Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Co będzie?
Forum Świeckich w Kościele - IMPULS

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Forum Świeckich w Kościele IMPULS. Tradycyjnie odbędzie się ono na Jasnej Górze - tym razem w dniach 17 do 19 listopada 2023 r.

Więcej…

 
Ofiary handlu ludźmi w Polsce!

Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję Andrzeja Sobczyka ze Stowarzyszenie Rafael, które jest organizatorem akcji zbiórki darowizn dla s. Anny Bałchan, która pomaga ofiarom handlu ludźmi w... Polsce!

Więcej…

 
"Figurant" już w kinach!

"Figurant" to opowieść o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Dzięki nietypowemu protagoniście film w unikalny sposób pokazuje znane fakty - walkę o budowę kościoła w krakowskiej Nowej Hucie oraz inwigilację środowisk kościelnych prowadzonych przez SB. Premiera kinowa najnowszego filmu Roberta Glińskiego już 20 października.

Więcej…

 
"Rękopisy" bł. ks. Jerzego Popiełuszki

To już 39-ta rocznica śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Wszyscy znamy niezłomnego kapłana, który w ciemnych czasach komunizmu i stanu wojennego bronił skrzywdzonych, odważnie mówił prawdę i zwyciężając zło dobrem walczył o wolność. Po prawie 40 latach nieznane "Rękopisy" bł. ks. Jerzego Popiełuszki doczekały się swojego wydania!

Więcej…

 
"Oblicze Jezusa" już teraz na wielkim ekranie!

Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość.  Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Wreszcie, co łączy Muńka Staszczyka, siostrę Michaelę Rak i św. Teresę?

Więcej…

 
Tętno - film dokumentalny

28 sierpnia w TVP1 został wyemitowany niezwykle ważny film dokumentalny pt. "Tętno". Polecamy do obejrzenia wszystkim obrońcom życia. Jest w nim ogrom faktów naukowych okraszonych dodatkowo autorskimi grafikami 3D z książki szczecińskiej Fundacji Małych Stópek pt. "Genesis". Początek życia człowieka”. Do tego świadectwo i kilka minut, które poświęcono działalności FMS. Kto jeszcze nie oglądał, to film jest już dostępny online. Zapraszamy!

Więcej…

 
Samarytanie z Markowej - błogosławiona rodzina Ulmów

Publikacja upamiętniająca jedno z najpiękniejszych wydarzeń ostatnich lat – uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów. Absolutnie wyjątkowy album przygotowany został przez ks. ­Pawła ­Tołpę wraz z markowianami, członkami rodziny Ulmów, świadkami pamiętającymi Józefa, Wiktorię i ich dzieci.

Więcej…

 
Wiktoria Ulma. Opowieść o miłości.

W ręce czytelników została oddana przepiękna historia życia Wiktorii Ulmy: kobiety, która miała swoje pasje i marzenia. Na co dzień była oddaną swojej rodzinie żoną i matką. Wraz z mężem Józefem podjęli heroiczną decyzję o próbie ocalenia przed śmiercią rodziny żydowskiej. Zapłacili za nią życiem swoim i swoich dzieci. Jednak ich historia się nie kończy i nie zostanie zapomniana. Wiktoria Ulma z rodziną wkroczyła bowiem w poczet błogosławionych.

Więcej…

 
Bliżej siebie, bliżej innych - jak zatroszczyć się o potrzeby swoje i innych?

Ważne jest dla Ciebie budowanie bliskich relacji i szukasz sposobów, które Cię w tym wesprą? Masz dość częstych kłótni, nieporozumień i zależy Ci na dialogu i współpracy? Chcesz wiedzieć, jak mówić o tym, co dla Ciebie ważne i jednocześnie zadbać o relację? Zapraszamy do obejrzenia video konferencji.

Więcej…

 
Nie jesteś sam. Jak ustrzec się przed poczuciem samotności?

Rozejrzyj się dokoła – być może jesteś teraz w otoczeniu ludzi, robiąc coś, co lubisz i jeszcze w Twojej krwi krążą endorfiny po przebytym biegu. Może właśnie czujesz dumę, radość i spełnienie. Może obok tego jest też jakieś ukłucie w sercu, bo nie odnajdujesz się w 100% w tym środowisku. 

Więcej…

 
Partnerzy, Sponsorzy i Darczyńcy Dni Młodych Wolin 2023

Dni Młodych Wolin 2023 zrealizowaliśmy wspólnie dzięki życzliwości i wsparciu naszych Partnerów i Sponsorów: Gmina i Miasto Wolin, Fundacja Szczecińska, Województwo Zachodniopomorskie - Pomorze Zachodnie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, Dom Medialny Święty Wojciech, Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud, Krajowa Grupa Spożywcza - Cukrownia Kluczewo, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi PolskiejGospodarstwo Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, DOM INWEST Sp.J. Eugeniusz i Teresa Japtok, Piekarnia&Cukiernia Asprod, Biblioteka Publiczna Gminy Wolin. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Katarzyny Koszewskiej.

Więcej…

 
Ocean w Gliwicach - Hillsong United w Polsce

"Nareszcie! Spełniło się moje marzenie" – te hasło usłyszałem 9 czerwca kilkukrotnie. Niemal siedem tysięcy osób wychwalało Boga z Hillsong United w gliwickiej Arenie. Zespół, którego piosenki już dawno trafiły "pod strzechy" i stanowią od lat żelazny repertuar wspólnot czy koncertów uwielbienia przyjechał do Polski po raz pierwszy.

Więcej…

 
"Niebo nie może czekać" już w kinach!

Na naszych oczach 15-letni Carlo Acutis staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Cudowne świadectwo krótkiego życia i radość płynąca z wiary, to magnes, który przez jego osobę przyciąga kolejnych ludzi do Boga. Film o Carlo pt. "Niebo nie może czekać"  jest już dostępny w kinach.

Więcej…

 
Niebo nie może czekać

19 maja na ekrany polskich kin wejdzie film o bł. Carlo Acutisie - pierwszym beatyfikowanym millenialsie. Produkcja pt. "Niebo nie może czekać" to przepiękna historia życia Carlo - błogosławionego Kościoła i geniusza komputerowego - przedstawiona na wielkim ekranie.

Więcej…

 
"Trzeba marzyć" w wykonaniu aktorów Teatru EXIT

5 maja przypada Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Teatr Exit tworzą właśnie tacy ludzie. Zapraszamy do obejrzenia video z poruszającym wykonaniem wiersza Jonasza Kofty pt. "Trzeba marzyć".

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 40591 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook