Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia
"Nocki" czas zacząć

Pierwsza "Nocka" i czuwanie obrońców życia w tym roku szkolnym już dziś. Nie może Cię tam zabraknąć!

Więcej…

 
Ocaleni od aborcji bliźniacy zostali kapłanami

Szczególnymi świadkami wartości ludzkiego życia są dwaj chilijscy księża - bliźniacy Felipe i Paulo Lizama, którzy rok temu przyjęli święcenia kapłańskie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie determinacja ich matki Rosy Silvy, która 29 lat temu, w 1984 r. nie zgodziła się na aborcję.

Więcej…

 
Quiz wiedzy o aborcji

W dyskusjach na temat zabijania nienarodzonych z udziałem polityków i dziennikarzy zdarzają się przykłady mniejszej lub większej niewiedzy. A że jest to sprawa niezwykle poważna, gdzie w grę wchodzi śmierć i życie, niewiedza decydentów może mieć skutek śmiertelny. Może osoby, którym przyjdzie wypowiadać się i głosować w sprawie tzw. aborcji, zechcą sprawdzić swoją mniej lub bardziej podstawową wiedzę na ten temat?

Więcej…

 
Najmniejszy „wcześniak” ma 10 lat

Najmniejsze dziecko, jakie dotąd urodziło się przedwcześnie w Wielkiej Brytanii, Aaliyah Hart ma już 10 lat. Dziewczynka rozwija się prawidłowo, jest zdrowa i szczęśliwa, choć wcześniej lekarze doradzali matce aborcję. 

Więcej…

 
Malarz inicjuje kampanię na rzecz obrony życia

Chrześcijański malarz Ron DiCianni, szczególnie popularny w środowiskach ewangelikalnych w USA, zainicjował swój oryginalny projekt pro-life pt. „Zanim ukształtowałem cię w łonie...”. Ma to być o osobisty wkład artysty w dzieło obrony życia. 60 lat temu matka malarza zdecydowała, wbrew wcześniejszym planom, że nie dokonana aborcji i urodzi dziecko.

Więcej…

 
Miliony euro na aborcje

W raporcie „Finansowanie aborcji w ramach unijnej pomocy dla rozwoju” z 2012 r. organizacja European Dignity Watch (EDW) ujawniła, że dwóch największych wykonawców aborcji na świecie otrzymuje finansowanie z Unii Europejskiej (UE). Powodów, dlaczego tak nie powinno być, jest wiele. Odbiorcami tych funduszy są International Planned Parenthood Federation (IPPF) i Marie Stopes International (MSI), zarejestrowane w Wielkiej Brytanii jako organizacje charytatywne ze statusem non-profit.

Więcej…

 
Audycja promująca akcję: Stop aborcji dzieci z Downem

Przedstawiamy Wam piękną audycję, trwającą ok. 11 minut, dotyczacą kampanii znoszącej dopuszczalność zabijania dzieci nienarodzonych z Zespołem Downa. Mama chłopczyka z ZD pięknie o nim mówi i opowiada o życiu takich rodzin.

Więcej…

 
Aborter z horroru i sprawa polska

Szokująca sprawa „abortera z horroru”, Kermita Gosnella, skazanego na dożywocie za dzieciobójstwo i zabójstwo kobiety, poprzez różne organizacje prowadzi nas do Polski. Każe również postawić pytanie: czy gdyby działał w polskich szpitalach, nie byłby przypadkiem zupełnie nietykalny?

Więcej…

 
Folder "Zostań Obrońcą Życia"

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak nakłonić do czynnej, codziennej aktywności na rzecz nienarodzonych? Jak sprawić, aby Wasi uczniowie, członkowie Waszych wspólnot i rodzin, poczuli się odpowiedzialni za los każdego poczętego dziecka?

Więcej…

 
Superkobieta

Mary Ann Kuharski ma 13 dzieci. Jak sama mówi: 7 urodzonych, a 6 odebranych z lotniska. Te adoptowane z różnych krajów były zresztą specjalnej troski. Oprócz tego założyła organizację pro-life „Prolife Across America” znaną z antyaborcyjnych billboardów. Czy można być bardziej pro-life?

Więcej…

 
Ulicami ponad 100 miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

Pod hasłem „Kierunek: Rodzina” ulicami 107 polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Najwięcej z nich zaplanowano na niedzielę 26 maja. Jak zapowiadają ich organizatorzy będzie to wielkie święto rodzin. Uczestnicy marszów będą zachęcać polskie rodziny do decydowania się na liczne potomstwo. Przedstawią też postulaty wprowadzenia prawa, które ułatwi rodzinom podjęcie takich decyzji.

Więcej…

 
20 tys. osób przeszło w Marszu dla Życia

W Szczecinie trwa największa polska manifestacja w obronie życia. XI Szczeciński Marsz dla życia pod hasłem: „Nie bądź cicho” zgromadził według organizatorów blisko 20 tys. osób. Uczestnicy niosą przepisaną na 250-metrowy pas materiału encyklikę Jana Pawła II „Veritatis Splendor”.

Więcej…

 
Hołownia opuszcza „Wprost”

Szymon Hołownia opuszcza tygodnik "Wprost". Powodem rozstania jest decyzja redakcji o nieopublikowaniu jego tekstu, w którym sprzeciwia się budżetowej refundacji in vitro – wyjaśnia na portalu stacja7.pl

Więcej…

 
Katolicy zaskarżyli dofinansowanie in vitro

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Szczecinie zaskarżyło u wojewody zachodniopomorskiego przyjętą w lutym br. przez szczecińskich radnych uchwałę w sprawie dofinansowania z budżetu miasta zabiegów zapłodnienia in vitro i przed wdrożeniem domaga się jej „wyeliminowania z obrotu prawnego”. Projekt mówiący o dofinansowaniu z miejskiego budżetu metody zapłodnienia in vitro opracowali i zgłosili pod koniec listopada ub. roku radni PO.

Więcej…

 
Archidiecezjalny Dzień Życia, czyli Niedziela Świadectw

Jak co roku bezpośrednim przygotowaniem duchowym do Marszu dla Życia będzie „Niedziela świadectw”, której celem jest przygotowanie do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Każdy, kto ma doświadczenie modlitwy w obronie życia, może publicznie złożyć świadectwo jej skuteczności.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 38048 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook