Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Hołownia opuszcza „Wprost”
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. natemat.pl

Szymon Hołownia opuszcza tygodnik "Wprost". Powodem rozstania jest decyzja redakcji o nieopublikowaniu jego tekstu, w którym sprzeciwia się budżetowej refundacji in vitro – wyjaśnia na portalu stacja7.pl

Publicysta relacjonuje, iż w odpowiedzi na pytanie, dlaczego jego tekst o in vitro nie został dzisiaj opublikowany, usłyszał, że „Wprost” to „nie hyde park” i nie można tu głosić poglądów sprzecznych z poglądami redakcji. Jednocześnie, zaznacza publicysta, „Wprost” zamieściło atakujący go tekst „pełen ideologicznego jadu”. „Na moje oko – ciut brudna metoda walki o zwycięstwo: zakneblować, po czym podjąć dyskusję” – pisze Hołownia. Zaznacza, że w swoim tekście wyraźnie napisał, iż uważa in vitro za metodę nieetyczną, ale też, że nie zamierza jej zakazywać. „Jako obywatel tego kraju mam zaś prawo pytać, czy i dlaczego rząd zamiast łatać dziury w procedurach ratujących życie bierze się za coś, co, jeśli chce finansować, winien moim zdaniem robić w znacznie dalszej kolejności" – pisze publicysta.

W swoim tekście na portalu stacja7.pl Hołownia nawiązuje też do swojego niedawnego rozstania z inną redakcją – tygodnikiem "Newsweek". "Gdy opadł bitewny kurz, proponowałem jeszcze Tomkowi Lisowi [redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek" Polska – przyp. KAI] merytoryczny pojedynek. Byśmy odrzucili urazy i fundowali czytelnikom rzeczowy dwugłos. Brali na warsztat jakiś temat i oglądali go w stojących obok siebie tekstach z dwóch stron, tak by każdy mógł wyrobić sobie zdanie. Odpowiedzi nie było. Bo być chyba nie mogło" – ocenia publicysta. Hołownia stwierdza też, że choć stara się argumentować i prowadzić debatę w sposób merytoryczny, to nie chce tego druga strona, ta, która zarzuca mu zideologizowanie. Zapowiada też, że obecnie stacja7.pl będzie jedynym miejscem, gdzie będzie publikował. Portal ten uruchomił w grudniu br.

tk / Warszawa


liczba odsłon: 1147 | dodano: 2013-04-04 13:32:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook