Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ocaleni od aborcji bliźniacy zostali kapłanami
Nie mogę wyświetlić obrazka

Szczególnymi świadkami wartości ludzkiego życia są dwaj chilijscy księża - bliźniacy Felipe i Paulo Lizama, którzy rok temu przyjęli święcenia kapłańskie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie determinacja ich matki Rosy Silvy, która 29 lat temu, w 1984 r. nie zgodziła się na aborcję.

Kobieta, zanim dowiedziała się, że jest w ciąży, pracowała jako sanitariuszka i była narażona na działanie promieni Rentgena. Lekarz nakłaniał ją do przerwania ciąży. Twierdził, że na USG widzi coś dziwnego, jakby jej dziecko miało dwie głowy, trzy ramiona i splątane stopy. Nie rozpoznał, że są to bliźniacy i sugerował, że ciąża może zagrażać jej życiu. Mimo że tzw. aborcja terapeutyczna była wówczas w Chile legalna, ciężarna stanowczo odmówiła, mówiąc, że zaufa Bogu i podda się Jego woli. Bliźniacy urodzili się zdrowi 10 września 1984 r. Najpierw przyszedł na świat Felipe, a 17 minut później ku zaskoczeniu lekarzy Paulo.

Bracia dowiedzieli się o swojej niesamowitej historii dopiero kończąc seminarium. „To z pewnością mądrość i wielkie serce naszej mamy sprawiły, że dowiedzieliśmy się o tym w odpowiednim czasie. Zawsze sądziłem, że moje powołanie pojawiło się, gdy byłem nastolatkiem. Teraz wiem, że Bóg działał w moim życiu od samego początku" – powiedział ks. Paulo. "Jak tu nie bronić Bożego daru życia?" - zapytał retorycznie. Podkreślił, że zdarzenie to umocniło jego powołanie i dodało mu sił, "bo Bóg pozwolił mi bardzo mocno doświadczyć tego, w co wierzę". "Jezus, Kościół i świat nas potrzebują, byśmy byli żywym świadectwem miłości Boga” – dodał chilijski kapłan. „To Bóg sprawił, że istniejemy – zauważył jego brat, ks. Felipe. – Chce On, byśmy byli szczęśliwi i jesteśmy takimi w pełni, realizując nasze powołanie kapłańskie”.

(KAI/RV) / Santiago


liczba odsłon: 1285 | dodano: 2013-08-23 12:08:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook