Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Informacje
Maseczki sposobem na ewangelizację

Od zeszłego czwartku obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Krakowski Dom Wydawniczy „Rafael” proponuje specjalne maseczki, dzięki którym można ewangelizować i podnosić na duchu.

Więcej…

 
Franciszek do młodzieży o wielkim świadectwie Jana Pawła II

Papież Franciszek wspomina św. Jana Pawła II jako wielkiego świadka wiary, człowieka modlitwy i pewnego przewodnika Kościoła w czasie wielkich przemian. Pisze o tym w przedmowie do wyjątkowej książki „100 lat. Słowa i obrazy” wydanej przez Watykańską Księgarnię Wydawniczą z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W Polsce ukazała się ona nakładem Wydawnictwa św. Stanisława.

Więcej…

 
14 maja wszystkie religie będą się modlić o ustanie pandemii

Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa wzywa wyznawców wszystkich religii do modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji. Na dzień modlitwy i postu w tej intencji wyznaczono 14 maja. Komitet reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej przez Papieża i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w ubiegłym roku w Abu Zabi, i w ich imieniu zabiega o wprowadzanie jej w życie. 

Więcej…

 
Papież: jak odróżnić głos Dobrego Pasterza od podszeptów złego?

O rozróżnianiu głosu Boga od podszeptów złego mówił Papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Regina Coeli. Zachęcił do modlitwy o łaskę rozeznania, dzięki której Bóg uwalnia nas z egoizmu i prowadzi do prawdziwej wolności.

Więcej…

 
Papież przypomina Polakom o majowym

W słowie do Polaków Franciszek przypomniał, że już pojutrze rozpoczyna się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Dlatego zachęcił, by pomimo pandemii nie rezygnować z tradycji nabożeństw maryjnych, lecz odkryć je na nowo w rodzinnym gronie. 

Więcej…

 
Papież: trzeba odkryć zmysł sakralny szacunku dla ziemi

„W tym wielkanocnym okresie odnowy postarajmy się docenić wspaniały dar ziemi, naszego wspólnego domu, oraz zadbać o wszystkich członków rodziny ludzkiej” – powiedział Papież podczas audiencji ogólnej, transmitowanej z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. Franciszek nawiązał do obchodzonego 22 kwietnia, po raz 50., Światowego Dnia Ziemi.

Więcej…

 
Misjonarz na Post: za jednego polskiego misjonarza modliły się aż 24 osoby

Siódma edycja akcji „Misjonarz na Post” dobiegła końca. Polskich misjonarek i misjonarzy, których jest teraz 1903, wspierało w tym roku ponad 46 tysięcy osób. Oznacza to, że za jednego misjonarza modliły się co najmniej... 24 osoby.

Więcej…

 
Modlitwa przed Całunem w czasach zarazy

W czasie nadzwyczajnej modlitwy, jaka w Wielką Sobotę popłynie przed Całunem Turyńskim wybrzmią świadectwa ludzi cierpiących z powodu pandemii oraz tych, którzy w czasach koronawirusa zapalają nadzieję, będąc prawdziwymi świadkami miłosierdzia. Transmisja na żywo popłynie na cały świat dzięki telewizji włoskiej i przekazowi internetowemu.

Więcej…

 
W Toruniu powstaje Szkoła Boskiego Dizajnu

Nie godzą się na kicz i tandetę w kościelnych gablotach, stronach internetowych i social mediach. Uważają, że najważniejsze treści powinny być prezentowane jak najpiękniej. Nie chcą być bierni, więc zakładają w Toruniu Szkołę Boskiego Dizajnu, którą błogosławi ordynariusz toruński i wspiera poznańska prowincja franciszkanów.

Więcej…

 
7. Festiwal Chrześcijańskie Granie

Już 26 listopada br. na Arenie Ursynów w Warszawie odbędzie się 7. edycja Festiwalu Chrześcijańskie Granie.Festiwal jest okazją do spojrzenia na talenty chrześcijańskiej sceny muzycznej. Na scenie zobaczymy najlepsze zespoły ostatnich lat. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Gospel Rain – jeden z najstarszych chórów pop-gospelowych w Polsce.

Więcej…

 
Słoiki - Biblijny, Maryjny, Małżeński...

Codzienna porcja Słowa Bożego, kroczenie dzień w dzień z Niepokalaną oraz odkrywanie Boga w Sakramencie Małżeństwa – to trzy podstawowe tematy, które niosą z sobą Słoiki 365 Dni.

Więcej…

 
IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

W dniach 23-26 listopada br. na Jasnej Górze odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Będzie poświęcony tematyce pracy duszpasterskiej wśród ludzi młodych, a szczególnie przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Więcej…

 
Rekolekcje Maryjne z o. Jamesem Manjackalem

W dniach od 30. listopada do 3. grudnia br. w CentrumTargowo-Kongresowym w Warszawie będą odbywać się Rekolekcje Maryjne z o. Jamesem Manjackalem – Misjonarzem Miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane ci od Pana”(Łk 1,45).

Więcej…

 
Rusza kolejna edycja Lidera Zachodniopomorskiego

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczyna rekrutację do IV edycji ,,Lidera Zachodniopomorskiego” - autorskiego programu edukacyjnego, stworzonego specjalnie dla młodzieży z województwa zachodniopomorskiego.

Więcej…

 
Katolickie akcje alternatywą dla Halloween

Marsze ku czci Wszystkich Świętych w wielu polskich miastach i Noc Światła w Krakowie - parafie i organizacje katolickie przygotowują na dni poprzedzające kościelną uroczystość Wszystkich Świętych akcje promujące chrześcijański charakter tego święta. Zdaniem inicjatorów takich akcji trzeba wyjaśniać wierzącym, że nie jest to święto duchów i strachu, ale święto radości i modlitwy.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 109585 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook