Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Życie jak komputerowa gra

Nasze życie od gry komputerowej różni fakt, że mamy tylko jedno życie – nie można uruchomić gry od nowa i dlatego, tak ważne jest, by dobrze wykorzystać każdą szansę na czynienie dobra i na walkę o Niebo, a w trudnościach szukać ratunku w Sakramentach Świętych.

Więcej…

 
Po co rodzi się Jezus?

Pytanie w stylu: „A po co?” świadczy o tym, że jesteśmy istotami myślącymi. A jako myślący chrześcijanie w czasie Adwentu musimy sobie zadać kolejne, bardziej rozbudowane: „Po co narodził się Jezus?”, „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?”, „Po co Betlejem, żłóbek, ubodzy pasterze, trzej królowie?”.

Więcej…

 
Dobro zawsze powraca

W ostatnim dniu listopada w całej Polsce ruszyła, już po raz ósmy, akcja „Szlachetnej Paczki”. Jej przesłanie jest proste - dzisiaj może ci się dobrze powodzić, ale jutro ty też możesz potrzebować wsparcia. Dlatego, jak mówią organizatorzy tej pięknej idei - nie zastanawiaj się, czy to twoja sprawa, tylko po prostu zaangażuj się w Paczkę, bo dobro zawsze powraca!

Więcej…

 
Dziewięć dzwonków nadziei

Dzwonek rozlega się w całym domu, położonym przy spokojnej ulicy na krakowskich Bronowicach. Siostry błyskawicznie odrywają się od swoich zajęć i biegną do pokoju w przyziemiu budynku. A tam, przy otwartym oknie, w łóżeczku objawia się malutki dar nowego życia, któremu już na wstępie nie chciano dać szansy na przetrwanie.

Więcej…

 
Z Bogiem na „Ty”, z szatanem na „proszę pana”

Studenci ułożyli kiedyś taką fraszkę: „Pan Bóg jest dowcipny, każdy się przekona, bo stworzył żyrafę i Ojca Leona”. Patrząc na swoje życie, potwierdza Ojciec, że Stwórcy nie brakuje dobrego humoru?

Więcej…

 
Wywiad z bratem Aloisem

Br. Alois, obecny przełożony Wspólnoty z Taizé, urodził się 11 czerwca 1954 w Bawarii i wychował się w Stuttgarcie. Z pochodzenia jest Niemcem, od roku 1984 posiada obywatelstwo francuskie. Jest katolikiem. Habit Wspólnoty przyjął w roku 1974.

Więcej…

 
Zgranie to podstawa sukcesu

Z Łukaszem Chyłą, sprinterem, liderem sztafety 4x100 metrów, rozmawia Michał Bondyra.

Więcej…

 
Nie czarno-biały wybór - Sławomir Budzik

Demokrata Barack Obama już 20 stycznia 2009 r. zastąpi w Białym Domu republikanina George’a W. Busha. Będzie pierwszym czarnoskórym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych.

Więcej…

 
Dla przyszłości - Jacek Pulikowski

Idealną rodzinę i relacje w niej panujące można porównać do raju. Jest to miejsce miłości, dobroci, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Czy jednak zawsze – zwłaszcza w obecnych czasach – jest to powszechne?

Więcej…

 
Józef Augustyn SJ - Duchowa oschłość Matki Teresy

„Jeśli kiedykolwiek będę świętą – na pewno będę świętą od «ciemności». Będę ciągle nieobecna w Niebie – aby zapalać światło tym, którzy są w ciemności na ziemi”. (Matka Teresa z Kalkuty)

Więcej…

 
Chrześcijański piątek

Stosunkowo często mówi się i pisze o chrześcijańskim przeżywaniu niedzieli jako dnia Pańskiego. Czy na podobną refleksję nie zasługuje również piątek - dzień upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa?

Więcej…

 
Tomasz Kot SJ - O zmęczeniu, które chroni człowieczeństwo

Gdyby nie zmęczenie, można by zrobić więcej i lepiej, żyć intensywniej… Chyba nikt dziś nie ceni zmęczenia. Raczej spostrzegamy je jako ograniczenie, które najlepiej byłoby pokonać. Często już nie wystarcza tradycyjna kawa, by nieco wydłużyć czas czuwania.

Więcej…

 
Kto puka do naszych drzwi? Łukasz Wojciechowski

Puk, puk! „Dzień dobry, czy chce Pani porozmawiać o Biblii?” Ile razy u progu naszych drzwi stanęło dwoje uśmiechniętych ludzi z Pismem Świętym w jednej ręce, w drugiej zaś trzymających kolejny numer „Strażnicy” lub „Przebudźcie się”?

Więcej…

 
Mężni w wierze

Z księdzem Andrzejem Trojanowskim, wykładowcą teologii, diecezjalnym egzorcystą, rozmawia Jadwiga Knie-Górna. Był Ksiądz w Niemczech, gdzie nie tylko odwiedził dom, w którym mieszkała Anneliese Michel, ale także spotkał się i rozmawiał ze świadkami jej niezwykłego życia. Prawda jednak jest taka, że wiele osób nie wierzy w te wydarzenia…

Więcej…

 
Mój Kościół połamany - Monika Białkowska

Wyobraź sobie, że odcinają ci jeden palec. Potem drugi. Potem kroją cię dalej, na prawie 300 części. Boli? Tak samo boleć nas powinno podzielone ciało Chrystusa – Kościół.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 128864 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook