Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co było.
Młodzież z naszej Archidiecezji w programie Radia Maryja

W uroczystość św. Józefa oblubieńca Najświętszej Marii Panny 19 maca młodzież z okolic Pyrzyc i Szczecina wzięła udział w audycji młodzieżowej transmitowanej na żywo przez Radio Maryja "Czas wzrastania". Tematem spotkania był św. Józef jako wzór i autorytet dla mężczyzn i chłopaków. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Więcej…

 
Boso do... Szczecina

Wojciech Cejrowski - podróżnik, fotograf, dziennikarz, autor książek i publikacji prasowych, publicysta katolicki. Człowiek, który posiada tyle samo sympatyków, co wrogów. Przybył boso do Szczecina na wykład, którego myślą przewodnią było hasło: „dlaczego nie chcecie tam być…”. Opowiadał o swoich podróżach, pokazywał prywatne zdjęcia, dzielił się swoimi doświadczeniami z podróży, a ponadto odpowiadał na pytania publiczności. Naszej Redakcji również udało się zadać kilka pytań. Przeczytaj wywiad i zobacz fotki!

Więcej…

 
Akademicka Droga Krzyżowa

Więcej…

 
Dzień Skupienia dla lektorów

27 marca 2010 r. w godz. od 10.00 do 14.00 w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla lektorów.

Więcej…

 
Światowy Dzień Młodzieży w diecezji

W Niedzielę Palmową, dnia 28 marca 2010 r. obchodziliśmy Jubileuszowy XXV Światowy Dzień Młodzieży. Tematem tegorocznego spotkania były słowa: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10,17). Jest to zarazem 25. rocznica ustanowienia Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Pasja

W czasie Wielkiego Postu klerycy AWSD oraz studenci Wydziału Teologicznego US odtwarzali sceniczne przedstawienie "Misterium Męki Pańskiej".

Więcej…

 
Via Crucis

W Polsce, jak w żadnym innym miejscu na świecie, rozwinęła się bogata tradycja wspominania ofiarnej męki Chrystusa, do której należą Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa oraz pieśni pasyjne.

Więcej…

 
Olimpiada teologiczna

11 marca 2010 r. po raz kolejny w Zespole Szkół Budowlanych w Szczecinie odbył się II diecezjalny etap XX Olimpiady Teologii Katolickiej, w tym roku pt.: "Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej".

Więcej…

 
Maturzyści z Nowogardu na Jasnej Górze

Dnia 17 marca 2010 r. spod parafii pw. Św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie autokar pełen maturzystów z II LO w Nowogardzie rozpoczął swoją 4-dniową pielgrzymkę śladami Jana Pawła II na Jasną Górę.

Więcej…

 
Koncert i rekolekcje w rytmie hip-hop

W dniach 24-26 marca 2010 r. odbyły się szkolne rekolekcje dla młodzieży. Miały one nieco inną formę niż zazwyczaj. Każdego dnia odbywały się nauki rekolekcyjne prowadzone przez młodych ludzi, którzy opowiadali o swoim nawróceniu, spotkaniu Boga i pięknie wiary.

Więcej…

 
Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele katolickim Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem.

Więcej…

 
Koncert pasyjny w Sanktuarium NSPJ

W Niedzielę Palmową 28 marca 2010 r. o godz. 19:15 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się koncert pasyjny pt. "Odszedł Pasterz". Zobacz foto i video.

Więcej…

 
Rekolekcje Ostatniej Szansy

Zapraszamy na rekolekcje "Ostatniej Szansy" - dla spóźnialskich i poszukujących. Zapraszamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli jeszcze wziąć udziału w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych.

Więcej…

 
Rozpoczyna się Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego. Liturgia Triduum Paschalnego w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

Więcej…

 
Kapłanom życzymy...

W Wielki Czwartek stajemy w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania. Dziękując Chrystusowi za dar Kapłaństwa pragniemy wszystkim Kapłanom złożyć życzenia:

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 151259 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook