Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Święty Wojciech z nową księgarnią internetową

Wydawnictwo Świętego Wojciecha uruchomiło nową stronę internetową, która jest równocześnie wirtualną księgarnią. Pod adresem www.swietywojciech.pl na miłośników chrześcijańskiej literatury czeka ponad pół tysiąca książek i stale powiększająca się oferta e-booków.

Więcej…

 
"Bliżej Nieba" – adwentowe wideorekolekcje portalu Profeto

Adwentowe wideorekolekcje zatytułowane „Bliżej Nieba” w portalu Profeto.pl poprowadzi w tym roku ks. Krzysztof Porosło. Kolejny cykl 360 Sekund rozpocznie się w pierwszy poniedziałek Adwentu. Specjalnie dla osób niesłyszących rekolekcje będą przekazywane także w języku migowym.

Więcej…

 
Czytaj Słowo - serwis dominikanów na Adwent

Podobnie jak w ubiegłych latach, dominikanie chcą, by Adwent stał się czasem regularnej lektury Pisma Świętego. Dlatego, już od niedzieli, po raz kolejny rusza internetowy serwis "Czytaj Słowo".

Więcej…

 
Nowa inicjatywa „Niedzieli”: brewiarz audio

Od pierwszej niedzieli Adwentu, czyli od 30 listopada, na stronie internetowej tygodnika „Niedziela” będzie można odsłuchać modlitwę brewiarzową i w ten sposób włączyć się w Liturgię Godzin Kościoła.

Więcej…

 
Holy Mary Team - nowa społeczność ewangelizacyjna

Ewangelizacja pod hasłem „Jesteś z Miłości” inauguruje działalność nowopowstałej społeczności maryjnej Holy Mary Team.

Więcej…

 
Powstaje platforma cyfrowa dla Nowej Ewangelizacji - Nubes Dei

Trwają prace nad międzynarodową platformą cyfrowa dla Nowej Ewangelizacji – Nubes Dei (Chmura Boża). Ma to być miejsce służące nie tylko wymienianie informacji, ale też nawiązywaniu kontaktów z ewangelizatorami z całego świata. Na potrzeby inicjatywy powstanie duży, międzynarodowy ośrodek w Gubinie.

Więcej…

 
21 tys. internautów przeciw zakupom w Empiku

„W bożonarodzeniowej kampanii Empiku zatrudniono satanistę - p. Darskiego oraz p. Czubaszek, która o aborcji swoich dzieci mówi ‘cudownie, że to zrobiłam’” - alarmują twórcy internetowej akcji „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku”. Według danych z 18 listopada, akcję poparło już ponad 21 tys. internautów. To wynik po 5 dniach prowadzenia kampanii w sieci.

Więcej…

 
Portal Profeto.pl świętuje drugie urodziny

Sercański Portal Ewangelizacyjny Profeto.pl powstał 16 listopada 2012 roku. „Od tamtego momentu skrzętnie realizujemy, dzień po dniu, Bożą strategię działania, która ma na celu zbudowanie największej ambony w polskim internecie” – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, redaktor naczelny portalu.

Więcej…

 
Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie

Dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie poetycko–plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny Kózkówny. „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” - takie jest hasło tegorocznego konkursu.

Więcej…

 
Skauci Europy opublikowali kalendarz na 2015

Skauci Europy opublikowali kalendarz ścienny na 2015 rok, którego tematem przewodnim są ich wartości , osnute wokół hasła „Trwałe wartości proste metody”. Organizacja od kilkunastu lat wydaje własne kalendarze, których sprzedaż jest jednym ze źródeł pozyskiwania środków na działalność statutową. Kalendarze mają walor edukacyjny i formacyjny, w każdym roku poświęcone są innemu tematowi (zasłużeni dla harcerstwa, symbolika skautowa, patriotyzm).

Więcej…

 
Wideokatechezy o pięciu przykazaniach kościelnych

Kolejną serię wideokatechez ewangelizacyjnych rozpoczął w tym tygodniu portal Profeto.pl. Tym razem cykl „180 sekund” poświęcony jest przykazaniom kościelnym. Katechezy głosi ks. Michał Olszewski SCJ, redaktor naczelny serwisu.

Więcej…

 
Październikowy Różaniec Misyjny Online

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU przygotowało na ten okres propozycję rozważań misyjnych, które dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.swm.pl/rozaniec.

Więcej…

 
Grand Prix dla Głosu Duszy

Zakończył się XVII Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Tegoroczną edycję Festiwalu można uznać za wyjątkową. Konkursom muzycznym towarzyszyły bowiem wystawy, gościnne koncerty, spektakle, spotkania i filmowe seanse. Grand Prix Festiwalu powędrowało na Białoruś.

Więcej…

 
Interaktywny portal o św. Janie Pawle II

Interaktywny portal o życiu, twórczości i duchowym dziedzictwie św. Jana Pawła II ruszył dokładnie w 36. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. W portalu znajdują się opisy i fotografie miejsc pamięci o Karolu Wojtyle oraz szczegółowa baza informacji o poświęconym mu sanktuarium, które jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II powstaje na Białych Morzach w Krakowie.

Więcej…

 
Rok Życia Konsekrowanego

Od 21 listopada 2014 r. do 21 listopada 2015 r. będzie trwał w Kościele powszechnym Rok Życia Konsekrowanego. Okazją do obchodów tego roku jest 50 rocznica dekretu soborowego Perfectae Caritatis o odnowie życia konsekrowanego w Kościele.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 108434 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook