Dziś: wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
O pieniądzach po Bożemu

Jak to w końcu jest? Czy człowiek bogaty może być zbawiony, czy też prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne?

Więcej…

 
Kiedy żywi decydują o nienarodzonych

Od niedawna o in vitro dyskutują w Polsce prawie wszyscy. Jednak to posłowie będą mieli decydujący głos w tej sprawie.

Więcej…

 
Nieobce zmarłych obcowanie

Świat, który nawet Boga się nie boi, staje dziś w miejscu. Katolicy, protestanci, prawosławni, ateiści i agnostycy chyba też – wszyscy chcą wierzyć w życie po życiu.

Więcej…

 
Ekologiczne spojrzenie na odpoczynek

Kolejny poranek w moim życiu... Wcześnie rano zwlekam się z łóżka i z trudem podążam na spotkanie z wszechpanującym hałasem wielkiego miasta. Dzień jest piękny, aż szkoda go marnować na podróże zapchanymi do granic możliwości tramwajami i metrem przyprawiającym o zawrót głowy.

Więcej…

 
Rozmowa z egzorcystą

Z księdzem Marianem Piątkowskim - koordynatorem posługi Księży Egzorcystów rozmawia Michał Jeżewski z wydawnictwa Fronda.

Więcej…

 
Kochane społeczności

Serwisy społecznościowe były, są i będą dalej się zmieniać. Jak to się stanie i jak długo jeszcze internauci będą się nimi fascynować?

Więcej…

 
Dziękuję za telefon…

Ostry dzwonek wyrwał mnie ze snu. „Co jest? Co to?” – przez moment nie wiedziałem, o co chodzi, ale już po paru sekundach dotarło do mnie, że ktoś na dole, przy drzwiach wejściowych do plebanii nacisnął na „Dzwonek do chorego”.

Więcej…

 
Sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela

W najbliższą sobotę, 6 listopada, w czasie swojej 18 zagranicznej podróży apostolskiej, Benedykt XVI będzie modlił się w jednym z najsłynniejszych sanktuariów pielgrzymkowych na świecie w Santiago de Compostela. Znajduje się tam przepiękna katedra romańska, w której - wedle legendy - spoczywają relikwie św. Jakuba Apostoła Starszego, patrona pielgrzymów i jednego z głównych patronów całej Hiszpanii.

Więcej…

 
A wszystko przez te szachy

Kiedy spotyka się małżonków, którzy przeżyli ze sobą wiele lat i do tego wyglądają na szczęśliwych, to aż ciśnie się na usta, banalne może, pytanie: jaka jest ich recepta na udany związek?

Więcej…

 
Filmowa droga do Boga

Z Lechem Dokowiczem – producentem oraz operatorem telewizyjnym i filmowym z Gdyni - rozmawia Anna Mularska. Lech Dokowicz to człowiek związany obecnie ze środowiskiem „Frondy” i dawnego „Ozonu”, współtwórca słynnych dokumentów m.in. „Egzorcyzmy Annelise Michel”, „Duch” czy ostatnio „Syndrom”, a także laureat Nagrody Grand Prix w 2008 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie.

Więcej…

 
Co znaczy być patriotą dziś?

Tak brzmiało tytułowe pytanie debaty patriotycznej zorganizowanej 8 listopada w podziemiach kościoła seminaryjnego na Krakowskim Przedmieściu. Celem debaty była próba odpowiedzenia na pytania związane z współczesnym pojmowaniem patriotyzmu oraz jego rolą w życiu każdego Polaka. W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli: marszałek Marek Jurek, redaktor Tomasz Terlikowski, państwo Lidia i Andrzej Pilichowie oraz ks. dr Piotr Burgoński. Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Więcej…

 
Pokolenie JP2 - fikcja, czy rzeczywistość?

W rozmowie udział wzięli: Agata Chylińska – uczennica I LO w Krakowie Ola Iwanow – studentka Uniwersytetu Warszawskiego Kajetan Rajski – uczeń I LO w Krakowie

Więcej…

 
WyKorzystaj Swoją Młodość

Czy stowarzyszenie o bogatej tradycji jest na dzisiejsze czasy? Ile okazji do czynienia dobra można wykorzystać przez 20 lat? Czy biskupi lubią i znają KSM? I co zrobić, by młodzi chcieli do niego dołączyć i zawalczyć o swoje życie?

Więcej…

 
Dopięcie trzech guzików

Z ks. dr. Janem Kaczkowskim, szefem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio rozmawia Łukasz Kaźmierczak.

Więcej…

 
Wezwani, aby czuwać

Wczesnym rankiem wędruję do kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Zimny wiatr przenika mnie do szpiku kości. Chłód tego poranka potęguje fakt, iż rano padał ulewny deszcz. Pogoda nie zachęca do przebywania na zewnątrz. A oni już ćwierć wieku są na straży przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kto? Służby czuwające.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 20  21  22  23  24  25  26  27  28   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 60057 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 87 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

ADM 2018 - Marsz Biało Czerwony

Z okazji Święta Flagi, które przy...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060