Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Kto? Gdzie? Kiedy? Dlaczego?

Dobiega końca proces beatyfikacyjny Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki, a o jego męczeńskiej śmierci nadal niewiele wiadomo. Znamy jedynie odpowiedź na pytanie, kogo zamordowano, ale nie wiemy jak, gdzie i dlaczego zginął?

Więcej…

 
O Bogu, który karze ślepotą…

Wychodziłem raz ze szkoły po skończonej katechezie. Była zima. Dla uczniów dźwięk dzwonka obwieszczającego koniec „ukochanych” lekcji, zwłaszcza w piątkowe popołudnie to niesamowite szczęście na które z niecierpliwością czekają już od poniedziałkowego poranka. Po takim dzwonku szkoła pustoszeje w kilka sekund – uczniowie nie zdając pewnie sobie z tego sprawy wykonują tym samym świetne ćwiczenia z ewakuacji przeciwpożarowej.

Więcej…

 
Milczący krzyk dla życia

Od pierwszego do ostatniego, 9. Marszu dla Życia, minie 266 dni, dokładnie tyle, ile trwa rozwój dziecka w łonie matki. – Nie ma przypadków – zapewnia Ewa Grześkowiak, współorganizatorka tej niezwykłej inicjatywy, której kulminacja nastąpi pod Poznańskimi Krzyżami już 22 listopada.

Więcej…

 
Bandyta bierze wszystko

Hazard, jak każde uzależnienie, zabiera wszystko: rodzinę, przyjaciół, życie. Uzależniony wpada w matnię, kradnie, podporządkowuje życie jednemu celowi. Wszystko odbywa się w zaciszu kasyn i salonów gry. Rzadko wychodzi na powierzchnię. 

Więcej…

 
Czas patriotów?

„Ojczyznę kochać trzeba i szanować, nie deptać flagi i nie pluć na godło. Należy też w coś wierzyć i ufać” - śpiewał klasyk rodzimego rocka Muniek Staszczyk z zespołu T-Love. Te słowa dla młodych Polaków to dziś konkretna wartość czy raczej pusty slogan? 

Więcej…

 
Krzyż i demokracja

Garstka polityków i sędziów dokonuje obyczajowej rewolucji na Starym Kontynencie. Co na to sami Europejczycy? Nie wiadomo, bo nikt ich nie pyta o zdanie.

Więcej…

 
Nie ogarniam

Ojciec Leonard Bielecki, franciszkanin i rzecznik prasowy zakonu, opowiada o tym, dlaczego człowiek nie jest w stanie pojąć, czym jest piekło i niebo oraz o tym, jak zajmować się tym tematem.

Więcej…

 
Bo czasem odpowiedź kryje się w pytaniu…

Zapytam się wprost: „Czytasz Pismo Święte?” Jeśli tak, to wiesz dobrze, że wiele tam odpowiedzi (takich bezpośrednich i niekoniecznie) na nasze różne życiowe pytania. Ostatnio jednak, zamiast szukać odpowiedzi, postanowiłem zerknąć do Biblii w poszukiwaniu pytań i wiecie co?! Warto było!

Więcej…

 
Gwiazdy święcą przykładem?

Bycie znaną  osobą ułatwia wyrażenie deklaracji o przynależności do Kościoła katolickiego? Niekoniecznie. Szczególnie, że mało kto pyta znane osoby o sprawy religijne. 

Więcej…

 
Już nie Ja, lecz My

Życia we dwoje trzeba się nauczyć. Pomimo własnych niedoskonałości, pojawiających się przeszkód i trudności, warto od siebie wymagać. Szczęście w małżeństwie nie pojawia się bowiem samo, musimy na nie zapracować.

Więcej…

 
Święta doskonałe

Święta doskonałe  Mimo komercyjnego zamieszania, jakie co roku powstaje wokół świąt Bożego Narodzenia, nadal duże znaczenie ma dla nas religijny i tradycyjny wymiar świętowania.

Więcej…

 
Siedem liter miłosierdzia

Biały prostokąt z czerwonym krzyżem, z którego odchodzi dwanaście lekko falujących czerwonych kresek, niczym promieni. W centrum krzyża – siedem liter tworzących serce-słowo: Caritas. To logo instytucji charytatywnej chyba najbardziej rozpoznawalne w Polsce.

Więcej…

 
Ciemna strona Świąt

Rozmowa z psychologiem z Uniwersytetu Warszawskiego - Tomaszem Dudą W powszechnej świadomości okres Bożego Narodzenia uchodzi za czas miłości, ciepła i wybaczania. Jednak nie zawsze tak jest. Zdarza się, że przy wigilijnym stole płaczemy, kłócimy się i bywamy agresywni. Dlaczego? Tomasz Duda: Święta Bożego Narodzenia są w naszej tradycji postrzegane jako najbardziej ciepłe i rodzinne. W chrześcijańskiej symbolice oznaczają narodziny, nowe życie. Żadne inne Święta nie są w stanie wywołać tylu skrajnych emocji. Przez cały rok udaje się nam tłumić uczucia. Jednak gdy przychodzi do spotkania przy stole, maski pękają. Są chwile wzruszenia, po twarzy płyną łzy. Bodźcem może być chociażby zapach znany z dzieciństwa czy słowa wspomnień.

Więcej…

 
Aby Wigilia była Wigilią

Przed nami święta Bożego Narodzenia. Tyle razy je przeżywaliśmy, a przecież zawsze czekamy na nie z radością i nadzieją.

Więcej…

 
Kapcie czy miecz?! Wybieraj!

Zacznijmy od początku, bo „facet” musi mieć wszystko porządnie w głowie poukładane... Co to w ogóle jest ta „modlitwa”?! Jeśli przypomnisz sobie pierwsze lekcje katechizmu, na które chodziłeś z mniejszym lub większym zapałem, to pewnie od razu nasunie się na myśl prosta definicja: „modlitwa to rozmowa z Bogiem”.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 126959 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook