Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
"Dajcie mi spokój" - ks. Burzyk udostępnia bazę cytatów

Znany kaznodzieja z diecezji bielsko-żywieckiej ks. Eugeniusz Burzyk, postanowił udostępnić swoją bazę ciekawych cytatów, która zawiera prawie 6 tys. przykładów do wykorzystania podczas kazań. Na specjalnej stronie internetowej o prowokacyjnej nazwie „Dajcie mi spokój” (www.dajcie-mi-spokoj.pl) duchowny zamierza prezentować codziennie przynajmniej jeden cytat z literatury, poezji, sztuki, filmu czy z życia autora.

Więcej…

 
Więcej transmisji on-line z sanktuarium w Łagiewnikach

Transmisja on-line z kaplicy klasztornej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie dostępna na wszystkie przeglądarki internetowe oraz na smartfony i tablety. Także TV miłosierdzie od niedzieli transmituje więcej Mszy św., nabożeństw i innych wydarzeń z Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Więcej…

 
"Targi zakonne" na Twitterze

Księża i zakonnicy prowadzący na Twitterze profil „duchowni on-line” postanowili z okazji Dnia Życia Konsekrowanego przeprowadzić 2 lutego jednodniowe "Targi Zakonne". Tego dnia w sieci społecznościowej mają pojawiać się zdjęcia osób i wspólnot zakonnych prowadzących swoje profile w tym serwisie społecznościowym.

Więcej…

 
Wyślij pączka do Afryki 2015

Kapucyni po raz trzeci organizują akcję pomocy misjonarzom pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. W "tłusty czwartek" będzie można finansowo wesprzeć charytatywne, edukacyjne i religijne projekty polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu.

Więcej…

 
14 kwietnia 2016 r. uroczyste obchody rocznicy chrztu Polski

Dźwięk jubileuszowego dzwonu na Ostrowie Lednickim obwieści 14 kwietnia przyszłego roku 1050. rocznicę chrztu Polski. Przygotowania do jubileuszu obejmują wymiar duchowy i edukacyjny – zapowiedział dziś w rozmowie z KAI metropolita gnieźnieński i Prymas Polski abp Wojciech Polak. W kolejnych dwóch dniach rocznicowe obchody odbędą się w Poznaniu.

Więcej…

 
Kolęda "na żywo" w internecie

Mobilną aplikację Endomondo, monitorującą za pomocą GPS-a przebytą trasę wykorzystuje chodząc po kolędzie ks. Jakub Lechniak, proboszcz parafii pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty w podpoznańskich Kamionkach. Parafianie przez internet mogą śledzić „na żywo”, w którym domu trwają właśnie odwiedziny duszpasterskie.

Więcej…

 
"Rozmowy konsekrowane" – audycja w radiu nowohuckie.PL

Porozmawiają o powołaniu, codziennym zakonnym życiu, charyzmatach zgromadzeń archidiecezji krakowskiej, przedstawią też mniej znane formy życia konsekrowanego – dziewice, wdowy i pustelników. „Rozmowy konsekrowane” w krakowskim radiu nowohuckie.PL to audycja, która powstała w związku z Rokiem Życia Konsekrowanego.

Więcej…

 
Złóż życzenia o. Leonowi – przez specjalny serwis internetowy

Z okazji 85. urodzin o. Leona Knabita OSB benedyktyńskie wydawnictwo i portal PSPO uruchomiły specjalny serwis internetowy – www.jubileusz.ps-po.pl, za pośrednictwem którego każdy może złożyć życzenia jubilatowi. „Chcemy nie tylko sprawić przyjemność i radość Ojcu Knabitowi, ale i wesprzeć Jego dzieło, przypomnieć i rozpowszechnić jeszcze bardziej Jego słowa” – mówi Joachim Zelek OSB z opactwa w Tyńcu, który jest twórcą urodzinowego serwisu o. Leona.

Więcej…

 
Wystartuj w Dominikańskich Mistrzostwach Polski w narciarstwie

Duchowni i świeccy miłośnicy białego szaleństwa będą rywalizować na stokach Pilska w szóstych Dominikańskich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które na początku marca odbędą się w Korbielowie. Imprezę objął patronatem prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów o. Paweł Kozacki.

Więcej…

 
Karmelitanki misjonarki proszą o "Ołówek dla Afryki"

Do wsparcia akcji „Ołówek dla Afryki” zainicjowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zachęcają siostry karmelitanki misjonarki z Trzebini koło Żywca. Zakonnice przekonują, że każdy ołówek, długopis i kredka są na wagę złota. „Nam zalegają w szufladach i torebkach, im są potrzebne, nie muszą być nowe” – podkreślają na swym profilu facebookowym.

Więcej…

 
Ro(c)k Caritas

Na wsparcie programu pomocy dzieciom „Skrzydła” zostaną przekazane wpływy z koncertu „Ro(c)k Caritas”. W stołecznym klubie Palladium dla Caritas Archidiecezji Warszawskiej zagrają pionierzy chrześcijańskiej sceny rockowej w Polsce, legendarne już zespoły: Armia i 2Tm2,3. Dziś rusza sprzedaż biletów na ten koncert.

Więcej…

 
@Prymas_Polski – abp Polak od dziś na Twitterze

Prymas Polski abp Wojciech Polak dołączył do grona twittujących. Dziś ruszył oficjalny profil metropolity gnieźnieńskiego @Prymas_Polski. „Witając wszystkich życzę, aby adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, było pełne radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem” – napisał w pierwszym tweecie abp Wojciech Polak.

Więcej…

 
Ruszaj wiaro! – nowy serwis archidiecezji warszawskiej

„Ruszaj wiaro” to motto nowego serwisu internetowego archidiecezji warszawskiej, jaki wystartował wieczorem 4 grudnia. - Chcieliśmy strony mniej instytucjonalnej, bardziej ewangelizacyjnej – podkreśla ks. Przemysław Śliwiński, który koordynował pracę nad jej powstaniem. Nowy serwis jest przejrzysty, intuicyjny, dostosowany do różnych potrzeb internautów.

Więcej…

 
Rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II

Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata”.

Więcej…

 
Betlejemskie Światło Pokoju - "Pokój jest w nas!"

Po raz 23. w Polsce i po raz 27. w Europie zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju. Skauci z całej Europy, w tym harcerze z ZHP, niosąc lampiony ze światłem z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, chcą podzielić się radosną nowiną i krzewić w ten sposób uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło trafi do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Zgodnie z tradycją odbierze je także Prezydent RP.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109587 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook