Słowo Bożego w życiu chrześcijanina.

Więcej…

 
Wampiriada po raz ósmy

Wampiriada to ogólnopolska studencka akcja Honorowego Krwiodawstwa. Akcja ta pod dość krwawym tytułem, ciesząca się dużym zainteresowaniem w poprzednich latach, nie jest skierowana do żądnych krwi, przeciwnie będzie to wspaniała możliwość dla wszystkich - zwłaszcza studentów, chętnych by się nią podzielić z potrzebującymi.

Więcej…

 
Adwentowy Dzień Skupienia w Choszcznie

Dnia 4 grudnia 2010 roku o godzinie 11.00 w Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Choszcznie rozpoczął się Adwentowy Dzień Skupienia dla ministrantów, kandydatów na ministranta, lektorów, scholii młodzieżowej i dziecięcej. Ćwiczenia duchowe miały na celu zbliżenie do Boga w czasie Adwentu.

Więcej…

 
Etap Szkolny XXI Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 18 listopada 2010 r. odbył się szkolny etap XXI Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku przewodnim tematem jest nauka Kościoła, Papieży na temat miłosierdzia: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Więcej…

 
Szkolenie z programu „Młodzież w działaniu” w Nowogardzie

28 listopada 2010 roku, w nowogardzkiej szkole odbyło się szkolenie informacyjne o jednym z programów unijnych dla młodych ludzi: „Młodzież w działaniu”.

Więcej…

 
Nocne czuwanie młodzieży na Stołczynie

Po ostatniej piątkowej lekcji, dnia 3 grudnia 2010 roku, każdy myślał, że dzień pracy już się zakończył, ale nie dla małej ośmioosobowej grupy młodzieży z Trzebiatowa, młodzieży ze Świnoujścia, kilkuosobowej młodzieży z Choszczna, młodzieży z Dębna oraz oczywiście Szczecina, które to grupy chcąc poświęcić się Bogu, wyruszyły do Domu Macierzystego sióstr Uczennic Krzyża na nocne czuwanie. Wyjeżdżając ze swoich miejscowości, nie spodziewali się, że będzie to dla nich najtrudniejsze dwanaście godzin życia.

Więcej…

 
Adwentowe dni skupienia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej serdecznie zaprasza na adwentowe dni skupienia do Pyrzyc, które odbędą się 10 i 11 grudnia 2010 r.

Więcej…

 
Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu

Dnia 17 grudnia 2010 roku w Domu Macierzystym Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży. Tematem przewodnim czuwania było: „Słowo Boże”. Na czuwanie przyjechała młodzież z Sulęcina wraz z opiekunem ks. Łukaszem Marczakiem (diecezja zielonogórsko-gorzowska), z Polic z ks. Markiem Halcem, ze Szczecina z ks. Adamem Słomińskim TChr, z Nowogardu z ks. Piotrem Budą, z Choszczna z ks. Pawłem Wiśniewskim, z Myśliborza z ks. Maciejem Piotrowskim, z Barlinka i Pełczyc z ks. Sławomirem Lichodziejewskim oraz indywidualnie z wielu miejscowości naszej archidiecezji.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 68  69  70  71  72  73  74  75   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 127725 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 87 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060