Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia
Klinika in vitro pozwana: milion odszkodowania

W klinikach in vitro zdarzają się błędy, które skutkują tragediami. Tylko niektóre z tych pomyłek zostają ujawnione. Bo aborcja skutecznie zaciera ślady. Bywa jednak, że rodzice otrzymują odszkodowana w wysokości miliona dolarów.

Więcej…

 
Nocne spotkanie Obrońców Życia już w najbliższy piątek

Po wakacyjnej przerwie ze świeżą energią i nowymi pomysłami zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie obrońców życia – tzw. „Nockę”. Już w najbliższy piątek, 5 września, spotkamy się po dwóch miesiącach odpoczynku, by wspólnie modlić się i pracować na rzecz obrony życia.

Więcej…

 
Rigamonti: Alicja i „Agnieszka”

“Niedoszła aborcjonistka”, która ma “sposób na życie”: „Chcę więcej pieniędzy”. Takimi słowami Magdalena Rigamonti opisała kobietę, która kiedyś walczyła o aborcję „ze względów zdrowotnych”. Tak proaborcyjne media podsumowały kobietę, która już wykonała swoje zadanie. A dziś jest pani „Agnieszka”.

Więcej…

 
Cud narodzin

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. na krakowskim Stadionie Cracovii wystąpi jeden z największych współczesnych tenorów - Andrea Bocelli. Będzie to jego jedyny koncert w Polsce. W związku z tym pragniemy przypomnieć dramatyczną historię początku jego życia oraz podobne historie dotyczące kilku wybitnych Polaków, których życie w łonach matek także było zagrożone.

Więcej…

 
Prof. Maria Ryś mówi o syndromie ocaleńca od aborcji

Prof. Maria Ryś dla Razem.tv opowiada o syndromie ocaleńca od aborcji. Całość składa się z 3. video części.

Więcej…

 
Abp Dzięga dziękuje lekarzom za Deklarację Wiary

Abp Andrzej Dzięga podziękował kilkudziesięciu lekarzom z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, którzy podpisali w ubiegłą niedzielę Deklarację Wiary Lekarzy. Dokument zobowiązuje do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu.

Więcej…

 
Bractwo Małych Stópek z wizytą u prezesa Kaczyńskiego

19. maja przedstawiciele Bractwa Małych Stópek – współorganizatorzy szczecińskiego Marszu dla Życia, spotkali się z Jarosławem Kaczyńskim oraz Janem Dziedziczakiem, przewodniczącym parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Życia i Rodziny, by wspólnie rozmawiać o tematach, dotyczących wydarzeń pro-life. Młodzi obrońcy życia opowiadali o swojej działalności i debatowali o problemach nurtujących współczesnych ludzi.

Więcej…

 
XII Szczeciński Marsz dla Życia: Święty człowiek. Święte życie

"Święty człowiek. Święte życie" – to tegoroczne hasło największego w Polsce Marszu dla Życia, który 18 maja 2014 r. przeszedł z Jasnych Błoni ulicami Szczecina, aż pod Bazylikę Archikatedralną pw. św. Jakuba. Wydarzenie ponownie przyciągnęło przedstawicieli różnych pokoleń, z których najbardziej widoczni byli, zaangażowani w organizację Marszu, młodzi ludzie. Frekwencja po raz kolejny pokazała, że wartość życia nie jest obojętna szczecinianom, w wydarzeniu wzięło udział ponad 20 tysięcy osób.

Więcej…

 
Setki tysięcy osób na Marszach dla Życia i Rodziny

Ta niedziela należała do rodzin. W ostatnich tygodniach w ponad 120 miastach przeszły Marsze dla Życia i Rodziny, a pierwsza niedziela czerwca była ich dniem kulminacyjnym. Takiego wydarzenia, takiego zjednoczenia w obronie i promowaniu rodzinnych wartości, jeszcze w naszym kraju nie było – podkreślają organizatorzy Marszów. Największa w Polsce i jedna z największych europejskich manifestacji w obronie życia odbyła się w Szczecinie. W Marszu zorganizowanym tam 18 maja uczestniczyło ponad 20 tys. osób.

Więcej…

 
Komisja Europejska odrzuciła inicjatywę „Jeden z Nas”

Inicjatywa „Jeden z nas” została w całości odrzucona przez Komisję Europejską, która nie widzi nie tyle możliwości zmian, ile raczej ich potrzeby – poinformował w środę KAI Jakub Bałtroszewicz, polski koordynator inicjatywy. 2 miliony obywateli z 28 krajów Unii Europejskiej domaga się zmian w prawie UE, dotyczących poszanowania prawa do życia, oraz żąda, by pieniądze podatnika UE nie były wydawane na aborcję.

Więcej…

 
Filmik promujący Marsz dla Życia w Szczecinie

Polecamy! Filmik promujący XIII Szczeciński Marsz dla Życia, który odbędzie się 18 maja 2014 r. pod hasłem "Święty człowiek. Święte życie", nagrany przez młodzież zaangażowaną w działania na rzecz obrony życia w Szczecinie. Zachęcamy do rozpowszechniania.  

Więcej…

 
XII Szczeciński Marsz dla Życia 2014

Zbliża się wielkimi krokami! Największy w Polsce Marsz dla Życia - manifestacja obrońców życia człowieka oraz jego największych miłośników. Jeśli należysz do którejś z tych grup, nie może Cię tam zabraknąć. W najbliższą niedzielę, 18 maja br., zapraszamy na Jasne Błonia w Szczecinie! O godz. 15.30 rozpocznie się Marsz dla Życia, który będzie zmierzał „trasą papieską” do Bazyliki Archikatedralnej. Tegoroczny Marsz odbędzie się pod hasłem „Święte życie. Święty człowiek”.

Więcej…

 
Szczecin per la Vitae

4 maja 2014 r. ulicami Rzymu przeszedł IV Marsz dla Życia, w którym udział wzięli wolontariusze szczecińskiego Bractwa Małych Stópek z Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Swoją obecnością chcieli wesprzeć włoskich obrońców życia i wyrazić całkowite poparcie dla tego typu inicjatyw. Rzym to szczególne miejsce, ponieważ skupia wielu przedstawicieli z różnych krajów, którzy chcą pokazać jak ważną sprawą jest idea obrony życia.

Więcej…

 
Wyłoniono zwycięzców konkursu na hasło Marszu dla Życia

Zakończyło się podsumowanie konkursu na hasło Marszu dla Życia. Spośród rozdanych 30 tysięcy formularzy konkursowych, podczas pierwszego etapu konkursu, wpłynęły do organizatoró marszu 282 hasła, nadesłane z 14 szkół, tworzone przez uczniów 38 klas.

Więcej…

 
Bractwo Małych Stópek w Brukseli

Obrona życia nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli chodzi o stolicę UE. To właśnie tam, istnieje ogromne grono zwolenników aborcji, które regularnie daje o sobie znać. Belgia to również jedyny kraj, w którym wprowadzono eutanazje dla dzieci. Ciężka sytuacja proliferów i brak wsparcia od jakichkolwiek innych stowarzyszeń w państwie, mocno ograniczają ich działania na szerszą skalę. Nie chcą oni jednak biernie przyglądać się obecnej sytuacji i twardo opowiadają się za wartością życia.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 38049 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook