Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Rozpoczęło się pielgrzymowanie maturzystów

Na Jasnej Górze rozpoczęło się tegoroczne diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów. Przyjazdy uczniów szkół ponadgimnazjalnych to już zwyczaj młodych, którzy nie tylko modlą się o zdanie egzaminów, ale także szukają odpowiedzi, jaką drogę wybrać w swoim dorosłym życiu. W ubiegłym roku co drugi maturzysta modlił się na Jasnej Górze. W sumie przybyło ich ok. 150 tysięcy. Wielu przyjeżdża tu po raz pierwszy, wielu też tutaj właśnie przystępuje do spowiedzi i decyduje o życiowym powołaniu.

Więcej…

 
Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.

10 marca o godzinie 10:00 w 16 miastach województwach odbędzie się II etap ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności. Do etapu szkolnego przystąpiła 2.500 uczniów z całej Polski. Wojewódzki egzamin ma charakter testu wielokrotnego wyboru.

Więcej…

 
Budujemy Profeto.pl

Za kilka miesięcy chcielibyśmy stać się już nie "prawdopodobnie największą" amboną w Internecie, ale największą – mówi ks. Michał Olszewski SCJ o rozpoczętej właśnie budowie nowej siedziby. Jedno z najbardziej nowoczesnych katolickich studiów radiowych powstanie w Stadnikach niedaleko Krakowa.

Więcej…

 
Ekstremalne Drogi Krzyżowe coraz popularniejsze

Już 44 miasta w Polsce obejmie tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), inicjatywy znanego duszpasterza i społecznika ks. Jacka Stryczka. Idea akcji to osobiste przeżycie misterium Drogi Krzyżowej w czasie nocnego marszu i spotkanie z Bogiem podczas medytacji. Ponad 30-kilometrową trasę można przejść pojedynczo lub w grupie.

Więcej…

 
Wielkopostne rekolekcje internetowe "Do ostatniej kropli"

W ostatnim tygodniu lutego ruszają Internetowe Rekolekcje Wielkopostne pn. "Do ostatniej kropli", które poprowadzi ks. Marcin Boryń - duszpasterz Wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem”. 14 odcinków rekolekcji pojawi się m.in. na: Facebooku oraz na kanale Youtube. Będzie je można także odnaleźć na stronie internetowej www.zcb.wojciech.najlepsza.pl

Więcej…

 
"Umrzeć z miłości" – wideorekolekcje portalu Profeto.pl

„Umrzeć z miłości” – tak zatytułowane są wielkopostne wideo-rekolekcje z cyklu „360 sekund”. Ewangelizacyjny portal ojców sercanów Profeto.pl zaprosił do ich poprowadzenia w tym roku ks. Andrzeja Gołębiowskiego, salezjanina.

Więcej…

 
Modlitewny Flash Mob i krucjata 40 Dni dla Życia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej po raz kolejny w Wielkim Poście zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji życia poczętego. W Środę Popielcową w Legnicy rozpoczął się modlitewny Flash Mob oraz krucjata „40 Dni dla Życia”. Codziennie przy pomniku Jana Pawła II, obok katedry, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci nienarodzonych oraz w intencji pokoju na świecie.

Więcej…

 
Wielki Post ze Świętym Janem Pawłem II – mobilne rekolekcje

„Drogowskazy św. Jana Pawła II, Wielki Post 2015” – to inicjatywa Mobilnej Parafii i ks. Andrzeja Sikorskiego z Fundacji Być Bardziej, odpowiedzialnego za inicjatywę DrogowskazyJP2.pl. Przez 40 dni chętni będą otrzymywać darmowe smsy, przygotowane w oparciu o nauczanie papieża – Polaka.

Więcej…

 
Zdrapka na Wielki Post

„Nie marnuj dzisiaj wody”, „podziękuj za to, co masz w lodówce”, „daj jałmużnę” – to przykładowe wezwania zdrapki wielkanocnej. Inicjatywa krakowskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego jest pomysłem dla dorosłych na przeżycie Wielkiego Postu.

Więcej…

 
Tominowina.pl - vortal o chrześcijańskim rynku kultury

Nową platformę internetową pokazującą nowości wydawnicze, muzyczne, filmowe i medialne z sfery chrześcijańskiej uruchomili salezjanie związani z portalem Bosko.pl. "Święty Jan Bosko, wielki apostoł głoszenia Dobrej Nowiny poprzez książkę, dzisiaj z całą pewnością nie ominąłby muzyki i filmu" - ocenia ks. Wojciech Kułak, inicjator projektu.

Więcej…

 
Rozpoczęła się inicjatywa "Misjonarz na Post"

Rozpoczęła się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post” Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie jest ich 2078.

Więcej…

 
"Jonasz" – pierwsza oblacka gra planszowa

„Rzuć kostką! Zewangelizuj Niniwę!” – zachęca oblackie duszpasterstwo młodzieżowe, które właśnie wydało grę planszową „Jonasz. Wstań i idź do Niniwy”.

Więcej…

 
"Modlitwa w drodze" nagrodzona na Mobile Trends Awards

Aplikacja na smartfony „Modlitwa w drodze” zdobyła jedną z prestiżowych nagród Mobile Trends Awards przyznawaną najlepszym firmom i instytucjom z branży mobilnych technologii. W tym roku zwycięzców wyłoniono w siedemnastu kategoriach. Jezuici z „Modlitwy w drodze” zostali nagrodzeni w kategorii „komunikacja i społeczności”.

Więcej…

 
„Ekstremalny ksiądz” – nowy pomysł ks. Stryczka

– Polski Kościół potrzebuje ekstremalnych księży – mówi ks. Jacek Stryczek, inicjator „Szlachetnej Paczki”, i zaprasza na spotkanie „Ekstremalnych księży”, które 8 marca odbędzie się w Krakowie. Udział w wydarzeniu zapowiedział już nuncjusz abp Celestino Migliore. Projekt skierowany jest do księży z całej Polski, którzy zorganizują Ekstremalną Drogę Krzyżową dla swoich parafian.

Więcej…

 
Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponad 20 tysięcy biegaczy w 71 miejscowościach weźmie udział 1 marca 2015 r. w III edycji "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109578 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook